Šiesty triumf v rade. Nemec prelomil kliatbu a predĺžil šnúru Nitry

Hokejisti HK Nitra zdolali HK Poprad 4:3 po predĺžení v utorkovej dohrávke 20. kola Tipos extraligy.

25.01.2022 21:03
SR Nitra šport hokej TEL 20. kolo Poprad NRX Foto: ,
Nitran Jozef Baláž v zrážke s Danielom Brejčákom z Popradu.

Dosiahli šieste víťazstvo za sebou a upevnili si tretie miesto v tabuľke.

HK Nitra – HK Poprad 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 32. Bajtek (Mezei, Raskob), 42. Tvrdoň (Bajtek), 48. Buček (Nemec), 65. Nemec (Holešinský, Baláž) – 28. Mešár (Bjalončík), 40. Svitana (Drgoň), 46. Ully (Vandas). Rozhodovali: Baluška, Rojík – Gegáň, Orolin, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 717 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Rais, Vitáloš, Pánik – Buček, Baláž, Holešinský – A. Sýkora, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, Drábek – R. Varga Poprad: Tomek – D. Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Vandas, Arniel, Ully – Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Bjalončík, Mešár, Livingston – N. Bondra, Paločko, Petráš

Už v 26. sekunde bol blízko k streleniu gólu Baláž, ale jeho strelu zastavila žrď. Na opačnej strane zahodil v 4. minúte dobrú príležitosť hosťujúci útočník Arniel. V bezgólovej tretine ešte zaujala tutovka, ktorú mal na hokejke Nicholas Bondra, avšak puk pred Honzíkom netrafil razantne.

V prostrednej časti sa diváci dočkali aj gólov. Ako prví išli do vedenia v 28. minúte Popradčania zásluhou Mešára. Nitrania následne disponovali presilovou hrou a počas nej i po nej zovierali súpera v pásme viac ako tri minúty.

Martin Bakoš Čítajte viac Bakoš skončil v Soči, Čiliak sa pri návrate do Brna rozklepal

V 32. minúte vyťažili “corgoni” z tlaku vyrovnávajúci gól Bajteka. “Kamzíci” si však ešte dokázali pred odchodom do šatní vziať späť požičané. V presilovej hre pekne namieril Svitana a vymietol horný roh Honzíkovej bránky – 1:2.

Neuplynuli však ani dve minúty tretej tretiny a Nitra dokázala vyrovnať, keď si puk naviedol na os klziska Tvrdoň. V 46. minúte zaváhal pri rozohrávke Vitáloš a chybu trestal gólom Ully – 2:3. Ani tento stav nevydržal dlho a v presilovke sa zo svojej obľúbenej parkety presadil najlepší ligový strelec – Buček.

O víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Najskôr domáci brankár Honzík vychytal tutovku Mešára, čo vzápätí Nitrania potrestali. Gólovú kliatbu prelomil prvým gólom v sezóne Šimon Nemec.

banská bystrica, spišská nová ves Čítajte viac Nitra nasúkala Trenčínu poltucet. V Bystrici rozhodli nájazdy

Mladíci zdolali Žiar

Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov zvíťazili vo vloženom zápase 64. kola Tipos SHL na ľade HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2.

Mladí Slováci dosiahli len prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v sezóne vo svojom dvadsiatom dueli, predtým si v septembri minulého roka pripísali body po prehre s Dubnicou po nájazdoch, resp. výhre nad Martinom po predĺžení.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Slovensko 18 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 27. Gubančok (Pulščák, Sládok), 48. Romanov (Hlinka, Gašpar) – 20. Mišiak (Jobek), 52. Kukumberg (Križan, Nahalka), 55. Kupec (Kurila). Rozhodovali: Adamec, Výleta – Zelený, Danko, vylúčení: 4:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 105 divákov.

Viac na túto tému: #HK Poprad #HK Nitra #Šimon Nemec