Košiciam sa v špeciálnych dresoch nedarilo. Poprad zaostáva už len o bod

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dohrávke 18. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:1.

17.12.2021 21:04 , aktualizované: 21:23
SR Košice šport hokej TEL 18. kolo Poprad KEX Foto: ,
Brankár Andrej Košarišťan inkasuje gól v zápase s Popradom.

Popradčania, ktorí vyhrali štyri z predchádzajúcich piatich zápasov, si upevnili šieste miesto a za Košicami zaostávajú už iba o bod.

HC Košice – HK Poprad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 20. McPherson (Snuggerud) – 13. Ully (Rymsha, Vandas), 13. Bjalončík (Valigura, Brejčák), 29. Skokan (Arniel, Drgoň), 32. Arniel (Rymsha, Vandas). Rozhodovali: Krajčík, Müllner – Ševčík, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
Košice: Košarišťan – Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota, Jacko – Pereskokov, Slovák, McPherson – Klhůfek, Chovan, Paršin – Bartánus, Mrázik, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ
Poprad: Čiliak – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Svitana, Skokan, Livingston – Ully, Arniel, Vandas – Paločko, Mlynarovič, Jevoš – Valigura, Bjalončík, Petráš

Hráči HC Košice nastúpili v špeciálnych dresoch, ktoré odkazujú na 100. výročie organizovaného hokeja v meste. Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí na konci 1. minúty pohrozili šancou Ullyho, ktorú zmaril brankár Košarišťan.

SR Hokej Extraliga 20. kolo KEX Čítajte viac Prerušenie alebo ukončenie sezóny! Extraligisti hrozia vláde

Popradčania sa od 11. minúty dostali k presilovke, v ktorej nezaskočili obranu domácich, no krátko po nej išli do vedenia. Skóre otvoril Ully, ktorého strela zo strednej vzdialenosti prepadla za Košarišťana – 0:1.

Už o 36 sekúnd bol náskok hostí dvojgólový, keď prihrávku spoza bránky zužitkoval nepokrytý Bjalončík – 0:2. Košičania znížili dve sekundy pred prvou prestávkou po tom, ako McPherson rozvinul aj zakončil ofenzívnu akciu – 1:2.

Kontaktný gól „do šatne“ však domácim príliš nepomohol. V úvode druhej časti sa síce dostali k streleckým pokusom, ale iniciatívu postupne prevzal Poprad. Jeho hráči sa viackrát usadili pred Košarišťanom, sľubné šance nepremenili Skokan či Arniel, ale obaja si neskôr napravili chuť.

SR Michalovce šport hokej TEL 22. kolo Poprad KEX Čítajte viac Poprad zvalcoval Liptákov, Arniel sa blysol piatimi gólmi

V druhej tretine zaujalo fair play gesto obrancu Košíc Šedivého, ktorý upravil verdikt rozhodcu, ktorý chcel po zdanlivom faule vylúčiť popradského hráča. V 29. minúte vylúčenie McPhersona potrestal Skokan, ktorý zblízka dorazil puk za Košarišťana – 1:3. O tri minúty bolo už 1:4, keď sa v okolí bránkovisku presadil aj Arniel.

Hostia v tretej tretine bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. V 48. minúte ho mohol zvýšiť Livingston, ale Košarišťan mu zmaril šancu. Popradčania sa krátko nato dostali k presilovke, v ktorej zovreli súpera, ale bez gólového úspechu.

V 55. minúte si tlak vytvorili aj domáci, ale organizovaná obrana Popradu ich nepustila do vyloženej šance. V 57. minúte sa Košičania odhodlali k hre bez brankára a hoci dve minúty zvierali súpera v jeho pásme, gól už nestrelili.

Žilina nezaváhala, Skalica zdolala Humenné

Modré krídla Slovan podľahli v Tipos Slovenskej hokejovej lige tímu Vlci Žilina 0:2. Pozrite si kompletné výsledky 25. kola.

HK VITAR Martin – HK'95 Považská Bystrica 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Góly: 1. Paulíny (Charvát), 31. Toma (Dírer), 50. Pacalaj, 51. Charvát (Tiainen, Huhtela) – 24. Rufati (Drevenák, Lušňák), 28. Drevenák (Rufati, Šefčík), 52. Drevenák (Šefčík, Lušňák). Rozhodovali: Mĺkvy – Homola, Wolf, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:2, oslavenia: 0:0

Modré krídla Slovan – Vlci Žilina 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 28. Safaralejev, 40. Safaralejev (Hřebíček, Š. Petráš). Rozhodovali: Píšťanský – Šebeň, Hanko, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HC 19 Humenné – HK iClinic Skalica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Šimčák (Solomončak) – 27. Janáč (Včelka, Kotzman), 47. Štumpf (Šmach, Dziošvili), 56. Šátek (Jaša, Arbuzov). Rozhodovali: Čahoj – Varga, Janiga, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 3. Legalin (Bečka, Novák), 39. Čaládi (Zekucia) – 21. Miklík (Antonov, Holovič), 46. Kukumberg (Schmidt), 48. Okoličány (Jurák, Holovič). Rozhodovali: Krist – Šefčík, J. Lesay, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Levice 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. Pač (Magdolen), rozhodujúci nájazd: Jakúbek – 23. Socha (Štefanka). Rozhodovali: Rojík – Danko, Rehák, vylúčení: 5:6, presilovky a oslabenia: 0:0