Prešov neprerušil čiernu sériu, padol so Slovanom. Líder zvládol prestrelku

Hokejisti HK Nitra natiahli víťaznú sériu na 5 zápasov a aj po 9. kole sú na 1. mieste Tipos extraligy. Víťazstvom v Poprade 4:3 po predĺžení zároveň potvrdili úspešnú bilanciu na klziskách súperov, na ktorých zatiaľ zvíťazili vo všetkých troch prípadoch. V Poprade strelil víťazný gól útočník Adrián Holešinský.

17.10.2021 19:12 , aktualizované: 21:47
SR Nové Zámky šport hokej TEL 9. kolo Zvolen NRX Foto: ,
Hokejisti Zvolena sa tešia z gólu proti Novým Zámkom.

Nitra má 21 bodov, s mankom jedného bodu je na druhom mieste HK Dukla Ingema Michalovce. Michalovčania na domácom ľade zdolali Banskú Bystricu 1:0 po predĺžení a zaznamenali štvrté víťazstvo za sebou.

Rovnakú sériu ťahajú aj hráči majstrovského Zvolena, ktorí v repríze vlaňajšieho štvrťfinále play off zvíťazili na ľade Nových Zámkov 4:1.

Zvolenčania sú po 9. kole so 16 bodmi na 5. priečke, o skóre za Popradom. Nové Zámky majú na konte 9 bodov za tri víťazstvá a na 10. mieste majú iba trojbodový náskok na posledný Prešov.

Tretiu prehru za sebou nedopustili hráči Dukly Trenčín, ktorí si na domácom ľade poradili s HC Košice 5:2. Trenčania sa tretím víťazstvom bodovo vyrovnali Novým Zámkom (obaja po 9 bodov), no naďalej sú na predposlednom 11. mieste.

Hráči Prešova nezaskočili favorizovaný Slovan Bratislava a na domácom ľade podľahli 2:4. „Belasí“ si vďaka trom bodom v tabuľke polepšili a na 3. mieste strácajú na Nitru iba dva body.

Prešov - Slovan Čítajte viac Výhru Slovana v Prešove sme sledovali ONLINE

Hokejisti Liptovského Mikuláša zabrali po troch prehrách naplno. Na domácom ľade si poradili s nováčikom zo Spišskej Novej Vsi 3:1.

Trenčín po prehrách zabral naplno

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad HC Košice 5:2. Naplno tak zabodovali po dvoch predchádzajúcich prehrách.

HK Dukla Trenčín – HC Košice 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 10. Mikyska, 39. Bezúch (Mikyska), 42. Nemčík (Paukovček, Tybor), 49. Honzek (Valach, Paukovček), 60. Valach (Rehuš, Švšec) – 14. Bartánus (McPherson, Šedivý), 23. Bartánus (Slovák). Rozhodovali: Výleta, M. Novák – M. Orolín, Gegáň, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1320 divákov
Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Crinon, Nemčík, Urban – Tybor, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Honzek – Minárik, J. Švec, Sojčík – Krajč, Rehuš, Beták – Krajčovič
HC Košice: Košarišťan – Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko – McPherson, Slovák, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Klhůfek, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

Trenčanom sa v sezóne zatiaľ veľmi nedarí, no v prvej tretine súboja s tradičným rivalom im šťastie prialo. Do vedenia sa dostali v 10. minúte, keď si Mikyskov nahodený puk pred bránu zrazil do vlastnej siete brankár Košarišťan.

Košičania sa však nezlomili a keď v úvode druhej tretiny Bartánus skóroval v presilovke, viedli už 2:1.

Hráči Dukly sa však postarali o ďalší obrat v stretnutí. Tesne pred druhou sirénou ubránili presilovku, vyrazili do útoku a Bezák vyrovnal po prihrávke Mikysku.

Trenčanom patril aj úvod záverečnej dvadsaťminútovky. V 42. minúte ich opäť poslal do vedenia Nemčík, ktorému poslal ideálnu prihrávku pred bránu Paukovček. Pohodlnejší dvojgólový náskok zariadil v 49. min Honzek a poistku do prázdnej brány pridal Valach.

Zvolen uspel v Nových Zámkoch

Hokejisti HC Nové Zámky prehrali na domácom ľade s HKM Zvolen 1:4.

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 34. Farley (Mišiak, Roman) – 4. Saracino (Hain, Kotvan), 17. Zuzin (Jedlička, Kubka), 48. Hain (Saracino, Roy), 59. Puliš. Rozhodovali: Konc st., Korba – Bogdaň, Frimmel – Beniač, vylúčení: 3:3 na 2 min,, presilovky a oslabenia: 0:0
Nové Zámky: Engstrand – Bull, Hatala, Reini, Ligas, Holenda, Roman, Knižka, Šeliga – Števuliak, Jackson, Farley – Mišiak, Šiška, Klempa – Varga, Barto, Kurbatov – Ferenyi, Ondrušek, Hrabčák
Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Thow, Roy, Hraško, Kubka – Jedlička, Puliš, Zuzin – Ully, Mikúš, Štumpf – Saracino, Marcinek, Petráš – Václav, Tatár, Lunter

Zvolenčania začali aktívne a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď Saracino skóroval do odkrytej bránky. V 12. minúte zvýšil vedenie hostí Zuzin. V druhej tretine domáci pridali na obrátkach a dočkali sa kontaktného gólu.

Mišiak našiel Farleyho, ktorý po nájazde prekonal Rahma. V tretej tretine však Zvolen opäť odskočil domácim na rozdiel dvoch gólov. Pri hre 4:4 sa po akcii Saracina s Royom presadil Hain. Pri záverečnej power play Novozámčanov spečatil triumf Zvolena Puliš.

Zápas v Michalociach rozuzlil Keränen

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC '05 Banská Bystrica 1:0 po predĺžení. Jediný gól zápasu strelil v 35. sekunde predĺženia Janne Keränen.

Čisté konto si udržal domáci brankár Stanislav Škorvánek, ktorý sa do Michaloviec vrátil na jednozápasovú výpomoc z klubu Vlci Žilina účinkujúcom v druhej najvyššej súťaži.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 61. Keränen (Suja). Rozhodovali: T. Orolin, Moller – Janiga, Šoltés, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 650 divákov.
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Valtola, Hajnik, Ťavoda – Žitný, Cameranesi, Keränen – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Regenda, Suja, Galamboš – Lačný, Tibenský, Chalupa
HC '05 Banská Bystrica: Belányi – Breton, Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch, Boldižár – Gabor, Ihnačák, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, K. Jendroľ – Výhonský, Tamáši, Kabáč

V bránke domácich nastúpil Stanislav Škorvánek, ktorý prišiel na jednozápasovú výpomoc zo Žiliny. Tímy predviedli v prvej tretine viacero nepresností, napriek tomu bolo k videniu niekoľko príležitostí na skórovanie. V 10. minúte mohol skóre otvoriť Kukuča, ale pred brankárom hostí Belányim neuspel.

Domáci neskórovali ani zo závaru v 14. minúte, na opačnej strane sa Škorvánek vyznamenal pri príležitosti Bretona a po následnej strele Šoltésa zazvonila konštrukcia bránky. Zmenu bezgólového skóre nepriniesla ani 87-sekundová presilovka Michaloviec o dvoch hráčov. V nej mal sľubnú šancu Cameranesi, ale žŕdka tentoraz zazvonila za Belányim.

Podobný obraz hry mala aj druhá tretina. Škorvánek zmaril v 25. minúte pokus Boldižára, na opačnej strane Belányi zvládol zmätok okolo svojej bránky a zneškodnil príležitosť Kukuču.

Gól nepriniesla ani tretia tretina. V nej mal výbornú príležitosť domáci Fournier, ale na Belányim stroskotal rovnako ako Regenda v presilovke v 55. minúte. Krátko na to mali presilovku hostia, v ktorej si vytvorili tlak a aj niekoľko šancí, ale Škorvánka neprekonal ani Tamáši pohotovou strelou bez prípravy.

Rozhodnutie prišlo už po 35. sekundách predĺženia. Domáci útočník Keränen, ktorý strelou z ostrého uhlu prekvapil Belányiho – 1:0.

Prešov padol so Slovanom

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili na ľade Prešova 4:2. Nováčik tak prehral štvrtý duel v sérii a naďalej okupuje poslednú priečku v tabuľke.

HC GROTTO Prešov – HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 17. Charbonneau (Čacho, Krasničan), 25. Čacho (J. Sýkora, Rais) – 4. Takáč (Mackenzie, Harris), 30. Takáč (Mackenzie, Harris), 32. Rapuzzi (Sukeľ), 58. Sersen (Gachulinec). Rozhodovali: Hronský, Krajčík – D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 998 divákov
Prešov: Bespalov – Rais, Bakala, Růžička, F. Fekiač, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Charbonneau, Čacho, Krasničan – Jokinen, Klíma, Žilka – Šimun, V. Fekiač, J. Sýkora – Magdolen, Zagrapan, P. Halama – Miškuf
Slovan: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Zigo, Harris, Takáč – Matoušek, Rapuzzi, Yogan – Klučiar, Kytnár, Sukeľ – Lukošík, Preisinger, Danišovský

Lepšie vstúpili do stretnutia hostia, skóre otvoril v 4. min zblízka Samuel Takáč. Posledný tím tabuľky potom pred domácimi fanúšikmi zvýšil aktivitu a získal vedenie. Charbonneau vyrovnal v 17. min po prihrávke Čacha a v 25. min skóroval v presilovej hre sám Čacho.

SR hokej TEL extraliga 7. kolo Prešov Zvolen POX Čítajte viac Prešov angažoval posilu z Bratislavy. Ľupták sa ospravedlnil fanúšikom

Početnú výhodu však využili aj Slovanisti, nerozhodný stav zariadil svojim druhým gólom v zápase Takáč. „Belasým“ netrvalo dlho a získali skóre na svoju stranu, Rapuzzi rozvlnil sieť o dve minúty a tri sekundy. V úplnom závere ešte pridal poistku Sersen.

Ernest Bokroš, tréner HC GROTTO Prešov: „Veľmi ma mrzia prehry najmä v domácom prostredí. Doma hráme dobrý hokej, no napriek tomu nám body utekajú pomedzi prsty. Dnes ani nemám hráčom čo vytknúť za dnešný výkon. Podobné to bolo aj proti Trenčínu, Banskej Bystrici či Popradu. Sú však rozdielne výkony doma a vonku. Mrzí ma, že najmä doma nezískavame viac bodov.“

Liptáci si poradili so Spišiakmi

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 3:1.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 7. Jurík (Michalík, Šepelev), 55. Obdržálek (Ventelä, Hovorka), 60. Hovorka (Obdržálek, Kriška) – 36. Petgrave (Atwal). Rozhodovali: Smrek, Snášel – Jurčiak, Hajnik, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 650 divákov.
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Värttinen, Mezovský, Šepelev, Ilenčík, Kurali, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek – Dunčko
HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Petgrave, Malina, Česánek, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Chovan, Grec – Kuru, Černý, Ščurko – Džugan, Halama, Vrábeľ – Štrauch, Tyczynski, Giľák – Hamráček, Tomala, Olejník

Hostia sa už v prvej minúte dostali k presilovke, v nej viackrát ohrozili Vošvrdu, ale bez želaného efektu. Ako využiť presilovku ukázali Spišiakom domáci v 7. minúte. Vylúčeného Halamu vrátil z trestnej lavice po 15 sekundách Jurík, ktorý zblízka dorazil puk za Melicherčíka – 1:0.

O dve minúty nezvýšil po úniku Walega a brankár hostí si neskôr poradil aj so šancou Michalíka. V 18. minúte sa po Štrauchovej prihrávke ocitol v nádejnej šanci Giľák, ale Vošvrdu neprekonal.

To sa v 25. minúte nepodarilo ani Džuganovi, na opačnej strane strelecky aktívny Hovorka neprekvapil Melicherčíka. Po viacerých šanciach na oboch stranách hostia vyrovnali v 36. minúte. Presilovku o dvoch hráčov využil pohotovou strelou obranca Petgrave – 1:1.

Domáci boli blízko ku gólu v 43. minúte, pred Melicherčíkom bolo rušno, ale Hovorka ani Obdržálek ho neprekonali. Nerozhodné skóre s rozchytanými brankármi vydržalo do 55. minúty.

Presilovkovú kombináciu zakončil strelou Ventelä a odrazený puk dopravil do bránky Obdržálek – 2:1. Nádeje hostí na úspech znížilo vylúčenie v 58. minúte, v ktorom sa Spišiaci odhodlali k hre bez brankára, no od Hovorku inkasovali gól na 3:1.

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: "Aj keď sa súťaž iba rozbieha, pre nás bol dnešný zápas šesťbodový. Prehrali sme v predošlých troch zápasoch, v ktorých nám body prešli pomedzi prsty. Potrebovali sme bodovať a o to to bolo ťažšie.

Som preto veľmi rád, že sme to zvládli. Veľmi dobrý výkon podal brankár Vošvrda, ktorý nás podržal v zlomových situáciách. Na druhej strane sme nepremenili veľa šancí, napríklad Marek Hovorka šiel dvakrát sám na brankára, nájazd mal aj Walega a to musíme premieňať.

Je to pre nás dôležité víťazstvo a verím, že nás nakopne do ďalších zápasov. Som rád aj za predvedenú hru, hoci tam boli nejaké výpadky a opäť sa opakovala situácia s dvomi vylúčenými hráčmi v jednom momente. To sa nesmie stávať."

Miroslav Mosnár, tréner HK Spišská Nová Ves: „Zápas sme začali celkom dobre, prvých asi 8 minút to bolo v poriadku. Po tom, čo nám dal súper gól na 1:0, sme úplne "odišli“ a prestali sme hrať svoju hru.

Niektorí naši hráči si zabudli srdiečko asi doma alebo v šatni a mali by si uvedomiť, že zápasy v extralige sa musia hrať na sto percent. Takéto výpadky si nemôžeme dovoliť. Mrzí ma, že sme opäť nedali viac ako jeden gól. To je dôvod, prečo sme zápas nezdramatizovali."

Obdržálek najproduktívnejším legionárom

Český útočník Petr Obdržálek sa stal najproduktívnejším legionárom v histórii najvyššej slovenskej súťaže.

V nedeľňajšom 9. kole Tipos extraligy prispel k víťazstvu Liptovského Mikuláša nad Spišskou Novou Vsou (3:1) gólom a asistenciou, čím najskôr vyrovnal a následne prekonal dovtedajší rekordný zápis Kamila Brabenca.

Obdržálek má po 442 odohraných zápasoch v slovenskej extralige na konte 325 kanadských bodov za 134 gólov a 191 asistencií.

Obdržálek debutoval v slovenskej extralige v ročníku 2010/2011 a postupne v nej nastupoval za Skalicu, Zvolen a Nové Zámky. Pred sezónou 2021/2022 zamieril do Liptovského Mikuláša. Po 9 odohraných zápasoch je s 8 kanadskými bodmi (2 góly, 6 asistencií) najproduktívnejší hráč tímu.

V historických štatistikách slovenskej extraligy je spomedzi zahraničných hráčov najlepší aj v počte gólov – 134. Obdržálkov krajan Brabenec potreboval na 324 bodov 363 zápasov.

Míľnik dosiahol aj tréner Liptákov Milan Jančuška, pre ktoré bolo víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou 400. v slovenskej extralige.

Poprad prehral s lídrom po predĺžení

Hokejisti HK Poprad prehrali s HK Nitra 3:4 po predĺžení.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 po predĺžení (0:0, 1:3, 2:0 – 0:1)
Góly: 31. Mešár (Livingston, Vandas), 41. Skokan (Rymsha, Drgoň), 55. Bjalončík (Paločko, Novajovský) – 28. Varga, 35. Varga (Buček, Tvrdoň), 40. Baláž (Bajtek), 63. Holešinský (Krivošík). Rozhodovali: Štefik, Žák – Synek, Tvrdoň, vylúčení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 998 divákov
Poprad: Tomek – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Paločko, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek.
Nitra: O'Connor – Mezei, Raskob, Švarný, Nemec, Vitaloš, Bodák, Pupák, Štefanka – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, Sýkora, Múčka.

V prvej tretine sa obe mužstvá iba oťukávali, otvorenie hry zväzovala taktika oboch trénerov. Na prvý gól sa preto v Poprade čakalo až do 28. minúty a dali ho hostia z Nitry. Rymsha chybne rozohral z hĺbky vlastného obranného pásma. Puk zachytil v strednom pásme Róbert Varga a jeho zakončenia prekvapilo Tomeka, ktorému puk prepadol do siete – 0:1.

Vyrovnanie zariadil v presilovej hre mladík Mešár, ktorý ťažil zo šikovnosti Livingstona. Hostia boli napriek inkasovanému gólu aktívnejší. Ich snahu korunoval v 35. minúte dôrazný Varga, ktorý prepasíroval puk v neprehľadnej situácii popod popradského brankára.

Domáci síce situáciu reklamovali u rozhodcov, napokon ale nepochodili. Popradčania napokon v druhej tretine inkasovali ešte jedenkrát. V 40. minúte sa presadil po krídelnej akcii Baláž.

„Kamzíci“ si do začiatku tretej tretiny preniesli presilovú hru a tú aj okamžite premenili po delovke Rymshu od modrej čiary – 2:3. Domáci stupňovali tlak, ale presný zásah z ich hokejok dlho neprichádzal. Až v 55. minúte parádne z medzikružia namieril Bjalončík a opäť sa začínalo odznova.

Do konca riadnej hracej doby sa už nič vážne neudialo a tak zápas smeroval do predĺženia. V ňom po jednom z útokov prepadli domáci pred bránkou O'Connora a Holešinskému sa otvorila diaľnica smerom dopredu. Útočník hostí nakoniec svoj únik zvládol na jednotku a zariadil pre Nitry extra bod za výhru po predĺžení.

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: „Ťažšie sme sa rozbiehali. Dostali sme od Nitry góly po našich individuálnych chybách. Boli z kategórie lacnejších. Do tretej tretiny sme nastúpili s vervou a mali sme snahu s výsledkom niečo urobiť. To sa potvrdilo aj na ľade. Záver sme mali vo svojich rukách. V predĺžení sme mali jednu šancu, nepremenili. Nitra svoju áno a sú z toho dva body pre nich.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nám nahralo to, že sme šli dvakrát do vedenia. Mali sme to vo svojich rukách. Zbytočnými vylúčeniami sme ponúkli domácim návrat do zápasu. To aj využili. Potom za stavu 3:3 mali viac šancí práve oni, my sme hrali skôr zo zaistenej obrany a na protiútoky. Videli sme, že Poprad je top tím a má veľmi kvalitné mužstvo. Dva body sú pre nás veľmi cenné.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Nitra #HC Prešov #HK Dukla Trenčín