Majster otočil proti nováčikovi, Prešov mal kanadského hrdinu

V poradí 29. ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipos extraligy odštartoval v piatok kompletnými šiestimi zápasmi, po troch sezónach s maďarskou účasťou tvoria extraligový pelotón iba slovenské kluby.

24.09.2021 19:34 , aktualizované: 25.09.2021 15:58
Prešov, hokej Foto: ,
Zaplnená tribúna na zrekonštruovanom štadióne v Prešove počas zápasu s Banskou Bystricou.

HKM Zvolen úspešne vykročil za obhajobou, na domácom ľade zdolal nováčika HK Spišská Nová Ves 5:2. Spišiaci sa vrátili do najvyššej súťaže po jedenástich rokoch (naposledy v nej účinkovali v sezóne 2009/2010).

Viac sa darilo Prešovu, ktorý sa dočkal obnovenej premiéry v najvyššej súťaži po 22 rokoch.

Prešovčania, ktorí pred sezónou prevzali extraligovú licenciu od Detvy, zvíťazili doma nad Banskou Bystricou 5:4. Úspešný vstup zaznamenal Poprad, ktorý vyhral v podtatranskom derby na ľade Liptovského Mikuláša 4:2.

Zvolen, trofej Čítajte viac Veľká bitka západ vs. východ. Kam poputuje hokejový titul?

Parádny obrat sa podaril Michalovciam. V domácom dueli s Novými Zámkami prehrávali ešte v 48. minúte 1:3, ale tromi gólmi otočili skóre a zvíťazili v dráme 4:3.

Tesné víťazstvo vydrela aj Nitra, ktorá si pod Zoborom poradila s Košicami 3:2. Najvyššia návšteva bola v Bratislave, kde zápas Slovana s Trenčínom sledovalo 2641 divákov. Domáci zdolali Duklu 4:1.

Obrat Michaloviec proti Novým Zámkom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 1. kole nad HC Nové Zámky 4:3.

O svojom triumfe rozhodli v 3. tretine, pred ktorou prehrávali 1:3, no tromi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Víťazný gól dosiahol v 55. minúte obranca Miroslav Macejko.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Nové Zámky 4:3 (0:0, 1:3, 3:0)
Góly: 30. Kukuča (Tibenský), 48. Regenda (Valtola, Žitný), 53. Valtola (Mráz, Pavlin), 55. Macejko (Bokroš) – 22. Šiška (Bull), 35. Kurbatov, 40. Šiška (Varga, Števuliak). Rozhodovali: Müllner, Novák – Hercog, Jedlička, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.
HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto – Bokroš, Macejko, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Stripai – Keränen, Suja, Erkinjuntti – Fourier, Cameranesi, Regenda – Žitný, Galamboš, Mráz – Kukuča, Tibenský, Hajnik – Chalupa
HC Nové Zámky: Engstrand – Hatala, Holenda, Ligas, Bull, Reini, Šeliga – Mišiak, Jackson, Farley – Števuliak, Šiška, Klempa – Varga, Barto, Hrabčák – Tóth, Ferenyi, Ondrušek

Úvod zápasu priniesol obojstrannú nervozitu, z ktorej pramenilo viacero menších trestov. Od 9. minúty mali Novozámčania takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale obrana Michaloviec si poradila aj vďaka pohotovému brankárovi Kaarlehtovi, ktorý zmaril aj sľubné šance Vargu a mladíka Mišiaka.

Ofenzívnym akciám oboch tímov chýbala finálna prihrávka, no góly začali padať po bezgólovej prvej tretine. V 22. minúte presne namieril novozámocký útočník Šiška, keď brankár Kaarlehto nestihol zareagovať na jeho strelu bez prípravy – 0:1.

Tyler Parks Čítajte viac Zaočkovanosť hráčov v extralige? Viac ako 80 percent

Náskok hostí mohol krátko na to zvýšiť Mišiak, ale chybu Ťavodu nepotrestal. V 27. minúte sa domáci dostali do tlaku v presilovke, z ktorého síce vyrovnávajúci gól nevyťažili, no už pri vyrovnanom počte hráčov sa dočkali.

V 30. minúte im vyšiel únik, v ktorom Tibenského prihrávku zužitkoval Kukuča – 1:1. Rovnaká dvojica sa dostala do protiútoku aj v následnom oslabení, no tentoraz už brankár Engstrand neinkasoval. Naopak, jeho spoluhráči získali tesný náskok späť v 35. minúte, keď Kaarlehta prekonal Kurbatov – 1:2. Vydarenú druhú tretinu hostí podčiarkol gól Šišku, ktorý v presilovke v 40. minúte zvýšil na 1:3.

Domáci oživili nádej na zvrat v zápase v presilovke v 48. minúte, v ktorej sa pred brankárom Engstrandom ideálne zorientoval Regenda – 2:3. Michalovčania boli pri chuti, v tretej tretine vsadili na ofenzívnu hru a tá sa im vyplatila.

Strela obrancu Valtolu v 53. minúte priniesla vyrovnanie – 3:3. Tlak domácich pokračoval, Engstrand si následne poradil s viacerými streleckým pokusmi súpera, ale na strelu Macejka z 55. minúte nedosiahol – 4:3. Hostia sa v závere pokúšali o vyrovnanie, ale Farley v sľubnej pozícii nedostal puk do bránky.

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "Mali sme celkom dobrý vstup do zápasu, no naše špeciálne formácie vôbec nefungovali. V tom bol rozdiel oproti nášmu výkonu v hre piatich proti piatim.

Súhlasím s tým, že druhá tretina vyznela pre súpera herne aj gólovo. My sme do tretej časti dali všetko. Urobili sme v nej oveľa viac dobrých vecí, no musíte mať aj trochu šťastia. Teším sa, že sme našli cestu k víťazstvu."

Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: "Musíme sa rýchlo učiť. Prvých 40 minút sme hrali dobre, sústredili sme sa na svoju hru. Najmä druhá sa nám vydarila a nehovorím to preto, že sme v nej dali tri góly, ale celkovo sme v nej hrali dobre. Neskôr sme sa viac sústredili na skóre než na hru a to nie je dobre. Máme mladý tím, ktorý potrebuje aj takéto skúsenosti.

Poprad uspel v Mikuláši

Hokejisti HK Poprad úspešne vstúpili do nového ročníka, keď zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2. Vicemajster viedol v 45. minúte už 4:0, domácim sa podarilo v závere už len znížiť zásluhou Sameliho Venteläho a Petra Obdržálka.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 52. Ventelä (Haluška, Kalousek), 60. Obdržálek (Hovorka, Varttinen) – 7. Svitana (Skokan, Livingston), 27. Mešár (Vandas, Šišovský), 40. Vandas (Livingston), 45. M. Hudec (Skokan, Livingston). Rozhodovali: Jobbágy, Kalina – Bogdaň, Hajnik, vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 850 divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventälä, Varttinen, Kurali, Salija, Ilenčík, Mezovský, Krempaský – Matúš Paločko, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Kriška, Urban, Uhrík – Haluška, S. Petráš, Kalousek
HK Poprad: Čiliak – D. Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhusein, Novajovský, Ulrych, Šotek, M. Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Handlovský, Mešár, Vandas – Šišovský, Bjalončík, Basaraba – Matej Paločko, Jevoš, Valigura

Popradčania mali od úvodu herne navrch. Z viacerých šancí v prvej tretine vyťažili jeden gól, keď v 7. min otvoril skóre Svitana. Rytmus narúšali iba početné vylúčenia, hostia si v prvom dejstve pripísali až tri dvojminútové tresty, Liptáci však ani jednu početnú výhodu nevyužili.

V druhej časti „kamzíci“ ešte vygradovali svoj tlak a odmenou im boli ďalšie dva zásahy v domácej sieti. V 27. min zvýšil na 2:0 v presilovke Mešár, ktorý hneď po vyhratom buly prepálil Vošvrdu.

Vynovený zimný štadión v Poprade Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
V Poprade pribudli aj stoly a pulty pri bufetoch.

Brankár MHK bol v permanencii, v polovici stretnutia zneškodnil strelu i dorážku Handlovského. Domáci si väčšiu šancu vytvorili až v 32. min, po kombinácii na jeden dotyk zakončil spomedzi kruhov Matúš Paločko, no Čiliak jeho strelu bravúrne zlikvidoval. Poprad poistil svoj náskok v závere tretiny zásluhou Vandasa, ktorého našiel prihrávkou Livingston.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mal veľkú šancu znížiť Salija, trafil však iba žŕdku. Liptáci sa nevedeli vpredu presadiť a v defenzíve mali veľké problémy zastaviť rozbehnutých hostí, ktorí neustále hrozili svojimi kombináciami.

Na 4:0 pre Poprad zvýšil v 45. min po akcii Livingstona so Skokanom exportnou strelou obranca Hudec. Domáci sa dočkali gólu až necelých deväť minút pred koncom, keď skóroval Ventälä.

Vzápätí sa Hovorka rútil sám na Čiliaka, ktorého však neprekonal. V samom závere ešte v presilovke upravil na rozdiel dvoch gólov domáci Obdržálek, ale na zvrat už bolo neskoro.

Zvolen začal víťazne

Úradujúci slovenský hokejový majster HKM Zvolen odštartoval novú sezónu víťazne. Na domácom ľade zdolal nováčika HK Spišská Nová Ves 5:2.

Spišiaci predviedli po návrate do najvyššej súťaže sympatický výkon, no domáci boli v ofenzíve efektívnejší a narozdiel od súpera dvakrát využili presilovku. Hetrikom sa v drese majstra blysol Peter Zuzin, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 15. Zuzin (Hain), 25. J. Mikúš (Zuzin, Hraško), 32. Zuzin (Viedenský), 52. Jedlička (Viedenský, J. Mikúš), 59. Zuzin (Jedlička, Kotvan) – 3. Tyczinski (Džugan, Petgrave), 37. Giľák (Černý). Rozhodovali: Hronský, Žák – Frimmel, Valo, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 925 divákov.
HKM Zvolen: Rahm – Hain, Kotvan, Roy, Hraško, Kubka, Barcík, Meliško – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Puliš, Ully – Török, J. Mikúš, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Csányi – Ďuriš
HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ouelett-Beaudry, Petgrave, Ordzovenský, Romaňák, Česánek, Malina, Petrek, Olejník – Hamráček, Kuru, Štrauch – Ščurko, Halama, Vrábeľ – Giľák, Černý, Džugan – Tomala, Tyczinski, Vartovník

Zvolen bol v úvode aktívny, tlačil sa do súperovej bránky. V čase jeho najväčšieho náporu sa však nečakane utrhli hostia a po prihrávke Džugana spoza bránky ich poslal do vedenia Tyczinski.

Strelil tak prvý gól Spišiakov po ich návrate do najvyššej súťaže. Vyrovnať mohol Saracino, ktorý však pred Melicherčíkom neuspel, na opačnej strane po rýchlom prečíslení neskóroval z dorážky Tomala. Majster sa dočkal v 15. minúte, po nahodení Haina okrúžil bránku Zuzin a rusnákovsky zasunul puk k bližšej žŕdke – 1:1.

HKM v druhej tretine zvýšil svoje ofenzívne úsilie. V 23. min Mikúš zblízka trafil iba Melicherčíka, po strele Töröka sa zasa rozozvučala konštrukcia bránky. V 25. min to už Mikúšovi vyšlo, Zuzin nastrelil žŕdku a center tretieho útoku HKM upratal puk do odkrytej bránky.

Výborný zápas hral Zuzin, v 32. min sa k nemu odrazil puk po akcii Viedenského a bekhendom upravil na 3:1 pre Zvolen. Nováčik však nezložil zbrane. V 33. min ešte brankár Rahm s problémami vyrazil delovku Štraucha bez prípravy, no o štyri minúty neskôr už kapituloval po strele Černého po ľade, gól pripísali Giľákovi – 3:2.

Spišiakom zachutilo, blízko k vyrovnaniu bol v úvode tretej časti Kuru, jeho strela iba tesne minula Rahmovu bránku. Z nájazdu neprekonal domáceho brankára ani Džugan. Hostí mohli nevyužité príležitosti mrzieť.

V 52. minúte odskočili domáci opäť na rozdiel dvoch gólov, keď vylúčenie Džugana potrestal Jedlička. Nováčika to nezlomilo a ďalej hrýzol, veľkú šancu mal Kuru, Rahm vytiahol výborný zákrok lapačkou. Zvolenčania mohli prikrášliť skóre zásluhou Ullyho, proti bol Melicherčík.

Domáci si už víťazstvo postrážili, v závere spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky Zuzin, ktorý tak zavŕšil hetrik.

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Každý vstup do sezóny je dôležitý, víťazstvo preto veľmi teší. Odohrali sme dobrý zápas, vytvorili sme si šance, v našej hre bolo síce trochu nepresností, ale to patrí k úvodu sezóny. V ďalšom zápase musíme byť lepší. Zuzinov hetrik teší, ale je za tým práca celého útoku a celého mužstva.“

Peter Zuzin, strelec troch gólov Zvolena: „Hetrik sa mi podaril dosiahnuť vďaka celému tímu, vďaka našej päťke, ukázalo sa, že sme dobre zohratí. Už od začiatku sme hrali dobrý hokej, vytvárali sme si šance, strieľali sme na bránku, vytvárali si tlak.

Inkasovali sme žiaľ nešťastný gól. Avšak sme z minulého roka ponaučení, nesklonili sme hlavy, hrali sme svoj hokej, prišli aj presilovky, ktoré sme využili a dostali sa tak do dobrého tempa a hernej pohody. Pri tých mojich góloch to potom išlo samé. Dôležité bolo vstúpiť do súťaže dobrou hrou a dobrým výsledkom. Podarilo sa, ale musíme v tom pokračovať aj naďalej.“

Miroslav Mosnár, tréner Spišskej Novej Vsi: „Mali sme slabší začiatok, napriek tomu sme sa ujali vedenia, no nevyťažili sme z toho. V osobných súbojoch sme boli slabší, na tom musíme popracovať. Druhá tretina bola z našej strany lepšia, vypracovali sme si šance, tie však musíme využívať.“

Prešov oslávil návrat víťazstvom

Hokejisti HC Grotto Prešov zvíťazili v 1. kole Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 5:4. K víťazstvu ich nasmeroval najmä útočník Brett Welychka, ktorý vo svojom prvom zápase v najvyššej slovenskej súťaži strelil tri góly.

HC Grotto Prešov – HC '05 Banská Bystrica 5:4 (1:0, 2:1, 1:3)
Góly: 4. Charbonneau, 22. Welychka (Charbonneau), 35. Bakala (Welycka), 55. Welychka (Charbonneau, Rais), 58. Welychka (Čacho) – 28. Berger, 43. Bubela (Ihnačák, Crevier-Morin), 50. Mistele (Ihnačák), 56. Ihnačák (Crevier-Morin, Mistele). Rozhodovali: D. Konc st., Goga – Crman, P. Tvrdoň, vylúčení: 6:5 na 2. min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2483 divákov.
HC Grotto Prešov: Bespalov – Mat. Bača, Růžička, V. Fekiač, Lalík, Rais, Bakala, Turan, Jendroľ – Šimun, V. Fekiač, T. Klíma – Charbonneau, Čacho, Welychka – Jokinen, Zagrapan, J. Sýkora – Magdolen, Miškuf, Krasničan
HC '05 Banská Bystrica: Belányi – Žiak, Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Breton, K. Jendroľ – Mistele, Tamáši, Fafrák – Fossier, Berger, Šoltés – Bubela, Ihnačák, Galbavý – Výhonský, Gabor, Kabáč

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí sa snažili o rýchly gól, ale brankár Prešova Bespalov bol pre nich veľká prekážka. Gól na 1:0 zo 4. minúty bol pôvodne pripísaný Viliamovi Čachovi, no ten sa v gólovej akcii nedostal k zakončeniu a tak sa dala očakávať oprava v oficiálnom zápise.

Na viacerých videozáznamoch sa ako strelec gólu ukazoval Welychka, no napokon ho pripísali Jonathanovi Charbonneauovi, ktorý sa v skrumáži zrejme posledný dotkol puku.

Prvý extraligový zápas Prešova po 22 rokoch Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia prichádzajú na prešovský zimný...

Hostia hrali po následnej trénerskej výzve v oslabení, hra sa následne vyrovnala. V prvej tretine bolo k videniu viacero zaujímavých situácií na oboch stranách, brankári však boli pozorní.

Domáci išli do dvojgólového vedenia už po necelých dvoch minútach druhej časti. Do úniku sa dostala dvojica Charboneau – Welychka a druhý menovaný prekonal Belányiho – 2:0. Hra v druhej tretine mala spád, obaja brankári predviedli niekoľko efektných zákrokov a núdza nebola ani o šarvátky a dôrazné súboje.

Zrekonštruovaný zimný štadión v Prešove Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tribúna zrekonštruovaného zimného štadióna Ice...

V 28. minúte sa dôraz okolo súperovej bránky vyplatil aj hosťom, autorom gólu na 2:1 bol Berger. Prešovčania získali dvojgólový náskok späť v 35. minúte, keď obranca Bakala prvým extraligovým gólom v kariére využil zakrytý výhľad brankára Belányiho – 3:1.

V 43. minúte dostal zápas ešte väčší náboj, keď Bubela znížil na 3:2. Aktéri naďalej predvádzali pútavý hokej, zaujala aj potýčka Charbonenaua s Brejčákom. V 50. minúte sa hostia dostali k presilovke, v ktorej Mistele využil nedôraz obrany a prekonal Bespalova.

Zimný štadión, Prešov Čítajte viac V Prešove to stihli. Pozrite si, ako vyzerá zimný štadión po veľkej rekonštrukcii

Ďalšia Brejčákova potýčka, tentoraz s Lalíkom, priniesla presilovku domácich, ktorú lišiackym gólom využil Welychka – 4:3. Už o 30 sekúnd síce vyrovnal Ihnačák, ale muž zápasu Welychka sa postaral o prvé víťazstvo domácich v sezóne. V 58. minúte bol na konci protiútoku s Čachom – 5:4.

Ernest Bokroš, tréner HC Grotto Prešov: "Vedeli sme o dobrej fyzickej hre Banskej Bystrice. Na úvod to bol veľmi zaujímavý zápas pre prešovského diváka a lepšiu pozvánku na ďalšie zápasy si neviem predstaviť.

Bolo tam veľa emócií a snahy. Sú to iba ľudia a veľmi chceli vyhrať. Z toho vyplynuli chyby aj fauly a skoro stále sme viedli. Bolo by mi ľúto, keby sme dnes stratili body. V pondelok sme sa všetci nechali zaočkovať, možno aj to malo dôsledky. Po dnešku by som nikoho nekritizoval."

Tomáš Surový, asistent trénera HC '05 Banská Bystrica: "Bol to vyrovnaný zápas. Domáci podali veľmi dobrý výkon. Bol to pre ich prvý domáci zápas, my sme očakávali určitý tlak.

Postupne sme hru vyrovnali, no vlastnými chybami a nedisciplinova­nosťou sme sa pripravili o lepší výsledok. Pre mňa je to iná pozícia než keď som hral. Som rád, že som súčasťou trénerského štábu."

Nitra zdolala Košice

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad HK Košice 3:2.

HK Nitra – HC Košice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Tvrdoň (Raskob, Honzík), 37. Varga (Pupák), 57. Buček (Tvrdoň, Rockwood) – 14. Bartánus (McPherson), 59. Bartánus (McPherson) Rozhodovali: Baluška, Stano – Kacej, Junek, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Raskob, Pupák, Š. Nemec, Vitaloš, Bodák, J. Štefanka ml. – Tvrdoň, Hrnka, Buček – Krivošík, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Baláž, R.Varga – Múčka, A. Sýkora, Drábek – Ridzoň
Košice: Košarišťan – Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl, Novota, Jacko, Ragan – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Jokeľ – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Frič

Po osemnástich mesiacoch si mohli diváci v Nitra aréne užiť súťažný zápas. V tradičnej kulise ich už v úvode potešili aktívnejší domáci hokejisti. Ako prvý vystrašil Košarišťana v 6. minúte Baláž, ktorého strela príklepom išla od lapačky do ľadu a puk tesne minul bránu.

Košičania sa herne vyrovnali v polovici tretiny. Hostí mohol v 9. minúte poslať do vedenia Lapšanský, ktorému sa odkryla brána, no útočník Košíc nedokázal prekonať na opačnú stranu otočeného Honzíka. Lepšie sa však v 14. minúte zorientoval Bartánus, ktorý zúžitkoval veľa priestoru a poslal “oceliarov” do vedenia.

Druhú tretinu herne aj výsledkovo ovládli “corgoni”. Už od úvodu tretiny si vypracovali Nitrania tlak, ale viacero šancí stroskotalo na Košarišťanovi. Brankár Honzík musel riešiť najvážnejšiu situáciu v 26. minúte, keď vychytal unikajúceho Pereskokova.

Domáci sa napokon dočkali v 34. minúte, keď vyrovnal strelou po ľade Tvrdoň. O dve minúty neskôr zhodili v rastúcej nervozite rukavice Bodák s Fričom a nitriansky bek poslal svojho súpera na ľad. Hneď o minútu sa Nitrania dočkali aj druhýkrát. Na os klziska si naviedol puk Róbert Varga a peknou strelou poslal Nitru do vedenia.

SR hokej TEL príprava HK Nitra NRX Čítajte viac Poľovačku pocítil i reprezentant. Nitra zverejnila zákroky v nedohranom zápase

Ten kto očakával v tretej časti tlak Košíc, musel byť sklamaný. Domáci sa sústredili na kvalitnú defenzívu a Košice takmer do ničoho nepúšťali. Výnimkou bola 43. minúta, keď si puk v dobrej pozícii Chovan posúval do ešte lepšej, až nakoniec o puk prišiel.

Tri minúty pred koncom zvýšil na 3:1 bekhendovým blafákom Buček, čo sa o minútu neskôr ukázalo ako víťazný zásah. V 59. minúte ešte znížil druhým gólom v zápase Bartánus, ale na body to už Košiciam nestačilo.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Hostia začali zápas lepšie. Mali sme tam viacero nervóznych momentov. Je to však prirodzené, keďže je začiatok sezóny. V druhej tretine sme zlepšili plynulosť, dali si viac presných prihrávok, vďaka tomu sme išli do vedenia 2:1.

Neskôr sme hrali zo zabezpečenej obrany. Myslel som si, že náš tretí gól definitívne ukončí zápas, no hostia napokon bojovali do poslednej sekundy. Pre nás je to cenné víťazstvo proti veľmi silnému súperovi.”

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: “V prvom rade chcem pogratulovať domácemu tímu a kolegovi Stavjaňovi k víťazstvu. Vedeli sme, že nás tu nečaká ľahký zápas. Pozeral som pár zápasov Nitry a vedel som, že hrajú veľmi dobrý hokej.

Mali sme dobrý začiatok a plynulosť, ktorú sme v druhej tretine stratili. Nitra začala viac tlačiť a naši útočníci začali strácať puky na modrej čiare. Je to pre nás lekcia a ideme ďalej.”

Slovan zvíťazil nad Trenčínom

V poslednom zápase úvodného kola zdolal bratislavský Slovan Trenčín 4:1.

Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 24. Urbánek, 42. MacKenzie (Takáč, Preisinger), 43. Jääskeläinen (Yogan, Rapuzzi), 59. Takáč (Gašpar) – 55. Paukovček (Beták, Valach). Rozhodovali: Snášel, Orolín – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 9:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2641 divákov.
Slovan: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Štajnoch Gašpar, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Zigo, Preisinger, Matoušek – Urbánek, Kytnár, Sukeľ
Trenčín: Valent – Crinon, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Miklovič, Nátny – Tybor, Mikyska, Krajč – Valach, Paukovček, Rehuš – Beták, J. Švec, Minárik – Krajčovič, Honzek, Stránsky

Slovan hral hneď v úvode zápasu presilovku, veľké šance v nej zmaril Valent najskôr Rapuzzimu a po ňom aj Jääskeläinenovi. Brankár Trenčína potom zasiahol aj pri šanci Gašpara. V početnej výhode hrali potom aj hostia, ale nedali si pozor na Kytnára.

Útočník Slovana išiel sám na bránku, ale Valenta neprekonal. V prvej tretine boli domáci lepší, ľahšie sa dostávali do pásma, ale gólovo sa napokon nepresadili. Najväčšiu šancu hostí mal Krajč, ale v nájazde ho Gudlevskis vychytal.

V druhej tretine mal prvú šancu opäť Krajč, ale nedal. Krátko na to sa pred Valenta natlačil Urbánek a hoci bol faulovaný, poslal Slovan do vedenia. Dukla sa potom tlačila dopredu, oproti prvej dvadsaťminútovke zlepšila prechod do pásma, ale nedokázala si vytvoriť gólovú šancu.

V 34. minúte mal Slovan ďalšiu početnú výhodu, dvakrát mohol zvýšiť jeho náskok Zigo. Stav sa nezmenil ani po brejku Harrisa, puk z jeho hokejky vytesnil brankár Dukly ramenom. Ešte väčšiu šancu mal Takáč, ale ani on sa v nájazde nepresadil.

Slovan rozhodol o triumfe na začiatku tretieho dejstva. Najskôr trafil v presilovej hre MacKenzie a o 32 sekúnd neskôr aj Jääskeläinen. Trenčín mohol znížiť po nájazde Betáka, ale Gudlevskis sa nedal prekabátiť.

Trenčínu potom nevyšli ani ďalšie príležitosti no v presilovke 5 na 3 „vojaci“ predsa len znížili. Lotyšského brankára prekonal Paukovček. V závere si však Slovan poistil svoj prvý triumf v sezóne, presadil sa Takáč.

Róbert Döme, tréner Slovana: „Odohrali sme celkom solídny zápasy, až na nejaké fázy v tretej tretine. Som spokojný, ako sme hrali v oslabeniach. Trenčín je nebezpečný a vedeli sme, že budú hrať až do konca. Ale dnes sme boli o niečo lepší.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Gratulujem Slovanu k víťazstvu. My sme sa tešili, ale náš výkon nebol ideálny. Málo tlačili dopredu, mali sme veľmi veľa vylúčených a tým nám niektorí hráči vypadli z tempa. Aj keď sme dostali presilovku, hrali sme miestami až katastrofálne. Prebudili sme sa až za stavu 0:3.“

Žilina nasúkala Dubnici osmičku

Vlci Žilina zdolali v 2. kole Slovenskej hokejovej ligy TSS Group Spartak Dubnica vysoko 8:2. Pozrite si kompletné výsledky.

HK Gladiators Trnava – Modré krídla Bratislava 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Kukumberg (Antonov, Semaňák), 7. Kukumberg (Antonov), 13. Antonov (Kukumberg, Miklík), 17. Šandor – 58. Petráš (Jendek, Uram). Rozhodovali: Krajčík – Olle, Vyšný, vylúčení: 5:6, navyše: Vuorijärvi (Žilina) 5 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 275 divákov

Vlci Žilina – TSS Group Spartak Dubnica 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)
Góly: 8. Sloboda (Safaralejev, Petráš), 11. Safaralejev, 13. Šmída (Sloboda, Š. Petráš), 26. Jakubík (Petran, Myšiak), 28. Nahálka (Koyš, Skladaný), 35. Šimon (Mikula, Sloboda), 51. Sloboda (Š. Petráš, Cíger), 53. Mikula (Nahálka, Zahradník) – 16. Ondruš (Sojčík, Mir. Kristín), 52. Tábi (Dubeň, Haščák). Rozhodovali: Kollár – Staššák, Drblík, vylúčení: 3:7, navyše: Sloboda – Meszároš obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 190 divákov

HK Brezno – HK Indian Žiar nad Hronom 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Góly: 42. Petrinec (Giertl, Ganz), 45. Bodnár (Giertl, Kraut), 49. Kraut (Petrinec) – 2. Mihalík (Babeliak, Hlinka), 60. Lunter (Kobolka, Babeliak). Rozhodovali: Smrek – Riš, Varga, vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 250 divákov

HK Levice – HK Vitar Martin 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 36. Piačka (Tužinský, Klinecký), 59. Róbert Huna (Saliji) – 20. Poliaček (Pacalaj, Linet). Rozhodovali: Krist – Makúch, Šebeň, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

HK ‘95 Považská Bystrica – HC 19 Humenné 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Góly: 10. Lušňák (L. Urbánek), 17. Drevenák (L. Ďurkech) – 7. Borov (Horvát), 30. Borov (D. Markuš), 30. Šimčák (F. Gajdoš), 44. M. Krajňák (Horvát, Borov). Rozhodovali: Rojík – Kovalčík, Wolf, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 73 divákov

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HK Dukla Michalovce #HC Grotto Prešov