Hokejová Bystrica mení majiteľa. Získajú ju bývalí hráči z mesta

Ešte v máji by malo prísť k zmene vlastníka extraligového hokejového klubu HC '05 Banská Bystrica. Aktuálny majoritný vlastník Juraj Koval stojí na čele klubu od jeho vzniku v roku 2005, predáva ho teda po 16 rokoch.

15.05.2021 11:00
Banská Bystrica, Foto: ,
Radosť hokejistov Banskej Bystrice.
1

Ako informuje klub na svojom webe, majiteľmi sa stanú bývalí hokejisti z Banskej Bystrice, ktorí práve v tomto klube hokejovo vyrástli. To má fanúšikov „baranov“ uistiť, že po predaji klubu mesto spod Urpína nepríde o najvyššiu domácu hokejovú súťaž.

„Procesu zmeny majiteľa HC '05 predchádzali viaceré rokovania súčasných akcionárov so záujemcami o kúpu vlastníckych podielov, nielen o podmienkach predaja klubu "baranov“, ale najmä vízie jeho ďalšieho rozvoja. Už na začiatku mája došlo k podpisu memoranda, na základe ktorého začal časovo náročnejší právny proces prevzatia celej spoločnosti," referuje web hc05.sk.

Hokejisti Banskej Bystrice v minulosti trikrát získali slovenský titul, v sezóne 2020/2021 však v základnej časti obsadili 10. priečku a v predkole play-off vypadli s Trenčínom.

HOKEJ MS: Tréning slovensko Ramsay Čítajte viac Dva dni na samotke. Slovákov čaká prísna izolácia, potom rúška v kabíne

"Dobrou správou pre fanúšikov bystrického hokeja je, že práce na komplexnej rekonštrukcii zimného štadióna postupujú podľa plánu. Znamená to, že v priebehu ďalšej sezóny budú môcť zápasy sledovať z hľadiska novozrekonštru­ovaného zimného štadióna. Obe vynovené haly budú naozaj športovým stánkom 21. storočia a bude tu viacero možností vychutnať si vynikajúce výkony domácich hráčov v napínavých súbojoch najvyššej súťaže.

Vedenie mesta už rokovalo s budúcimi majiteľmi hokejového klubu a na spoločnom stretnutí deklarovali spoločnú ambíciu prilákať na banskobystrický hokej čo najväčší počet divákov. HC '05 tak bude pokračovať v dlhoročnej hokejovej tradícii v Banskej Bystrici s novými majiteľmi vo vynovenom štadióne. Po zavŕšení predaja klubu sa predstaví manažment HC '05 verejnosti i médiám, ale predovšetkým fanúšikom," uvádza správa na webe hokejového klubu z Banskej Bystrice.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #HC 05 Banská Bystrica #Juraj Koval