Poprad má postupový mečbal. Drámu rozuzlil Kanaďan

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatom semifinálovom zápase Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení.

22.04.2021 21:02 , aktualizované: 21:58
Poprad, hokej, radosť Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Popradu.

O víťazstve „kamzíkov“ rozhodol v 62. minúte James Livingston. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:2.

Šiesty duel je na programe v sobotu 24. apríla od 17.00 h v Poprade. Víťaz série sa vo finále stretne s HKM Zvolen, ktorý vyhral nad HC Slovan Bratislava 4:1 na zápasy.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1) – stav série: 2:3
Góly: 11. Lalancette (Kolusz, Mudrák), 52. Erkinuntti (Mudrák, Lalancette) – 30. Skokan (Svitana, Drgoň), 36. Skokan (Svitana, Haščák), 62. Livingston (Tavi, Hudec). Rozhodovali: D. Konc st., Novák – D. Konc ml., Kacej, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Southorn, Mihálik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Šedivý – Korhonen, Galamboš, Erkinjuntti – Takáč, Lalancette, Lehtonen – Regenda, Suja, Bartánus – Török, Karaffa, Šoltés – Lačný
HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Ulrych, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Mashinter, Matej Paločko, Mešár – Jevoš

V prvej tretine boli ofenzívne aktívnejší hráči Popradu, ale lepšiu streleckú efektivitu ukázali domáci. Tí neinkasovali pri sľubných šanciach Zagrapana a Svitanu a do vedenia išli v 11. minúte. Kolusz vysunul v strednom pásme Lalancettea, ktorý po krátkom úniku prekonal Vošvrdu – 1:0.

V 24. minúte nezvýšil náskok domácich Korhonen, brankár Popradu Vošvrda si krátko na to poradil aj so šancami Takáča. Hostia sa v 29. minúte dostali k presilovke, v ktorej zovreli súpera, ale šance Haščáka či Drgoňa ešte neznamenali vyrovnanie skóre.

Michalovce, Poprad Čítajte viac Michalovčania sa hnevajú: Precedens, ktorý len zvýši napätie

Keď však hostia dostali po faule Mihálika početnú výhodu o dvoch hráčov, Skokan zužitkoval prihrávku Svitanu – 1:1. Hostí gól nabudil, získali väčšiu sebaistotu a v 36. minúte už viedli, keď opäť Skokan prestrelil Tomeka – 1:2.

Úvod tretej časti priniesol presilovky pre oba tímy, no bez zmeny skóre. Hráči Michaloviec sa v nej snažili o vyrovnanie, výrazne pridali na aktivite a dočkali sa aj gólovej odmeny. V 50. minúte ešte v sľubnej šanci nevyrovnal Regenda, ale o dve minúty Erkinjuntti prestrelil Vošvrdu – 2:2.

V závere tretej tretiny mali viac z hry domáci, niekoľko šancí však mal aj Poprad, no skóre sa už v riadnom hracom čase nezmenilo.

Predĺženie trvalo iba necelé dve minúty. Po strele Taviho sa k odrazenému puku dostal Livingston a zblízka prekonal Tomeka – 2:3.

Michalovce, Poprad Čítajte viac Dôležitý triumf Popradu v Michalovciach sme sledovali ONLINE

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: „Tretia tretina bola naša najlepšia. Dovtedy sme nehrali príliš dobre, no vrátili sme sa do zápasu. Nanešťastie, o výsledku rozhodla naša individuálna chyba, ktorú súper využil. Potrebujeme viac snahy, musíme hrať celých 60 minút.“

Peter Mikula, tréner HK Poprad: „Okrem tretej tretiny sme mali výrazne navrch. Počas prvých deviatich minút sme domácich dostali pod tlak. Vtedy sme mohli rozhodnúť o zápase, no ten sa neskôr vyrovnal, najmä v 3. tretine. Myslím, že sme mali viac gólových príležitostí. Mali sme aj málo vylúčených, zároveň sme ubránili presilovky súpera. Naďalej sú šance na postup 50:50.“