Šatan ho nazval ukrajinským typom manažéra. Čanky skončil, zmeny na Liptove

07.04.2021 15:05
SR Hokej Extraliga 9. kolo Michalovce Liptovský...
Momentka zo zápasu HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš. Autor: ,

V hokejovom mužstve z Liptovského Mikuláša sa po ďalšej neúspešnej sezóne chystajú zmeny. Vedenie posledného tímu konečnej tabuľky Tipos extraligy už odvolalo z funkcie generálneho manažéra Milana Čankyho.

Stalo sa to ešte 31. marca a informáciu potvrdil predseda predstavenstva MHK 32 Oldřich Drahovzal.

V posledný marcový deň sa aj všetkým hráčom skončili zmluvy a v novej sezóne čakajú na tradičného účastníka najvyššej súťaže z Liptova zrejme väčšie výzvy ako je zisk 18 bodov v 50 zápasoch a koncové svetlo tabuľky.

"Uplynulý týždeň sme si spoločne všetci sadli v klube, aby sme pripravili novú, a myslím si, že zaujímavú víziu budúcnosti mikulášskeho hokeja. Všetky prípravy na novú sezónu sme už začali, aj keď sú zatiaľ len na báze pohovorov.

Nechceme nič zanedbať, a preto začíname v predstihu. Sme si vedomí, že tohtoročná sezóna bola naozaj slabá, preto budeme robiť všetko preto, aby sa už podobný scenár neopakoval,“ povedal Oldřich Drahovzal na webe My Liptov.

Milan Čanky na archívnej snímke.
Milan Čanky na archívnej snímke. Autor: SITA

Šéf predstavenstva zatiaľ nekonkretizoval mená vo vedení pre ďalšiu sezónu v klube. Urobí tak o niekoľko týždňov.

"O všetkom budeme informovať niekedy v polovici až koncom apríla. Prezradím len toľko, že všetci sú Liptáci a ich prvotná predstava o fungovaní klubu je na vysokej úrovni.

A čo je najdôležitejšie, chceme, aby hokejová licencia zostala na Liptove ako doteraz pod hlavičkou MHK 32 Liptovský Mikuláš,“ dodal Drahovzal.

0 debata debata