Šláger pre Slovan, Zvolen už nevedie. Kovalovcov vykázali zo štadióna

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v šlágri 44. kola Tipos extraligy nad Košicami 5:3. "Belasí" vyhrali na domácom ľade po štyroch prehrách a zo štvrtého miesta tabuľky strácajú na vedúci Poprad dva body. "Oceliari" figurujú na ôsmej priečke.

02.03.2021 20:12 , aktualizované: 22:02
Brant Harris, Dominik Riečický Foto: ,
Slovanista Brant Harris pred brankárom Košíc Dominikom Riečickým.

Východniari nastúpili na duel v špeciálnych dresoch s červeným krížom, ktoré majú ísť do dražby a výťažok následne pomôcť košickým nemocniciam a Červenému krížu, i keď pred začiatkom avizovali, že sa tak po niekoľkých sťažnostiach od ľudí nestane.

„Nakoniec sme hrali v tých dresoch, v ktorých sme hrali. Dovolím si tvrdiť, že to bola dobrá myšlienka a asi by som to zhodnotil takto,“ uviedol tréner Košíc Marcel Šimurda.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Góly: 3. Matoušek (Zigo, Štajnoch), 13. Bačik (Bortňák, Matoušek), 35. Matoušek (Ališauskas, Kundrík), 40. Peluso (Harris, O'Donnell), 58. Kundrík (Lukošík, Štajnoch) – 40. Frič (Slovák, Deyl), 51. Poirier (Klhůfek, Jokeľ), 58. Poirier (Frič). Rozhodovali: Müllner, Žák – J. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, bez divákov.
Slovan: Parks – Ališauskas, Valach, Štajnoch, Bačik, Brodzinski, Maier, Valach, Beňo – O'Donnell, Harris, Peluso – Matoušek, Zigo, Lukošík – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Jendek, Uram, Ondriš – Ožvald
HC Košice: Riečický — Baránek, Nemčík, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Petran — Klhůfek, Chovan, Belluš — Poirier, Mráz, Jacobs – Jokeľ, Eliaš, Lapšanský — Krasničan, Frič, Jenyš – Vaculik

Košičania odštartovali aktívne, no ich tlak vydržal len chvíľu a už v 3. minúte inkasovali. Zigo potiahol puk po ľavej strane, prihral Matouškovi a prvá strela Slovana v zápase skončila za chrbtom Riečického. V ďalších minútach sa hralo s minimom prerušení, ale i gólových šancí. V 11. minúte si Košičania nedali pozor pri striedaní, na ľade mali šesť hráčov a tak si Slovan zahral presilovku.

O'Donnellove zakončenie Riečický zneškodnil, ale vzápätí mu dobre clonil Matoušek a tak na Bačikovu delovku od modrej nedokázal zareagovať – 2:0. Košičanom nevychádzali kombinácie a nevedeli sa dostať do lepších streleckých pozícií. V závere tretiny ich oslabil faulom Eliaš a Riečický mal plné ruky práce pri strelách Pelusa a Harrisa. Na druhej strane si Parks poradil so šancou Krasničana.

V úvode druhej tretiny si Košičania zahrali dve presilovky po sebe, ale veľa vody nenamútili. Nebezpečné boli len strely Chovana a Lapšanského.

„Oceliari“ zvýšili tempo a mali viac z hry, no nedarilo sa im v zakončení. Počas ďalšej početnej výhody mal veľkú možnosť Klhůfek, ale ani na dvakrát nedokázal dostať puk za Parksov chrbát. Tlak hostí pokračoval a prišla aj štvrtá početná výhoda po sebe, no tá pre nich dopadla veľmi zle.

Hneď v jej úvode stratili puk v útočnom pásme, do úniku sa dostal Matoušek a svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 3:0. Gólom sa neskončila ani piata presilovka Košičanov v druhej tretine, no sekundu po jej uplynutí sa už tešili zo zníženia.

Slovák nahodil puk od ľavého mantinelu na bránku a Frič ho dorazil do siete. Prešlo však len 33 sekúnd a Slovan viedol opäť o tri góly. Dvojica Košičanov neubránila Harrisa za bránku, ten prihral Pelusovi a Riečický už nestihol zareagovať – 4:1.

Slovan si v treťom dejstve strážil náskok, veľmi dobre napádal rozohrávku súpera a nenechal ho príliš kombinovať. Košičania sa tak len veľmi ťažko dostávali do útočného pásma a ešte ťažšie k väčším šanciam. Jednu si vypracovali až v 48. minúte, keď sa puk dostal k Jokeľovi, ktorý bol sám pred bránkou, ale proti Parksovi neuspel.

Vyšla im až akcia v 51. minúte pri avizovanom vylúčení, keď Klhůfek našiel Poiriera, ktorý vypálil z ľavého kruhu a znížil na 2:4. O chvíľu mohol byť rozdiel opäť trojgólový, ale O'Donnell s Harrisom v nájazde dvoch proti brankárovi neuspeli.

V závere strelil oba tímy ešte po jednom góle. Najprv obrane Košíc unikol Kundrík a zvýšil na 5:2, no už po pár sekundách znížil Poirier. „Oceliari“ to v poslednej minúte vyskúšali bez brankára, ale na výhre Slovana sa už nič nezmenilo.

Róbert Döme, tréner Slovana: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, myslím si, že sme vôbec nerobili to, čo sme chceli. Síce sme vyhrali, ale myslím si, že sme mali iba šťastie. Mužstvo opäť zbytočne faulovalo, Košice nás často tlačili, za stavu 4:1, 4:2 boli stále v hre. To, že sme vyhrali je fajn, ale ja som znepokojený z niektorých vecí, ktoré robíme.“

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Dnes sme si vytvorili niekoľko vyložených šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Súper bol dnes efektívny. V závere nemôžem uprieť snahu chlapcom, že sa snažili niečo spraviť so zápasom, ale bohužiaľ, dnes to nevyšlo. Martin Réway má zranenie v spodnej časti tela a naši lekári pracujú na tom, aby sa čo najrýchlejšie dostal do zostavy.“

Zvolen padol v Nitre

Hokejisti HK Nitra vyhrali nad HKM Zvolen 3:2.

HK Nitra – HKM Zvolen 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Góly: 17. Finlay (Holešinský), 19. Hrnka (Nemec, Tvrdoň), 20. Holešinský (Šiška, Švarný) – 5. Puliš (Nuutinen, McPherson), 49. Bondra (Kubka, Mikúš). Rozhodovali: Baluška, Adamec – Frimmel, Valo, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Holešinský (Nitra) 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Nitra: O’Connor – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Hlaváč, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Finlay, Dauda, Holešinský – Bajtek, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Fominych
Zvolen: Rahm – Ivan, Meliško, Betker, Melancon, Hraško, Kubka, Ďuriš, Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Babeliak – Kolenič, Marcinek, Chlepčok

Prvú vyloženú šancu v zápase mali domáci, ale Žitný v dobrej pozícii strieľal puk spod seba, a tak strele chýbala razancia. V 5. minúte išli naopak do vedenia Zvolenčania, keď sa presadil kapitán Puliš. V závere tretiny však prišiel efektívny uragán Nitry.

Iba dve a pol minúty stačili “corgoňom” na odskočenie súperovi o dva góly. Gólovo sa presadili Finlay, Hrnka a Holešinský. Nitrania síce vyhrávali po úvodnom dejstve 3:1, no prišli o útočníka Daudu, ktorý v zápase dohral.

Prostredná časť bola najkľudnejšia. Za domácich spálil najväčšiu šancu v presilovke Kollár. Hostia mohli znížiť v 35. minúte po natlačení sa Zuzina až pred O’Connora, ale neprehľadná skrumáž gólom neskončila.

S pribúdajúcim časom rástla nervozita a zápasu dodal náboj pästný súboj Holešinského s Hraškom, ktorý vyšiel lepšie pre nitrianskeho útočníka. V následujúcej presilovke Zvolena mohol znížiť Nuutinen, ale pred poloodkrytou bránou trafil tyčku.

V 38. minúte nepremenil ešte väčšiu tutovku Bondra, pri ktorého nedôraznej strele sa blysla lapačka O’Connora.

Najproduktívnejší Zvolenčan však svoje zaváhanie ihneď vzápätí napravil, keď tečom znížil na 2:3 z pohľadu “bryndziarov”. Tlak hostí sa stupňoval a počas najväčšieho náporu Zvolen odvolal brankára. Nitre sa však úspešne darilo obetavo blokovať streľbu a výhru si postrážila.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Tri rýchle góly v prvej tretine nám dali psychickú výhodu. Uznávame, že sme boli viac-menej v defenzíve a spoliehali sa na protiútoky. Sme veľmi radi za tri body.”

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Nemôžeme byť spokojní s výkonom. Dostali sme dva góly v priebehu minúty, ktoré rozhodli o výsledku. Druhá vec bola slabá realizácia našich šancí.”

Prestávka sa natiahla na 40 minút

Hokejisti HC 07 Detva vyhrali vo Zvolene nad HC 05 Banská Bystrica 6:2.

Pred začiatkom druhej tretiny prezident Banskej Bystrice Juraj Koval a jeho syn, športový manažér Július Koval vyčítali rozhodcom neodpískaný zákrok Jendroľa na Tamášiho, takže arbitri sa ich rozhodli vykázať zo štadióna a prestávka sa natiahla na 40 minút.

HC 05 Banská Bystrica – HC 07 Detva 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Góly: 45. Vašaš (Melcher), 55. Lamper (Ďatelinka) – 1. Čacho (Gachulinec), 5. J. Sýkora (z trest. strieľania), 20. J. Sýkora (Charbonneau, Cox), 35. Rymsha (Gachulinec), 40. Čacho (Downing), 42. Rymsha (Gachulinec). Rozhodovali: Kalina, M. Novák – Bogdaň, Gegáň, vylúčení na 2 min: 7:11, vyššie tresty: Ďatelinka, Cardwell a Crevier-Morin 10 minút za zhodenie rukavíc, Ihnačák 10 minút za nešportové správanie – King 10 minút za zhodenie rukavíc, Bača a Jendroľ 10 + 10 minút za nešportové správanie a zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Banská Bystrica: Belányi – Žiak, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Petrinec – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Lamper, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Sojka, Melcher – Výhonský, Dvorský, Marek Sloboda – Mlynarovič
Detva: R. Petrík – Lalík, F. Fekiač, Gachulinec, Rymsha, Rais, King, O. Turan, Jendroľ, – Ščurko, Čacho, Ľupták – Askarov, Downing, J. Sýkora – Charbonneau, P. Valent, Cox – Matej Bača, V. Fekiač, Žilka

Vo Zvolene, kde má dočasný domovský stánok Banská Bystrica, to bola od začiatku jednoznačná záležitosť Detvy. Tá išla do vedenia už po 48 sekundách, keď Čacho ľahkou strelou z dolnej časti pravého kruhu zaskočil Belányiho.

V piatej minúte fauloval Ďatelinka v úniku Sýkoru a nariadené trestné strieľanie útočník hostí rutinérsky premenil – 0:2. Hokejisti spod Urpína potom mohli znížiť, no Melcher neposlal puk do odkrytej bránky a v presilovke sa neujal teč Lampera, Sukeľ neuspel zblízka a rovnako tak stroskotal pred gólmanom Petríkom znovu Lamper.

V 16. minúte v strednom pásme obranca Detvy Jendroľ škaredo fauloval Tamášiho, no arbitri nepískali faul, čo nazlostilo vedenie HC '05. Následne nevyužil ďalšiu príležitosť Melcher a na druhej strane sa presadil po strele Charbonneaua tečom Sýkora sekundu po skončení presilovky – 0:3.

Vizualizácia zimného štadióna v Banskej Bystrici Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Vizualizácia banskobystrického zimného štadióna...

Pred začiatkom druhej tretiny prezident Banskej Bystrice Juraj Koval a jeho syn, športový manažér Július Koval, vyčítali rozhodcom neodpískaný zákrok Jendroľa na Tamášiho, takže arbitri Kalina s Novákom sa ich rozhodli vykázať zo štadióna. Prestávka sa tak natiahla na 40 minút.

Po nej ‚barani‘ zatlačili podpolianskych ‚medveďov‘, mali prevahu, ale vypracovali si iba jednu vážnejšiu šancu, ktorú nevyužil Faško-Rudáš. Detva nepretavila do štvrtého gólu dve presilovky v rade, ale mrzieť ju to nemuselo, pretože po ich skončení Rymsha napriahol spoza kruhov a zvýšil na rozdiel štyroch gólov – 0:4.

V ďalšej početnej výhode hostí nezužitkoval dve čisté príležitosti V. Fekiač, ale pred druhou prestávkou predsa len menil stav na 0:5 Čacho, keď skóroval zoči – voči Belányimu. To sa už však na tribúnu vrátili Kovalovci a bolo otázne, ako zareagujú rozhodcovia.

Tretiu tretinu Kalina s Novákom začali i napriek účasti vykázaných predstaviteľov HC '05 a aj tí sa prizerali ďalšiemu zásahu súpera, keď po necelých 90 sekundách prenikol po pravej strane Rymsha a pridal šiesty gól svojho tímu.

Banskobystričania odpovedali v 45. minúte. Vašaš predviedol peknú individuálnu akciu a z kruhu pokoril Petríka – 1:6. Ten následne podržal svoj tím v oslabení, pretože Kábáč ho mohol prekonať zblízka.

Duel sa však už prakticky iba dohrával. ‚Barani‘ ešte využili presilovku v 55. minúte, keď strelu Ďatelinku účinne tečoval Lamper. A na záver ešte trojhodinový zápas okorenila bitka Cardwella s Bačom.

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: "Bol to divný zápas. Detva bola veľmi efektívna, dala ľahšie góly. My ich dostávame v poslednom čase priveľa, to bol hlavný dôvod i tejto dnešnej prehry.

Videl som však i pozitíva, dobre sa zapojili do hry napríklad Sojka, Melcher. Hrali sme už oveľa horšie zápasy ako tento a bodovali sme v nich. Videl som teda aj pozitívne veci. Ak budeme hrať poctivý hokej a robiť menej chýb, budeme zbierať body."

Ernest Bokroš, tréner Detvy: "Pre nás je už každý zápas dôležitý, aj tento taký bol, takže som rád za tri body. Chceme totiž držať kontakt so súpermi, s ktorými bojujeme o prvú šestku v tabuľke. O zápase rozhodla prvá tretina, ktorú sme si rozohrali dobre, viedli sme 3:0.

Potom sme navýšili náskok a za stavu 5:0 som už veril, že si to dohráme. Mrzí ma však záver, nebol pokojný. Tie osobné bitky sa mi nepáčili, neuznávam ich."

Ján Sýkora, strelec dvoch gólov Detvy: "Bol to dobrý zápas z našej strany, pretože máme tri body, ktoré potrebujeme do tabuľky v boji o šieste miesto. Išli sme za víťazstvom, i keď zápas bol dlhý, kúskovaný, tak môžeme byť spokojní.

Hralo sa tri hodiny, ja som poriadne vyhladol. Emócie tiež patria hokeju, dlhá prvá prestávka nás vyviedla z tempa, to nám prekážalo, ale dôležité je napokon to, že sme i napriek všetkým nehokejovým veciam vyhrali."

Michalovská séria pokračuje

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:1. Bolo to pre nich už 12. víťazstvo po sebe.

HK Dukla Ingema Michalovce – DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 5. Suja (Mašlonka, Takáč), 21. Galamboš (Lalancette), 22. Mašlonka (Takáč, Suja), 57. Lehtonen (Galamboš, Lalancette), 60. Lehtonen (Mihálik) – 40. Walker (Göz). Rozhodovali: T. Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Zekucia – Lehtonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Mašlonka – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lačný, Chalupa – Ragan
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Fredriksson, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó, Fazakas – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Galajda – Ritó

Hostia pricestovali do Michaloviec iba s tromi kompletnými formáciami a na ich hre to bolo poznať už v prvej tretine.

Michalovčania mali viac z hry, častejšie ohrozovali brankára Adorjána a do vedenia išli v 5. minúte. Na konci rýchlej ofenzívnej akcie bola presná strela Suju – 1:0. V ďalšom priebehu prvej časti Adorján viackrát podržal svoj tím.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v 2. tretine, do ktorej mali domáci ideálny vstup. Galamboš v 22. minúte využil odraz puku od zadného mantinelu a v presilovke upravil na 2:0. Uplynulo iba 40 sekúnd, keď Mašlonka potrestal jednu z viacerých chýb v obrane súpera a bolo 3:0.

Náskok sebaisto hrajúcich Michalovčanov nezvýšil Hickmott a na ich hernej prevahe nič nezmenili ani dve oslabenia v polovici druhej časti. Hostia sa k slovu dostali až v závere druhej časti. Galanisz najskôr nezužitkoval sľubnú príležitosť, ale po Gözovej šanci a strele Walkera už brankár Škorvánek inkasoval – 3:1.

Domáci sa v tretej tretine nehrnuli do bezhlavého útočenia, ale aj tak mali hru pod kontrolou. Bez väčších problémov si udržiavali dvojgólový náskok, ktorý v závere ešte navýšili.

V 57. minúte Lehtonen premiérovým gólom v slovenskej extralige zakončil efektnú kombináciu domácich a ten istý hráč prestrelil Adorjána aj 30 sekúnd pred koncom.

Juraj Faith, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Sme spokojní z tromi bodmi. Miškovec nás viackrát dostal pod tlak a vtedy nás podržal brankár Škorvánek. Od začiatku sme sa snažili hrať aktívne a vytvoriť tlak.

Z toho pramenili naše góly. Naša hra má parametre, máme istú sériu a posúvame sa tam, kde chceme byť. Každý súper sa na nás dobre pripravuje a aj dnes to tak bolo."

Viktor Tokaji, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Nezačali sme tak, ako sme chceli. Vyzeralo to ako keby sme boli v ešte v autobuse. Prvá tretina bola ako zlý sen. Z našich chýb vyplynuli dôsledky a domáci sa dostali do náskoku 3:0.

My sme sa viackrát dostali do tlaku, ale nedokázali sme z toho vyťažiť viac gólov. Musíme sa pozerať dopredu a poučiť sa z dnešných chýb."

Liptáci s ďalšou prehrou

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš podľahli na domácom ľade HK Dukla Trenčín 2:6. Pre Liptákov to bola ôsma prehra za sebou.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Góly: 11. Štrauch (Huna, Surový), 21. Štrauch – 5. Paukovček (Starosta), 17. Sojčík (Rajnoha, Švec), 17. Paukovček (Hecl, Starosta), 30. Švec (Sádecký, Sojčík), 38. Hecl (Chromiak), 55. Kettunen. Rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. – Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0
Liptovský Mikuláš: Kozel – Kurali, Nemec, Mezovský, Pavúk, Rusina, Valtola, Droppa, Kapičák – Štrauch, Surový, Huna – Kiss, Oško, Michalík – Haluška, Uhrík, Vybíral – Kalousek, Parobek, Dunčko
Trenčín: Karjalainen – Ackered, Lemcke, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha, Ilenčík – Hecl, Paukovček, Chromiak – Okuliar, Reddick, Berisha – Kukuča, Rehuš, Kettunen – Sojčík, Švec, Sádecký – Ferenyi

Trenčania sa ujali vedenia v 5. minúte, keď Paukovček od červenej čiary nahodil puk a prekvapil Kozela. Liptáci následne zvýšili aktivitu a po úspešnom blafáku Štraucha sa im podarilo vyrovnať. V 17. minúte však inkasovali dvakrát v priebehu 32 sekúnd. Sojčík najskôr šikovne tečoval strelu Rajnohu a krátko na to Kozel kapituloval po delovke Paukovčeka.

Domácim skvele vyšiel úvod druhej tretiny a už po 21 sekundách znížili na 2:3. Štrauch sa natlačil pred Karjalainena a prekonal ho bekhendovým blafákom.

V polovici zápasu však Trenčania viedli opäť dvojgólovým rozdielom zásluhou Šveca, ktorý sa presadil po akcii Sádeckého so Sojčíkom. V 38. minúte poistil náskok hostí Hecl.

V záverečnej tretine Trenčania kontrolovali hru a z ľadu posledného tímu tabuľky si odniesli tri body. Ich triumf spečatil v 55. minúte Kettunen, ktorý strelou z ostrého uhla takmer z bránkovej čiary zaskočil Kozela.

Poprad uspel v Zámkoch

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky prehrali na domácom ľade s HK Poprad 1:3.

HC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 59. Västilä – 14. Brejčák (Zagrapan, Mešár), 37. Haščák (Svitana, Skokan), 45. Handlovský (Mešár, Hudec). Rozhodovali: Stano, Fridrich – Konc ml., Junek, vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše Doggett (N. Zámky) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0
Nové Zámky: Lackovič – Västilä, Hain, Roman, Clarke, Holenda, Fereta, Petrík, Šeliga – Doggett, Iacobellis, Števuliak – Obdržálek, Seppanen, Varga – Majdan, Jurík, Okoličány – Rogoň, Ondrušek, Zahradník
Poprad: Hamerlík – Drgoň, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Hudec, Hajnik – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Bjalončík, Livingston – Mešár, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Matej Paločko

Popradčania mohli otvoriť skóre v 3. minúte, Matej Paločko však zoči-voči Lackovičovi neuspel. „Kamzíci“ potom prečkali bez ujmy dve oslabenia a v 14. minúte sa ujali vedenia zásluhou Brejčáka, ktorý v páde zasunul puk do odkrytej bránky.

V druhej tretine Novozámčania zvýšili aktivitu a v 27. minúte mohol vyrovnať Holenda, jeho strelu však zastavila žŕdka. Domáci nedokázali prekonať pozorného Hamerlíka ani pri vylúčení Dalhuisena a v 37. minúte inkasovali druhýkrát, keď popradskú presilovku využil Haščák.

Na začiatku záverečného dejstva dostal útočník prvej formácie HC Doggett desaťminútový trest za napadnutie hlavy a krku.

Novozámčanov definitívne zrazil na kolená gól Handlovského, ktorý potrestal hrubú chybu domácej obrany. V závere zápasu sa domácim podarilo už iba skorigovať na konečných 1:3 pri presilovke 5:3, autorom gólu bol Västilä.