Zvolen sa osamostatnil na čele. Slovan pod novými trénermi predviedol obrat

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v dohrávke 10. kola Tipos extraligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec tesne 3:2 a na čele tabuľky majú jednobodový náskok pred Popradom. DVTK figuruje na desiatom mieste.

19.01.2021 20:57
Robert Döme, Marián Bažány Foto: ,
Noví hlavní tréneri Slovana Róbert Döme a Marián Bažány počas zápasu v Nitre.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HKM Zvolen 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 19. Flick (Turbucz, Anderson), 31. Vas (Láda) – 8. Kolenič (Halama), 32. Stupka (Kelemen, Halama), 37. Zuzin (McPherson, Nuutinen). Rozhodovali: Snášel, Orolin – Šoltés, Janiga, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
Miškovec: Adorján – Bukor, Wehrs, D. Kiss, Láda, Szirányi, Vojtkó, Hadobás – Osterberg, J. Vas, Rokály – Magosi, Galanisz, Csányi – Anderson, Páterka, Flick – Turbucz, Miskolczi, Révész
Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Zuzin, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Kolenič, Halama, Stupka – Chlepčok, Tibenský, Marcinek – Gubančok

Úvodné minúty veľa vzruchu nepriniesli, hralo sa s minimom prerušení, ale ani jeden z tímov nedokázal prekvapiť defenzívu súpera. Úvodný gól padol v 8. minúte po nenápadnej akcii, keď Halama vybojovala puk pri mantineli a nahodil ho pred bránku, kde sa zjavil Kolenič a šikovne ho tečoval za Adorjána – 0:1.

Krátko nato prišlo prvé vylúčenie, no domáci počas presilovky veľa nevymysleli a na Rahma smerovali len strely z diaľky, s ktorými si poradil. V 13. minúte sa dostal do dobrej šance Nuutinen po prihrávke spoza bránky, no Adorján si poradil a rovnako aj o chvíľu neskôr pri podobnej akcii Zvolena, na ktorej konci bol Kolenič.

Domáci toho smerom dopredu veľa nepredviedli, Zvolenčania ich dobre napádali a v zárodkoch rozbíjali ich akcie. Prvá nebezpečná akciu DVTK prišla až v 19. minúte a hneď z nej bol vyrovnávajúci gól. Turbucz odviedol dobrú prácu za bránkou, nahral medzi kruhy voľnému Flickovi a ten upravil na 1:1.

Domáci začali druhú tretinu dohrávanou presilovkou, ale opäť si v nej nevypracovali výraznejšie šance. V 25. minúte vyskúšal Adorjána Kelemen, brankár domácich jeho strelu zneškodnil. Zvolen si zahral prvú presilovku od 26. minúty, súpera zamkol v pásme a v dobrej možnosti sa ocitol Melancon, spomedzi kruhov však minul bránku.

V 28. minúte sa nepresadil ani Mikúš. V 31. minúte sa už skóre zmenilo, no na druhej strane. Vas sa dostal k puku pred Rahmom a presnou strelou poslal domácich do vedenia 2:1. To však netrvalo ani minútu, keď Kelemen prihral voľnému Stupkovi a ten sa postaral o vyrovnávajú­ci gól.

V druhej polovici dejstva prišla séria vylúčení. Pri hre 4 na 4 mal šancu Nuutinen, ale zblízka sa nepresadil. Vzápätí fauloval Wehrs a hostia hrali v početnej výhode, ktorú premenil na vedúci gól Zuzin – 2:3.

Zvolenčania si zahrali ďalšiu presilovku v úvode tretej časti, ale tú už nezužitkovali. V 46. minúte si vypracovali dve veľké šance domáci hráči, Rahm sa však v oboch prípadoch zaskvel a držal tesné vedenie.

To mohol poistiť v 49. minúte Mikúš, no nepodarilo sa mu to a gólová poistka neprišla ani v ďalšej početnej výhode Zvolena. V 56. minúte sa dostal do úniku McPherson, ale ani on pred Adorján neuspel. Hostia však dobre eliminovali snahy DVTK vytvoriť si tlak a nebezpečné šance a tesný náskok si postrážili aj pri hre súpera so šiestimi hráčmi.

Poprad uspel v predĺžení, no prišiel o prvé miesto

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dohrávke 24. kola na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. V zápase plnom zvratov rozhodol o dvoch bodoch hostí Patrik Svitana.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:4 pp (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)
Góly: 4. Regenda (Šoltés, Suja), 53. Regenda, 55. Suja (Mihálik, Šoltés) – 8. Handlovský (Mešár), 20. Matej Paločko (Matúš Paločko, Handlovský), 60. Matúš Paločko (Seigo, Drgoň), 61. Svitana (Skokan). Rozhodovali: Staňo, Korba – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka
HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Erving, Kramár, Dzivjak, Hudec – Mešár, Skokan, Svitana – Mashinter, Zagrapan, Livingston – Handlovský, Bjalončík, Matúš Paločko – Hájnik, Jevoš, Matej Paločko

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí hrali od 2. minúty presilovku. Vylúčenie Handlovského potrestal Regenda, ktorý sa ideálne zorientoval v skrumáži okolo Vošvrdovej bránky – 1:0. Aj hostia však ukázali, že vedia využiť presilovku a Handlovský strelou švihom odčinil svoje vylúčenie – 1:1.

Michalovčania boli v prvej tretine ofenzívne aktívnejší než súper, no v 15. minúte im náskok nevrátil Takáč, ktorý sa dostal do krátkeho úniku. V 19. minúte sa popradský brankár vyznamenal, keď mal proti strele Kolusza zakrytý výhľad, no puk zastavil efektným „semaforom“. Do kabín išli spokojnejší „kamzíci“, keďže z nečakaného odrazu puku ťažil Matúš Paločko, ktorý prihral bratovi Matejovi a ten zblízka nezaváhal – 1:2.

V 22. minúte nezvýšil náskok hostí Mashinter, onedlho Handlovský netrafil bránku z ostrého uhla. Domáci sa dostali k tlaku v presilovke v 30. minúte, Takáč trafil pred odkrytou bránkou iba do žrde. Gólom sa neskončila ani spolupráca Svitanu so zakončujúcim Ervingom, ktorého rýchlou lapačkou vychytal Tomek.

Michalovský brankár podržal svoj tím aj v úvode tretej časti, keď rýchlu spoluprácu prvého útoku hostí zmaril pohotovým zákrokom proti Mešárovi. V 53. minúte stratil Bjalončík puk pred vlastným brankárom a Regenda potrestal jeho zaváhanie – 2:2. Zaskočení hostia inkasovali o dve minúty aj po strele Suju, ktorý poslal domácich do vedenia – 3:2. Hostia sa však nevzdali, skúsili hru bez brankára a v nej Matúš Paločko dorazil puk za dezorientovaného Tomeka – 3:3.

Hostia v predĺžení dokonali obrat. Skokan efektnou prihrávkou z rohu klziska našiel nekrytého Svitanu a ten zblízka rozhodol.

Slovan otočil zápas v Nitre

Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v dohrávke 9. kola na ľade HK Nitra 4:3 po samostatných nájazdoch.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Ege (Žitný), 25. Foget (Holešinský, Žitný), 31. Tvrdoň (Slovák, Nemec) – 16. Matoušek (Ališauskas, Šišovský), 31. Kundrík, 57. Kytnár (Šišovský, Meszároš), rozhodujúci sam. nájazd Ranford. Rozhodovali: Žák, Novák – Frimmel, Gegáň, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, bez divákov
Nitra: Cowley – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Hřebíček, Knižka, Ege – Tvrdoň, Slovák, Finlay – Žitný, Kollár, Hrnka – Fominych, Foget, Holešinský – Minárik, Šiška, Múčka – Gubo
Slovan Bratislava: Parks – Maier, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Valach, Beňo – Šišovský, Kytnár, O’Donnell – J. Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskij

Ako prví sa ujali vedenia v 4. minúte Nitrania. Strelecký účet v drese Nitry si otvoril americký obranca Ege. Príležitosti na vyrovnanie mali Ranford aj O’Donnell, no Cowley odolal. Domáci ponúkli Slovanu štvorminútovú presilovku, v ktorej vyrovnal na 1:1 dôrazný Matoušek.

V druhej časti boli jasne lepší „corgoni“. Bolo to aj vďaka nedisciplinovanosti hostí. Nitra potrestala fauly „belasých“ dvakrát. Najskôr v 25. minúte využil presilovku Foget a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v polovici zápasu Tvrdoň.

Z ojedinelého výpadu hostí, navyše v oslabení, dokázal znížiť už o 32 sekúnd Kundrík. Nitrania následne viackrát zavreli súpera v pásme a problémy robil obrane Slovana najmä aktívny Finlay.

V 48. minúte mohli potrestať Jendek s Jasencom zaváhanie Hřebíčka, no Nitru podržal Cowley. V 55. minúte zas nevyužil veľkú šancu Minárik, ktorý osamotený medzi kruhmi prestrelil Parksovu bránku. Slovan to dokázal potrestať najlepšie, ako sa dalo. V 57. minúte zakončil brejkovú situáciu nekompromisnou strelou Kytnár a poslal zápas do predĺženia.

V 63. minúte fauloval domáci Slovák, no Nitru podržal Cowley. To sa už nedá povedať o samostatných nájazdoch, v ktorých prekonali amerického brankára Nitry všetci štyria exekútori Slovana.

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Odohrali sme slušný zápas, chalani makali. Mali sme nejaké šance a presilovky, ktoré sme mohli využiť. V závere sme vyhrávali 3:2 a povedali sme si, že pôjdeme napádať jedným hráčom. Raz sme sa zabudli a z prečíslenia sme dostali gól. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom a zaslúžili sme si za náš výkon tri body.“

Róbert Döme, tréner Slovana: „Bol to veľmi ťažký zápas. Nitra hrala kvalitne na puku, s čím sme mali trochu problémy. Chlapci sa dali dokopy za stavu 1:3 a otočili zápas pre seba.“