19.01.2021 17:12
Martin Réway
Martin Réway v drese Košíc. Autor: ,

Pred časom sa posťažoval, že má problém nájsť motiváciu na pokračovanie kariéry. Sprevádzali ho problémy so životosprávou aj rôzne zdravotné komplikácie.

V auguste prestúpil Martin Réway do Košíc, ktoré mu dali podľa slov športového riaditeľa klubu jednu z posledných šancí.

Dvadsaťpäťročný hokejista sa v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy proti Nitre neukázal v priaznivom svetle.

V 45. minúte nebezpečným „hitom“ v strednom pásme poslal na ľad Andreja Kollára. Domáci útočník pred úderom do hlavy odohral puk a zjavne nečakal tvrdú zrážku. Réway dostal trest päť minút plus do konca zápasu.

Spolukomentátorom priameho prenosu v RTVS bol Boris Valábik.

"Keď sa bavíme o neskorých ‚hitoch‘ a nečakanom napadnutí, tak toto je presne to, na čo bolo vymyslené to pravidlo. Toto je presne to nebezpečné, čo chceme dostať z hokeja preč.

Toto nemá v hokeji absolútne čo robiť už v roku 2021. Som rád, že je to trestané a prečo bolo to pravidlo prinesené do hokeja.

Takých zranení a otrasov mozgu po takýchto zákrokoch sme videli príliš veľa," povedal k situácii Valábik.

Kollár sa, našťastie, otriasol a pokračoval v zápase. Nitra síce v závere v hre bez brankára vyrovnala na 2:2, v nájazdoch však rozhodol o víťazstve Košíc Martin Belluš.