Historický moment! Prvý slovenský klub siahol po maďarskom trénerovi

14.01.2021 19:50
Gergely Majoross
Gergely Majoross. Autor: ,

Hokejový tím HC Mikron Nové Zámky už má náhradu za odvolaného trénera Martina Hrnčára.

Vedenie aktuálne deviateho tímu tabuľky najvyššej slovenskej súťaže vstúpilo do dosiaľ neprebádaného terénu, keď ako prví na Slovensku angažovali maďarského trénera. Nové Zámky vo zvyšku sezóny 2020/2021 povedie Gergely Majoross. Jeho hlavnou úlohou bude dostať mužstvo do vyšších poschodí tabuľky.

„Nové Zámky sú tím s obrovskou energiou. Síce sa aktuálne nachádzajú v kríze, ale cítim tu veľký talent a túžbu hráčov dostať sa z toho. Defenzíva je solídna, musíme však zlepšiť efektivitu v zakončení,“ skonštatoval Majoross pre RTVS.

Štadión Ondreja
		Nepelu.
Steel Aréna.
+8Zimný štadión Pavla
		Demitru v Trenčíne.

Štyridsaťjedenročný Majoross už má skúsenosť z najvyššej slovenskej súťaže. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch viedol maďarský tím MAC Budapešť a raz s ním dokonca postúpil do play-off. „Som prvý maďarský tréner, o ktorého bol záujem v hokejovo silnejšej krajine. Som vďačný za príležitosť, ktorú som dostal,“ doplnil Majoross na facebookovom profile Šport v RTVS.

Nové Zámky v doterajšom priebehu Tipos extraligy 2020/2021 odohrali 29 duelov a získali v nich 36 bodov. V tabuľke im patrí 9. priečka so 6-bodovým odstupom na ôsmy Trenčín a náskokom 10 bodov na Miškovec. Novozámčania z ostatných 15 zápasov vyhrali iba tri.

#Gergely Majoross #HC Mikron Nové Zámky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku