Prehra lídra s Miškovcom, o výhre Slovana rozhodol Gašpar

Hokejisti Miškovca zvíťazili v dohrávke 6. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:2.

18.12.2020 20:40
Poprad Foto: ,
Hokejisti Popradu v piatok nečakane zaváhali.

Hostia viedli ešte v 57. minúte 3:0, „kamzíci“ sa dvoma gólmi vrátili do hry o body, no ich finiš prišiel neskoro. Hostia spečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky.

V druhom piatkovom zápase Slovan zdolal Zvolen 3:2 po nájazdoch.

Tipos extraliga – piatok

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 57. Erving (Tavi, Ulrych), 59. Handlovský (Drgoň, Haščák) – 1. Wolff, 36. Galanisz (Rokaly, Rauhauser), 37. Jordan (Revesz, Magosi), 60. Galanisz. Rozhodovali: Zák, Valach – Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše Skokan (Pop.) 5 min. + DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HK Poprad: Vošvrda – Repe, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Wehrs, Szirányi, Wolff, D. Kiss, Rauhauser, Vojtkó, Láda – Jordan, Osterberg, Csányi – Magosi, Galanisz, Rokaly – Szalma, Révész, Páterka, Révész – Turbucs, Miskolczi, Lövei

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: „Dnešný zápas sme chytili zo zlého konca. V druhej tretine, kedy sme získali územnú prevahu, sme sa dostali do päťminútového oslabenia. V ňom nám súper odskočil o ďalšie dva góly. Až v samom závere zápasu sme sa dostali k ucelenému hernému prejavu. Výsledok sa nám podarilo aspoň skorigovať. Ako líder tabuľky by sme sa nemali takýmito kolísavými výkonmi hlavne na domácom ľade prezentovať.“

Dave Allison, tréner Miškovca: „Mali sme dobrý štart do zápasu. Dali sme hneď gól. Potom sme pridali v druhej tretine ďalšie dva v presilovke. Hrali sme proti silnému súperovi. Boli sme v ťažkom rozpoložení. Hráči si zaslúžia pochvalu za víťazstvo. Zaslúžene môžu oslavovať.“

Favorit zápasu boli hráči Popradu, ale lepší vstup mali hostia. Obranca Wolff zakončil svoj ofenzívny výpad ideálne a od 46. sekundy hostia viedli.

O päť minút mali domáci možnosť presilovky, ale obrana Miškovca situáciu zvládla. Popradčania sa nevedeli dostať do gólových pozícií a obranu hostí v prvej tretine neprekvapili.

„Kamzíci“ v druhej tretine zvýšili aktivitu, ale gólom sa neskončila ani sľubná šanca Mateja Paločka, na opačnej strane neuspel Jordan. Dôležitý moment priniesla 32. minúta.

Kapitán Popradu Skokan narazil na mantinel Kissa, za čo dostal trest na 5 minút a do konca zápasu. Hostia dlhú presilovku zužitkovali na ďalšie dva góly. Najskôr Galanisz uspel dorážkou z ostrého uhla a Vošvrdu onedlho prekonal aj Jordan – 0:3.

Domáci sa však nevzdávali a v tretej tretine sa snažili otočiť výsledok. V 50. minúte Haščák neuspel pred odkrytou bránkou, no v 57. minúte Taviho akciu dokončil jeho krajan Erving – 1:3.

Po oddychovom čase domácich dostal menší trest Jordan a Popradčania presilovku využili, keď Drgoňovu strelu tečoval Handlovský – 2:3. Nabudení domáci sa pokúsili o hru bez brankára, no v nej hostia spečatili svoje víťazstvo, keď Galanisz strelou z vlastného pásma upravil na 2:4.

V nájazdoch rozhodol Gašpar

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v dohrávanom stretnutí 6. kola Tipos extraligy na domácom ľade HKM Zvolen 3:2 po samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej sérii Rastislav Gašpar. Slovan natiahol sériu víťazstiev v najvyššej súťaži na štyri zápasy a v tabuľke sa posunul na tretiu priečku, keď o skóre preskočil práve svojho piatkového súpera.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Buček (Ališauskas), 54. O'Donnell (Bačik, Valach), rozh. nájazd Gašpar – 33. Hraško (Kubka, Stupka), 35. R. Bondra (J. Mikúš, Kelemen). Rozhodovali: Müllner, Snášel – Gegáň, Hercog, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
HC Slovan Bratislava: Makarov – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Maier, Valach, Bačik, Beňo – Šišovský, Kytnár, Zigo – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Rapáč, Bortňák, Buček – Studenič, Petráš, Kundrík – Jasenec
HKM Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Daniš, Gajdoš – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Stupka – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok

Roman Stantien, tréner Slovana: „Zápas bol vyrovnaný, remíza v riadnom hracom čase je asi spravodlivá. V druhej tretine sme nevyužili naše gólové šance, súper dal hneď na to gól, bolo to typické ‚nedáš, dostaneš‘. Bolo dôležité, že v tretej tretine sme sa ubránili v oslabení 3 na 5. V predĺžení sme to mohli ukončiť, mali sme viac šancí ako súper, v nájazdoch sme boli úspešnejší aj vďaka nášmu brankárovi. Absencie Meszároša, Harrisa a Ranforda sú citeľné, sú to hráči, ktorí nás ťahajú, vedia sa presadiť najmä gólovo. Musíme si poradiť aj bez nich, som rád, že to vyšlo aspoň v nájazdoch.“

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. V druhej sme sa viac tlačili do bránky a dostali do vedenia. Chýbalo nám viac striel v presilovkách. Remíza po predĺžení je zaslúžená, gratulujem Slovanu, že vyhral na nájazdy. Samozrejme, dva body by boli lepšie, ale aj s jedným sme spokojní.“

Slovan nastúpil premiérovo s Petrom Šišovským, nová posila sa proti Zvolenu predstavila v prvom útoku domácich. Tí boli v prvej tretine aktívnejší, HKM sa prevažne bránil. „Belasí“ sa ujali vedenia v 10. minúte, keď v presilovke Buček strelou švihom z kruhu prekonal Rahma v bránke hostí.

Zvolenčania si najväčšiu šancu vypracovali v 11. min. Kelemen si z pravej strany nakorčuľoval pred domácu bránku, snažil sa zakončiť po ľade k vzdialenejšej žrdi, Makarov však jeho pokus vystihol.

V 27. min mohol zvýšiť náskok domácich Studenič, ktorý po chybnej rozohrávke súpera zachytil puk na modrej a vyrazil smerom na Rahma. Brankár HKM však jeho strelu ukryl v lapačke a spoluhráči mu už následne pomohli, keď mu z nej puk vypadol.

Vzápätí po podobnom zaváhaní zvolenskej defenzívy neprekonal Rahma ani Rapáč po prihrávke Štajnocha. Potom dostali domáci výhodu presilovku pri vylúčení Hatalu, no zahrali ju slabo, Rahma v nej poriadne ani neohrozili. A tak prišiel trest.

V 33. minúte vyrovnal Hraško, ktorý jemne tečoval strelu Kubku. Hosťom dodal strelený gól sebavedomie a o minútu a pol pridali svoj druhý zásah – po Mikúšovej zadovke skóroval Bondra, Makarov sa už nestihol vrátiť späť k pravej žŕdke.

Zvolenčania pokračovali vo svižnom tempe aj v úvode druhej tretiny, keď nebezpečne zakončili Zuzin či Stupka, v oboch prípadoch pohotovo zasiahol Makarov. Zvolen potom dostal možnosť hrať presilovku 5 na 3, ale túto výhodu nevyužil.

V 52. min mohol zvýšiť náskok kapitán HKM Zuzin, neujala sa ani jedna z jeho dvoch striel. Slovan sa dočkal vyrovnania v 54. min, keď do útočného pásma prenikol O'Donnell a namieril presne pod hornú žŕdku – 2:2.

V závere sa hra otvorila, oba tímy mohli rozhodnúť, vyznamenali sa obaja brankári. V predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Päť sérií nestačilo, o víťazstve Slovana rozhodol v siedmej sérii Gašpar.