Dukla pustila body Bystrici. Zvolen pretlačil Mikuláš

Hokejisti Dukly Trenčín prehrali v utorok na domácom ľade s HC‘05 Banská Bystrica 1:2 v utorňajšej dohrávke 9. kola Tipos extraligy.

15.12.2020 20:31 , aktualizované: 16.12.2020 20:15
Banská Bystrica, Foto: ,
Radosť hokejistov Banskej Bystrice.

HK Dukla Trenčín – HC‘05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 40. Kettunen (Berisha, Okuliar) – 34. Drew (Mistele, Winquist), 53. Kabáč (Lamper, Breton).
Rozhodovali: Stano, Hronský – Šoltés, Durmis, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
Trenčín: LaCouvee – Lemcke, Ackered, Bokroš, Zeleňák, Rajnoha, Urban, Ilenčík – Berisha, Kettunen, Okuliar – Sádecký, Paukovček, Hecl – Valach, Rehuš, Bezúch – Kukuča, Švec, Ferényi
Banská Bystrica: Belányi – Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Demo, Petrinec, Giertl, Hudec – Lamper, Tamáši, Kabáč – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Vybíral, Rob. Huna, Kraut – Melcher, Šimun, Výhonský

Do bránky „baranov“ sa premiérovo postavil Belányi. V úvodnej tretiny však mal iba minimum práce. Oba tímy sa iba sťažka dostávali do šancí.

Väčšie množstvo príležitostí si vďaka presilovým hrám síce vypracovali hostia spod Urpína, ale na LaCouveeho nevyzreli.

Úvod prostrednej tretiny priniesol zvýšený pohyb a aktivitu na oboch stranách klziska. Zakončenie Faška-Rudáša dieru medzi betónmi LaCouveeho nenašla.

O chvíľu na to Hunovo zakončenie smerovalo iba do stredu brány. Dukla následne hrala presilovú hru, avšak udrieť mohlo pred domácou bránkou. Lamper však puk za chrbát kanadského gólmana nedostal.

Štadióny klubov Tipos extraligy Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Štadión Ondreja Nepelu.

Barani boli aktívnejší, no v zakončení nemali dostatok pokoja a presnosti. Čo viselo vo vzduchu sa aj stalo realitou.

Domácu ľahkovážnosť potrestal v 34. minúte Drew, ktorý zostal nikým nepokrytý na pravom kruhu a strelou do horných poschodí bránky otvoril skóre.

V 38. minúte počas presilovej hry to bol znova Drew, ktorý z podobnej pozície chcel trafiť to isté miesto ako pri góle, no LaCouvee jeho strelu vyrazil. Gól padol na opačnej strane klziska.

Prvý útok vojakov zakombinoval a po chybe obrany Banskej Bystrice Berishovu prihrávku pretlačil za Belányiho pohotový Kettunen.

Záverečná časť hry priniesla svižný hokej na oboch stranách. V 48. minúte po Sádeckého akcii mohol zvrátiť skóre Ilenčík, no namieril puk iba doprostred bránky.

Desať minút pred koncom sa odrazenú puk dostal k nakorčuľovanému Heclovi, ktorý pre krátkosť času nedokázal namieriť dostatočne presne.

V 53. minúte to bol opäť Hecl, kto mohol nakloniť misky váh na domácu stranu, ale tiesnený nedokázal poslať puk do siete.

A tak gól padol na opačnej strane, keď z rýchlej akcie presne zakončil Kabáč. Trenčania v závere nevyužili presilovku ani power play.

Liptáci trápili Zvolen

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 v utorňajšej predohrávke 24. kola Tipos extraligy.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 11. Nuutinen (Melancon, Zuzin), 18. Helewka (Betker, Zuzin) – 44. Rudolf Huna (Robertson, Petran).
Rozhodovali: Müllner, Štefik – Vyšný, M. Orolin, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše: Bondra (Zvolen) 10 minút za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Gajdoš, Čunderlík – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Stupka – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok
L. Mikuláš: Kaarlehto – Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Rusina, Droppa – Štrauch, Oško, Rudolf Huna – Hamráček, Lištiak, Bača – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Uhrík, Surový

Zvolenčania nastúpili s viacerými mladými hráčmi, úvod bol z ich strany opatrný, no napokon išli do vedenia v presilovke, keď sa presadil po peknej kombinácii celej formácie z kruhu Nuutinen.

O necelé dve minúty zaujala šarvátka domáceho Bondru s Robertsonom, hostia hrali presilovku a dokonca o dvoch hráčov po faule Tibenského, nevyužili ju v trvaní 80-tich sekúnd.

Najväčšiu možnosť spálil zblízka pred odkrytou bránkou Huna. A mohlo ho to mrzieť, pretože v početnej výhode piatich proti trom sa následne ocitli aj hokejisti spod Pustého hradu.

Nuutinen síce šancu nevyužil, no v presile o jedného hokejistu sa z dorážky vo vzduchu bejzbalovým spôsobom trafil Helewka a bolo 2:0.

Na začiatku stredného dejstva mali po chybe gólmana Rahma veľkú príležitosť Liptáci, Oško posielal puk do odkrytej bránky, ale vinník tejto situácie sa na poslednú chvíľu stihol vrátiť a zasiahnuť.

Na snímke gólová radosť Zvolena v súvoji proti... Foto: TASR, Ján Krošlák
Zvolen - Trenčín Na snímke gólová radosť Zvolena v súvoji proti Dukle Trenčín.

Zvolen potom nevyužil presilovku a po jej skončení mohol pykať. Zníženie na hokejke mal tentoraz McShane, ale svoj mininájazd nevyužil. Následne bola už hra v réžii domáceho favorita, ktorý nevyužíval jednu šancu za druhou.

Betker, Helewka a Tibenský mierili do Kaarlehta a Kelemen pálil tesne vedľa žŕdky. Necelú minútu pred prestávkou však išiel na trestnú lavicu Bondra a hostia poriadne hrozili v početnej výhode.

McShane švihom z kruhu strieľal do žŕdky a Robertson od modrej dokonca prekonal Rahma, no rozhodca pre údajný ofsajd gól zároveň so sirénou neuznal.

Stav sa menil napokon na začiatku tretej tretiny, pretože hokejisti spod Pustého hradu boli naďalej nedisciplinovaní, dokonca i zle striedali a odplata nenechala na seba dlho čakať.

Mikulášania využili prevahu o dvoch hráčov, keď Robertson pálil od modrej a z dorážky sa nemýlil pohotový Rudolf Huna.

Zvolenčania museli prepnúť v hre piatich proti piatim na vyššie obrátky. Tretí gól mužstva mal na hokejke Meliško, no jeho ‚delovka‘ skončila na žŕdke a Kelemen neskôr z dobrej pozície prestrelil bránku súpera.

V závere nevyužili domáci prečíslenie troch na jedného, no keďže ich súper na opačnej strane nezužitkoval do vyrovnávajúceho zásahu power-play, mohli sa ‚rytieri‘ tešiť z vydretého tesného víťazstva 2:1.

Detva s čistým štítom

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili v stredajšej dohrávke 8. kola Tipos extraligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:0. Hráči Detvy tým potvrdili stúpajúcu formu, keď vyhrali päť z uplynulých šiestich zápasov. Pre Miškovec je to už siedma prehra po sebe.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC 07 Detva 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 20. Charbonneau (Cox, Čacho), 28. Cox (Charbonneau), 36. Čacho (Rymsha, Cox), 39. Čacho (Rais, Rymsha). Rozhodovali: Müllner, Štefik – Orolin, Synek, vylúčení: 7:2 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Kiss – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Rauhauser, Láda – Jordan, Osterberg, Csányi – Magosi, Galanisz, Rokaly – Szalma, Páterka, Révész – Turbucz, Miskolczi, Lövei
HC 07 Detva: Sholl – F. Fekiač, Korím, Rais, Rymsha, Gachulinec, Lalík, Bakala, Jendroľ – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, Valent, Sýkora – Halama, Klíma, Askarov

Domáci chceli pretrhnúť nepriaznivú sériu a v prvej tretine sa vyznačovali častou streľbou. Brankár Detvy Sholl však viackrát podržal svoj tím a hostí povzbudil aj gól Charbonneaua z 20. minúty, ktorý pohotovou strelou spomedzi kruhov prekvapil Kissa – 0:1.

Druhá tretina priniesla vyrovnanejší hokej, no góly opäť dávali iba hostia. Jej úvod priniesol nevyužité šance Downinga aj Kissa, no v 28. minúte už bolo 0:2. Charbonneau nahodil puk pred bránku domácich a Cox ideálne tečoval.

Domácich definitívne zlomili dve oslabenia v 34. minúte, keď Čacho tečom upravil na 0:3. Domáci pri inkasovaných góloch doplatili na nedôraz pred vlastnou bránkou, čo potvrdila aj situácia z 39. minúty, keď nekrytý Čacho dorazil odrazený puk – 0:4.

Aj tretia časť vyznela strelecky pre domácich, no defenzívna hra hostí bola veľkou prekážkou Miškovca. Na víťazstve hostí už nič nezmenili ani viaceré vylúčenia.