Slovan uspel v Zámkoch, čisté konto pre Makarova

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v zápase 10. kola Tipos extraligy na ľade HC Nové Zámky 3:0.

01.11.2020 18:49
Makarov Foto:
Andrej Makarov v drese Dynama Riga.

Víťaznú premiéru v drese Slovana absolvoval brankár Andrej Makarov, ktorý zaznamenal čisté konto.

Tipos extraliga

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 29. Meszároš (Harris, Ranford), 57. Ranford (Sersen), 60. Buček (Harris, Štajnoch). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – J. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše Holenda (N. Zámky) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Drtina, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Ligas – Hämäläinen, Seppänen, Obdržálek – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Ondrušek, Zahradník – Giľák, Barto, Andrisík
Slovan: Makarov – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Lee, Ališauskas, Beňo, Valach – Buček, Zigo, Harris – Ranford, Kytnár, Studenič – Rapáč, Bortňák, O'Donnell – Jendek, Petráš, Mráz

Hostia sa v úvode snažili o rýchly gól, ale z viacerých závarov pred brankárom Kiviahom nič nevyťažili. V 4. minúte dostal domáci obranca Holenda trest na 5 minút a do konca zápasu, ale obetaví Novozámčania zvládli aj následné oslabenie.

Domáci brankár si poradil so sľubnými šancami obrancu Meszároša. Na opačnej strane si brankár Makarov poradil so šancou Holoviča a gól nepriniesla ani príležitosť Bučeka v závere prvej časti, keď domácemu brankárovi pomohol obranca Drtina.

Do veľkej šance sa krátko po prvej prestávke dostal Obdržálek, ale Makarov vystihol jeho úmysel. Nerozhodné skóre vydržalo do 29. minúty, v ktorej hrali oba tímy iba so štyrmi korčuliarmi. Meszároš strelou spomedzi kruhov prekvapil Kiviaha – 0:1.

V 42. minúte sa už hostia radovali z druhého gólu, ale videorozhodca potvrdil, že Bačik poslal odrazený puk do bránky úmyselným pohybom korčuľou. Ďalšie minúty priniesli vyrovnaný hokej, v ktorom sa hosťom darilo držať tesný náskok.

Novozámčania nevedeli prekvapiť obranu „belasých,“ a tí v 57. minúte rozhodli o víťazstve, keď Ranford prekonal Kiviaha strelou z otočky. Definitívnu podobu výsledku dal Buček, ktorý skóroval pri hre domácich bez brankára.

Detva otočila proti Košiciam

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili v zápase 10. kola Tipos extraligy nad HC Košice 3:2.

Domáci rozhodli o víťazstve v 3. tretine, v ktorej otočili skóre z 0:1 na 3:1.

HC 07 Detva – HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 44. Gašpar (Valent, F. Fekiač), 45. Askarov (Cox), 48. Charbonneau (Čacho, Cox) – 25. Jenyš (Růžička, Pavlin), 60. Chovan (Pospíšil, Růžička). Rozhodovali: Snášel, Orolin – Šoltés, Durmis, vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov. Zmeny: 48. Riečický (Koš.) za Sedláčeka.
HC 07 Detva: Sholl – Golian, Korím, Ľalík, Rais, D. Jendroľ, Gachulinec, F. Fekiač, Rymsha – Askarov, T. Klíma, P. Halama – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – J. Sýkora, Valent, Gašpar
HC Košice: Sedláček (48. Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Mudrák – Vopelka, Chovan, Jokeľ – Milý, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, J. Eliaš, Jenyš – Krasničan, Frič, Džugan – Havrila

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, početnú streľbu na oboch stranách, ale brankári boli pozorní. Nič na tom nezmenilo ani viacero presiloviek na oboch stranách.

V 22. minúte mal sľubnú šancu domáci Cox, ale zblízka neprekonal Sedláčeka. Domácich to mohlo mrzieť o to viac, že v 25. minúte inkasovali. Presilovkovú strelu Růžičku tečoval Jenyš – 0:1. Vyrovnať mohol Valent, ale v samostatnom úniku neuspel.

Úvod tretej tretiny patril domácim, ktorých naštartovala presilovka v 44. minúte. Už po 10 sekundách ju využil Gašpar, ktorý zužitkoval prihrávku Valenta – 1:1. V 45. minúte už domáci viedli, keď sa v predbránkovom priestore ideálne zorientoval Askarov – 2:1.

V 48. minúte bolo už 3:1, keď Čachovu prihrávku zužitkoval Charbonneu. Hostia reagovali výmenou brankára a prvýkrát v sezóne naskočil do hry Riečický. Hostia mali v tretej tretine viacero presiloviek, ale neskórovali ani pri výhode o dvoch hráčov.

V závere skúsili hru so šiestimi hráčmi a v nej Scholla prekonal Chovan – 3:2. Viac už hostia nedosiahli, ale neskórovali ani hostia, keď prázdnu bránku netrafil Cox.

Michalovce úspešné v Maďarsku

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v dohrávke 5. kola Tipos Extraligy na ľade Miškovca 3:2 po predĺžení.

DVTK Miškovec – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 2. Osterberg (Galanisz), 38. Csányi (Vas, Szirányi) – 28. Ventelä (Lalancette, Takáč), 48. Ragan (Southorn), 63. Takáč. Rozhodovali: Goga, Fridrich – Bogdaň, Vyšný, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Miškovec: B. Kiss – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda – Egle, Vas, Flick – Magosi, Galanisz, Osterberg – Csányi, Miskolczi, Rokály – Révesz, Lövei
Michalovce: Tomek – Louis, Southorn, Mihálik, Ventelä, Ťavoda, Zeleňák, Zekucia, Bdžoch – Regenda, Lalancette, Takáč – Bartánus, Hickmott, Korhonen – Török, Galamboš, Mašlonka – Ragan, Češík, Chalupa

Miškovec nastúpil na súťažný duel po jedenástich dňoch a už od druhej minúty viedol, skóroval Kyle Osterberg. Východniari vyrovnali až v druhej tretine v presilovke piatich proti trom zásluhou obrancu Sameliho Venteläho.

Aj na druhú prestávku však hráči maďarského mužstva odchádzali ako vedúci tím duelu. Slovenský rodák s maďarským pasom Karol Csányi sa presadil tesne po tom, ako sa z trestnej lavice vrátil na ľad Marek Mašlonka.

Vyrovnanie zariadil po chybe domácej obrany Jakub Ragan a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol po samostatnom úniku Samuel Takáč.

Poprad nasúkal poltucet

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 10. kole Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1.

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)
Góly: 13. Handlovský (Drgoň, Hudec), 14. Haščák (Skokan, Svitana), 18. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 45. Dalhuisen, 49. Haščák (Skokan, Brejčák), 53. Skokan (Svitana), 37. Petran (Rusina, Hamráček). rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Jurčiak, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
Poprad: Vošvrda – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Kramár, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston – Mešár, Bjalončík, Lušňák – Šotek.
L. Mikuláš: Krasanovský – Nemec, Kurali, Rusina, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Patlevič – Štrauch, Lištiak, Ru. Huna – Hamráček, Okuliar, Michalík – Uhrík, Oško, Surový – Bečka, Toma, Matoušek

Peter Mikula, tréner Popradu: „Ja si myslím, že z nášho pohľadu sme prvú a tretiu tretinu hrali dobrý zápas. V druhej tretine sme možno náskokom 3:0 a aj vylúčeniami sa dostali do problematickej situácie. Po tých dvoch týždňoch vynútenej prestávky sme mali celkom slušný pohyb a dobrú medzihru.“

Milan Jančuška, tréner L. Mikuláša: „Nie je veľmi čo hodnotiť. Zo zápasu som sklamaný. Poprad hral dobre. Na začiatku zápasu sme mali trikrát prečíslenie, ale sme ho nevyužili. Potom sme inkasovali tri góly v rade. V druhej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu, ale v tretej tretine nás hrubé chyby stáli lepší výsledok. Domáci vyhrali úplne zaslúžene.“

Hokejisti Popradu sa po vynútenej „korona“ pauze postavili proti rozbehnutým Liptákom. Tí však s domácimi držali krok iba prvých 10 minútu hry. Hostia hrozili najmä z protiútokov po strate pukov „kamzíkov“ v útočnom pásme.

Z viacerých nádejných prečíslení ale Liptovský Mikuláš nič nevyťažil. Domáci udreli prvýkrát v 13. minúte, keď rýchlo otočili hru v strednom pásme. Hosťujúce mužstvo akurát striedalo, čo využil Lukáš Handlovský a po krídelnej akcii podstrelil brankára Krasanovského – 1:0. O minútu už Poprad viedol rozdielom dvoch gólov.

V presilovke nahral Skokan po bránkovej čiare Haščákovi a ten sa z takmer nulového uhla nemýlil. „Kamzcíci“ mali hru pevne v rukách. Na konči 18. minúty už bolo 3:0.

Vandas našiel medzi kruhmi v ideálnej palebnej pozícii Handlovského, ale ten sa presadil až z následnej dorážky. Hostia mohli do kabín odchádzať so štvorgólovým mankom. Haščákovu strelu zápästím v početnej výhode zastavila konštrukcia Krasanovského brá­ny.

Obraz hry sa nezmenil ani počas druhej tretiny. Popradčania síce tlačili, ale góly neprichádzali. Na ľade sa tak množili šarvátky a provokácie, na čo napokon domáci doplatili. Od 35. minúty sa postupne vyfaulovali Vandas a po ňom aj Kramár a Liptáci si vyslúžili 30-sekúndovú presilovku 5 na 3.

Tú nezahrali ideálne, ale tesne po Vandasovom návrate na ľad sa ponad Vošvrdovu lapačku trafil Petran a hostia znížili na 3:1. Nervozita na popradských hokejkách pretrvala a Liptovský Mikuláš si časť ďalšej presilovej hry preniesol aj do tretieho dejstva.

Hneď v jeho úvode sa musel po hrubici spoluhráčov predviesť brankár Vošvrda, Poprad vďaka jeho pohotovému zákroku neinkasoval. Definitíva padla v 45. minúte. Rozhodcovia pustili domácim zakázané uvoľnenie. Hostia vo vlastnej tretine zle rozohrali. K puku sa dostal Dalhuisen a brankára Liptovského Mikuláša si vychutnal bekhendovým blafákom.

Vzápätí sa podobná situácia udiala na opačnej strane, ale Vošvrdovu nepresnú prihrávku Liptáci v gól do jeho siete nepremenili. Piaty gól Popradu pridal opäť z ostrého uhlu po Skokanovej prihrávke Haščák. V 53. minúte to už bolo 6:1. Prečíslenie 3 na 2 využil presnou strelou do šibenice Skokan.

Tlak domácich pokračoval. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby siahol tréner Milan Jančuška, pre ktorého to bol 800.-tý extraligový zápas z lavičky, po oddychovom čase. Skóre sa už v Poprade nemenilo, „kamzíci“ vyhrali vysoko – 6:1.