Druhé víťazstvo Košíc. Oceliari si poradili s Liptákmi

Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorok nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 v dohrávanom domácom zápase 2. kola Tipos extraligy.

27.10.2020 20:34 , aktualizované: 21:42
SR Hokej TEL 2.kolo dohrávka Košice L.Mikuláš KEX Foto: ,
Útočník HC Košice Lukáš Vopelka (vľavo) pred bránkou Liptovského Mikuláša.

Úvod priniesol rýchly hokej sprevádzaný viacerými nepresnosťami. V 6. minúte pohrozil domácim Hamráček, súper odpovedal šancou Chovana, ktorý nenamieril presne z ostrého uhla. Prvá tretina sa odohrávala najmä pred brankárom Krasanovským, ktorý bol veľká prekážka pre „oceliarov“.

V 12. minúte vzal Vopelkovi istý gól, keď zasiahol efektným „semaforom“ a krátko nato zmaril aj sľubnú šancu Belluša. Liptáci sa ubránili aj 64 sekundovému oslabeniu o dvoch hráčov, počas ktorého sa Krasanovský vyznamenal proti dvom šanciam Réwaya. Hostia sa v prvej tretine prezentovali obetavou hrou a tlak domácich zvládli aj vďaka viacerým zblokovaným strelám.

Druhá tretina priniesla menej vylúčených, no boli to opäť domáci, kto sa snažil diktovať hru. Viackrát zovreli súpera v obrannom pásme, ale Krasanovský dlho odolával. V 29. minúte hostia nezvládli situáciu pred vlastnou bránkou a Růžička už vedel, čo s odrazeným pukom – 0:1.

Štadióny klubov Tipos extraligy Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Štadión Ondreja Nepelu.

Už o 24 sekúnd spravili hostia pozičnú chybu vo vlastnom pásme, Belluš našiel Pavlina a ten pred odkrytou bránkou nezaváhal – 0:2. Tréner Liptákov reagoval oddychovým časom a do konca druhej časti sa hostia dostali do viacerých zaujímavých príležitostí.

Šanca Surového sa neskončila gólom a pri pokusoch Kuraliho a opäť Surového v závere tretiny pomohla brankárovi Sedláčkovi konštrukcia bránky.

Hostia boli za zvýšenú aktivitu odmenení v úvode tretej časti, keď Okuliar využil nedôraz obrany súpera a upravil na 2:1. O päť minút však odpor hostí definitívne zlomil Vopelka, ktorý po prihrávke Klhůfeka zvýšil na 3:1. Domáci sa dostali do hernej pohody, ktorú dokumentoval aj gól Krasničana v 54. minúte. Skóre uzavrel gól Eliáša v presilovke domácich.

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Góly: 29. Růžička (Mudrák, Baránek), 30. Pavlin (Belluš, Baránek), 49. Vopelka (Klhůfek), 54. Krasničan (Baránek, Jokeľ), 60. Eliaš (Chovan, Belluš) – 45. Okuliar (Michalík). Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – J. Šefčík, Ordzovenský, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov
HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Vopelka, Chovan, Réway – Milý, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Eliaš, Jenyš – Krasničan, Frič, Jokeľ – Džugan
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský – Nemec, Kurali, Bača, Petran, Mezovský, Rusina, Droppa, Patlevič – Uhrík, Bečka, Rud. Huna – Hamráček, Okuliar, Michalík – Lištiak, Matoušek, Surový – Haluška, Toma, Kalousek

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko. V prvej tretine sme mali navrch, ale obetavé mužstvo súpera nás trápilo. Po góle na 2:0 sme začali robiť zbytočné chyby. Súper začal hrýzť, dal kontaktný gól a mal možnosti vyrovnať. Paradoxne sme dali gól z ojedilenej akcie, ktorý nás upokojil. Sme radi, že sme zápas zvládli, a tešíme sa na ďalší zápas.“

Milan Jančuška, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: „Chceli sme dosiahnuť viac, než sme napokon dosiali. Bolo však cítiť 18 dní bez hokeja, tréningu, zápasový rytmus nám chýbal. V druhej tretine sme dostali dva góly, ktoré rozhodli. V tretej časti sme dali kontaktný gól, mohli sme aj vyrovnať, ale nevyšlo to. Postupne nám odchádzali aj sily, Košičania mali korčuliarsky navrch. Bolo cítiť, že nám zatiaľ nejdú presilovky, a aj preto sme prehrali. Je pred nami ešte veľa práce.“

Viac na túto tému: #HC Košice #MHk 32 Liptovský Mikuláš