Čo sa deje so Slovanom? Detva mu na jeho ľade nasúkala sedmičku

Hokejisti Slovana prehrali na domácom ľade s Detvou 6:7. Z úvodných štyroch zápasov tak majú dva body.

11.10.2020 19:19
Slovan Foto: ,
Symbolický obrázok - puk v bránke Slovana a smutní hráči.
debata (2)

HC Slovan Bratislava – HC 07 Detva 6:7 (2:3, 2:4, 2:0)
Góly: 1. Kytnár (Studenič, Ranford), 8. Studenič (Ranford, Ališauskas), 26. Harris (Ranford), 32. O'Donnell (Ranford), 49. Ranford (Harris, Sersen), 58. Studenič (Zigo, Buček) – 9. Gašpar (Sýkora, Fekiač), 11. Rymsha (Gašpar), 12. Valent (Sýkora, Rymsha), 19. Charbonneau (Golian), 23. Sýkora (Valent, Gašpar), 24. Gašpar (Ščurko, Sýkora), 30. Rymsha (Gašpar, Ščurko).
Rozhodovali: Snášel, T. Orolín – Šoltés, Durmis, vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Rapáč – Sýkora obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 3:4, oslabenia: 0:0, bez divákov
Slovan Bratislava: Durný (30. Beke) – Bačik, Sersen, Beňo, Meszároš, Ališauskas, Maier, Valach – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O'Donnell, Bortňák, Rapáč – Kundrík, Petráš, Jendek
HC 07 Detva: Sholl (Petrík) – Korim, Golian, Jendroľ, Ľalík, Turan, Rymsha, Fekiač – Halama, Klíma, Žilka – Charbonneau, Čacho, Cox – Askarov, Ščurko, Ľupták – Gašpar, Valent, Sýkora – Magdolen

Slovan začal veľmi dobre a už po 42 sekundách išiel do vedenia. Po brejkovej akcii v prečíslení poslal z ľavej strany Studenič puk Kytnárovi, center domácich nedal brankárovi hostí šancu 1:0.

Zverenci Romana Stantiena potom mali hernú prevahu, gólovo ju korunoval Studenič v 8. minúte. Ďalšie minúty však patrili hosťom. Najskôr sa presadili zásluhou Gašpara a v 11. minúte využili nedisciplinovanosť Slovana.

Na trestnú lavicu išli naraz Bortňák a Kytnár a Detvania početnú výhodu využili po góloch Rymshu a Valenta. To však nebolo zo strany hostí všetko, slovanistov zmrazil ďalším gólom Charbonneau.

Po prestávke hostia pokračovali v načatom diele, v 23. minúte zvýšil ich vedenie Sýkora po nádhernej kombinácii.

Už o 76 sekúnd neskôr viedli Detvania o štyri góly, po druhý raz v zápase sa presadil Gašpar. Tréner Stantien si po tomto góle zobral oddychový čas a jeho zverenci sa vzápätí po góle Harrisa na chvíľku pozbierali.

V nasledujúcej presilovke však Rymsha zvýšil na 7:3. Po tomto góle vystriedal Durného v bránke Slovana Beke a mohol sa onedlho tešiť z gólu O'Donnella, ktorý využil presilovku. Do konca druhej tretiny mohol byť náskok Detvy menší, ale hostí podržal niekoľkokrát brankár Sholl.

Snaha Slovana o vyrovnanie v záverečnej časti hry bola očividná, domáci svojho súpera prestrieľali celkovo 51:22, ale neboli dostatočne efektívni.

V početnej výhode trafil Harris iba žrď a ďalšie šance „belasých“ zlikvidoval Sholl. Prekonali ho až Ranford a Studenič, ale to Slovanu nestačilo a vytúžené vyrovnanie mu nepriniesol ani záverečný drtivý tlak.

Zverenci Ernesta Bokroša sa tešili z prekvapujúceho triumfu.

Roman Stantien, tréner Slovana:
„Zhrniem to asi jednou vetou. Súper z minima vyťažil maximum, my sme dali zo 60 striel šesť gólov, čo je slušné, ale paradoxne to dnes nestačilo.“

Ernest Bokroš, tréner Detvy:
„Odohrali sme ťažké stretnutie. O našom triumfe rozhodli presilové hry, využili sme štyri. Ďalej brankár Sholl, ktorý nás podržal. Bol to bojovný výkon, hráči si zaslúžia pochvalu. Aj keď sme viedli o štyri góly, vedeli sme, že Slovan sa tak ľahko nevzdá.“

Zvolen uspel v Trenčíne

Hokejisti HKM Zvolen uspeli v nedeľnom zápase 4. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 3:2.

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 30. Švec, 44. Hecl – 2. McPherson, 6. Stupka (Kubka), 37. McPherson (Nuutinen).
Rozhodovali: Stano, Mullner – Jedlička, Frimmel, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0
Trenčín: Valent – Mesikämmen, Starosta, Jaborník, Ackered, Bokroš, Sládok, Rajnoha – Väyrynen, Valach, Bezúch – Hecl, Paukovček, Sádecký – Kukuča, Švec, Sojčík – Krajč, Hlinka, Ferényi – Ďurina
Zvolen: Húska – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Puliš, Viedenský, Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, Mikúš, Stupka – Ďuriš, Tibenský, Marcinek

Hostia mali do zápasu výborný vstup. Už na začiatku 2. minúty Zuzina aj McPherson vyskúšali pozornosť Valenta.

Druhý menovaný sa znova dostal k puku a z pravého kruhu ho poslal presne k žrdi. V 6. minúte viedli hostia zo Zvolena už dvojgólovým rozdielom.

Nahodený puk Kubku vyrazil trenčiansky brankár iba pred seba, kde si ho dokorčuľoval Stupka a poľahky pridal druhý gól.

Na snímke gólová radosť Zvolena v súvoji proti... Foto: TASR, Ján Krošlák
Zvolen - Trenčín Na snímke gólová radosť Zvolena v súvoji proti Dukle Trenčín.

Úvodná dvadsaťminútovka vyšla hráčom spod Pustého hradu výborne a zaslúžene viedli o dva góly.

Trenčania sa do hry o úspešný výsledok vrátili v polovici stretnutia. Švec vyskúšal strelu takmer z úrovne bránkovej čiary a tá na prekvapenie všetkých skončila za Húskovým chrbtom.

V závere druhej tretiny McPherson posunul puk do tandemu Zuzinovi a ten spomedzi kruhov namieril do horných poschodí, kde bol dobre postavený Valent.

O chvíľku nato však McPherson ťažil z výbornej práce Nuutinena a prinavrátil Zvolenu dvojgólové vedenie.

Domáci sa nechceli vzdať. V úvode záverečnej tretiny nabral rýchlosť Hecl, obkorčuľoval obrancu a poslal puk medzi betóny Húsku. Napriek snahe sa už domácim nepodarilo vyrovnať a so súperom zo Zvolena prehrali aj po druhý raz za sebou.

Ján Pardavý, tréner Trenčína:
„Vo Zvolene sme hrali lepšie, mali sme veľa šancí, ale pokazili sme oslabenia. Dnešný zápas z našej strany nebudeme hodnotiť kladne. Prvá tretina bola z našej strany veľmi slabá. Súper bol vo všetkom lepší. V druhej tretine nastalo zlepšenie, ale urobili sme individuálnu chybu. Dostali sme tretí gól. Tretia tretina bola síce najlepšia, ale celý zápas sme boli horším tímom. Nedokázali sme dobre kombinovať, neboli sme dostatočne dôrazní, nedokázali sme sa udržať na puku. Siahali sme v závere na vyrovnanie, ale už bolo neskoro.“

Peter Oremus, tréner Zvolena:
„Z našej strany aktivita bola. Víťazstvo je zaslúžené. Pomer šancí bol z nášho pohľadu dobrý. Troška sme chvíľami poľavili, ale nie je jednoduché hrať dva zápasy za sebou s tým istým súperom. Vďaka za tých šesť bodov.“

Miškovec trápil ďalšieho favorita

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zdolali v nedeľnom domácom zápase 4. kola Tipos extraligy DVTK Jegesmedvek Miškovec 2:1 po samostatných nájazdoch.

HC'05 Banská Bystrica – DVTK Jegesmedvek Miškovec 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 30. Ďatelinka (Fafrák, Mistele), rozh. sam. nájazd Fafrák – 53. Magosi (Wehrs, Rokaly).
Rozhodovali: J. Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, J. Konc ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Biro (B. Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
Banská Bystrica: Vay – Welsh, Ďatelinka, Žiak, Biro, Demo, Petrinec, Roman – Verbeek, Winquist, Mistele – M. Sloboda, Tamáši, Kabáč – Faško-Rudáš, Fafrák, Vašaš – Vybíral, Sojka, L. Lunter
Miškovec: Rajna – Pukka, Kiss, Wolff, Wehrs, Vojtkó, Fazakas – Mattyasovszki, Magosi, Rokaly – Ritó, Osterberg, Flick – Csányi, Miskolczi, Farkas

V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, ktorí hrajú v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene.

Šance však chýbali. Za zmienku stoja tvrdá strela Ďatelinku v presilovke z pravej strany a dorážka Misteleho a potom ešte nebezpečný teč Kabáča. Miškovec hral iba s tromi formáciami. Početná výhoda hosťom nevyšla a v jedinej vážnejšej šanci do prestávky zlyhal Osterberg.

V druhej tretine mohli ísť najprv do vedenia hostia. V presilovke Pukka dobre vystrelil z kruhu, ale brankár HC'05 Vay vytiahol betón.

Bystričania rovnako nevyužili presilovku, tiež v nej mali šancu po strele Misteleho a dorážke Fafráka, no Rajna tiež ukázal svoje umenie. Skóre sa zmenilo v polovici stretnutia.

Z rýchlej akcie Fafrák z ľavej strany našiel na pravej Ďatelinku, ktorý bez prípravy v pokľaku vystrelil presne – 1:0. Miškovec následne prejavil snahu o vyrovnanie, nachvíľu zatlačil Bystričanov, ale chýbala tutovka.

Na opačnej strane bolo vzruchu viac. Pekne sa preštrikoval dopredu Sloboda, no neuspel pred maďarským brankárom.

Pohoreli pred ním v presilovke aj Verbeek, Winquist a Ďatelinka. V 35. minúte Verbeek minul odkrytú bránku Rajnu a desať sekúnd pred prestávkou nepretavil do gólu ďalšiu dobrú príležitosť aktívny Mistele.

Štadióny klubov Tipos extraligy Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Štadión Ondreja Nepelu.

V tretej tretine sa útoky striedali na oboch stranách, ale strely, ktoré obaja brankári riešili, nepatrili do kategórie nebezpečných.

Až v 49. minúte predviedli kvalitnejšie zákroky, Rajna po strele Vašaša z medzikružia a Vay po koncovke Osterberga z dvoch metrov.

Bystričania potom mohli zvýšiť vedenie Vašašom, vypálil z medzikružia, no ani on recept na súperovho brankára nenašiel.

Hostia odpovedali v presilovke, presadil sa pri pravej žrdi Magosi. Naviedol si puk do bránkoviska a zasunul ho za bývalého spoluhráča v bránke Banskej Bystrice – 1:1.

V týchto minútach sa príkladne bojovalo na oboch stranách, oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to sa do konca riadneho času nepodarilo.

V predĺžení nevyužil najprv veľkú príležitosť Pukka, vychytal ho Vay a potom na opačnej strane zamieril Fafrák a len tesne minul ľavý horný roh bránky súpera.

I napriek tomu, že sa hralo vo formáte troch proti trom, chýbali vyložené šance a rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy.

V nich sa presadil najprv za hostí Flick, no na jeho presný zásah odpovedali vo štvrtej sérii Tamáši a v piatej Fafrák, ten rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.

Nitra vyhrala v Nových Zámkoch

Hokejisti HK Nitra bodovali naplno aj vo svojom štvrtom zápase v novej sezóne Tipos extraligy.

V nedeľnej predohrávke 8. kola síce premárnili trojgólový náskok, ale napokon vyhrali na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:3.

O víťazstve hostí rozhodol v 55. minúte svojím druhým gólom v zápase Tomáš Hrnka.

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Góly: 16. Holovič (Obdržálek, Mikuš), 23. Obdržálek (Ondrušek), 24. Obdržálek (Seppänen, Hämäläinen) – 7. Bodák (Švarný, Tvrdoň), 9. Dauda (Kollár, Šťastný), 14. Hrnka (Tvrdoň, Pupák), 55. Hrnka (Slovák).
Rozhodovali: Baluška, Výleta – Orolin, Jurčiak, vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Holenda, Drtina, Mikuš, Šeliga, Västilä, Fereta, Ordzovenský – Hämälainen, Seppänen, Obdržálek – Jurík, Holovič, Giľák – Rogoň, Embrich, Zahradník – S. Rehák, Ondrušek, Andrisík
HK Nitra: Cowley – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Pupák, Bodák, Knižka, Minárik – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Pätoprstý, Šiška, Čaládi

Duel bol špeciálny pre novozámockého centra Marcela Holoviča, ktorý nastúpil na svoj jubilejný 500. zápas v najvyššej súťaži.

Ako prví pohrozili domáci, v 5. minúte strelu Zahradníka zlikvidoval brankár Cowley. Ďalšie minúty však patrili hosťom, ktorí prebrali taktovku a dokázali svoje ofenzívne úsilie vyjadriť aj gólmi.

V 7. minúte Švarný spoza bránky nabil Bodákovi, ktorý strelou spred kruhov prekonal Kiviaha. Na 2:0 zvýšil o dve minúty neskôr šikovným tečom v presilovke Dauda a tretí zásah Nitry pridal v 14. minúte Hrnka, ktorý sa rovnako presadil v početnej výhode.

Otrasení domáci dokázali v prvej tretine odpovedať iba korigujúcim zásahom jubilanta Holoviča.

V druhej časti Novozámčania zvýšili pohyb a dôraz, naopak hostia zneisteli. Domáci vycítili šancu a v 23. minúte Obdržálek zaskočil z veľkého uhla Cowleyho.

O necelú minútu už bolo vyrovnané, keď prečíslenie 2 na 1 využil opäť Obdržálek. V ďalších minútach rozkúskovali hru početné vylúčenia.

V 33. minúte urobil obrovskú chybu útočník Nitry Kollár, ktorý poslal Seppänena do úniku, fínsky legionár v drese domácich však recept na Cowleyho nenašiel. Ďalšie veľké šance v domácom drese nepremenili Zahradník a Rogoň.

V tretej tretine mohol poslať Nové Zámky prvýkrát do vedenia Giľák, ktorý sa dosal do samostatného úniku, Cowley bol však proti.

Koncovku duelu zvládli lepšie Nitrania. V 55. minúte predviedol vydarenú akciu Hrnka, ktorý sa popri Mikušovi predral až pred Kiviaha a poslal puk k ľavej žrdi – 3:4.

Domáci si v závere vybrali oddychový čas, ale vyrovnania sa nedočkali.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #HC 07 Detva