Po oprave chodníka skalp Bystrice. Sýkora namiesto prípravy pracoval na stavbe

11.09.2020 12:39
Josh Winquiest, Jakub Žilka
Vľavo Josh Winquist (Banská Bystrica) a Jakub Žilka z Detvy počas zápasu 2. kola Kaufland SuperCupu Tipsport ligy. Autor: ,

V úvode zápasu Tipsport Kaufland Cupu medzi Detvou a Banskou Bystricou hráči oboch tímov 30 sekúnd búchali hokejkami o ľad, čím sa dožadovali finančnej podpory z najvyšších miest v časoch koronakrízy.

Zaujímavých však bolo aj posledných 39 sekúnd riadneho hracieho času, keď hostia dvoma gólmi vyrovnali z 2:4 na 4:4 a poslali zápas do predĺženia.

V ňom gól nepadol, a tak o víťazovi stredoslovenského súboja rozhodli nájazdy. Ako jediný v piatich sériach uspel americký obranca Detvy River Rymsha, predtým hráč Norfolku v zámorskej súťaži ECHL.

Trojnásobný majster z Banskej Bystrice zatiaľ nemá istú miestenku v play off. V A-skupine novej pohárovej súťaže majú až tri tímy po 4 body, okrem Banskej Bystrice a Detvy aj prvoligový Martin. Ten vo štvrtok doma zdolal Liptovský Mikuláš 1:0.

"V extralige by nás asi trafil šľak,“ komentoval útočník Detvy Ján Sýkora.

„Je to však len príprava, treba sa z toho poučiť. Stane sa to, aj my sme v Martine dali gól pár sekúnd pred koncom a potom sme vyhrali po predĺžení. Tento tím zdobí partia. V Detve sú vždy blázni v dobrom zmysle slova. Vyhovujeme si,“ dodal skúsený 29-ročný krídelník, ktorý asistoval pri jednom góle domácich.

Sýkora priznal, že namiesto poriadnej letnej prípravy pracoval na stavbe. A teraz musí dobiehať fyzické manko.

"Poviem na rovinu, ja som letnú prípravu vôbec nemal, makal som na stavbe. Teraz som štvrtý týždeň na ľade, tak ako sa môžem cítiť? Cítim však na sebe, že sa dvíham.

Pracujem tvrdo s kondičným trénerom. Pomaličky to pôjde hore a do ligy budem v dobrej forme. Dúfam, že zranenie mi bude držať. Zatiaľ si musím zaklopať,“ doplnil bývalý hráč Košíc, Banskej Bystrice, Pardubíc, či Plzne na webe hockeyslovakia.sk.

Po predčasnom ukončení minulej sezóny nezaháľal a uplatnil sa v civilnom zamestnaní. Svoje zručnosti zo stavby odovzdáva aj spoluhráčom. S ich pomocou opravili v Detve chodník.

"Ale som sa naskladal dlažieb. Ten chodník sa už prepadával, bola tam diera, tak sme ju provizórne opravili. Keď zaprší, určite sa to ešte prepadne. Mesto to asi bude musieť opraviť. Ak ma zaplatia, ja to opravím. Ale ak chcete, natiahnem vám v garáži aj Murexin,“ dodal s úsmevom Sýkora.

#Kaufland SuperCup #HC 07 Detva #HC 05 Banská Bystrica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku