Košice padli vo vyrovnanom šlágri. Michalovce potrebovali na Spiši predĺženie

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v šlágri utorňajšieho programu premiérového ročníka Tipsport Kaufland Cupu nad HC Košice 4:3 po predĺžení.

08.09.2020 21:33
Martin Réway, Juraj Milý Foto: ,
Košickí hokejisti Martin Réway a Juraj Milý v debate s rozhodcom.

Rozhodujúci gól zaznamenal v 62. minúte Peter Bjalončík. V druhom dueli skupiny HK Dukla Ingema Michalovce uspela na ľade Spišskej Novej Vsi 3:2 po predĺžení.

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica vyhrali v A-skupine nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0. Duel sa hral v Ružomberku.

HK Martin v ďalšom zápase skupiny prehral doma s HC 07 WPC Koliba Detva 3:4 po predĺžení. Hetrikom v drese Detvy sa blysol Kanaďan Trevor Cox.

Hráči HK Nitra triumfovali v B-skupine vonku nad HC Nové Zámky 4:2. V D-skupine tím z nižšej SHL HC Topoľčany vyhral nad extraligistom HKM Zvolen 4:3.

Pohárová súťaž, v ktorej štartujú slovenskí účastníci najvyššej súťaže a päť klubov Slovenskej hokejovej ligy, je spestrenie prípravného obdobia. Šestnásť účastníkov rozdelili do štyroch základných štvorčlenných skupín, v každej je minimálne jeden tím z SHL.

Mužstvá odohrajú v základných skupinách po tri stretnutia. Do play off postúpia z každej základnej skupiny po dva najlepšie tímy.

Tipsport Kaufland Cup

A-skupina:
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC'05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. Giertl, 26. Mistele, 38. Tamáši, 49. Ďatelinka

HK Martin – HC 07 WPC Koliba Detva 3:4 pp (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 7. Dvořák, 21. Poliaček, 54. Paulíny – 15. Cox, 42. Cox, 60. Cox, 61. Sýkora

B-skupina:
HC Nové Zámky – HK Nitra 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 11. Seppänen, 23. Seppänen – 21. Slovák, 25. Šťastný, 42. Štastný, 51. Žitný

C-skupina:
HK Poprad – HC Košice 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 8. Svitana, 16. Preisinger, 23. Paločko, 62. Bjalončík – 13. Havrila, 30. Frič, 53. Milý

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 32. Tyčynski, 55. R. Rapáč – 56. Korhonen, 58. Šoltés, 63. Bartánus

D-skupina:
HC Topoľčany – HKM Zvolen 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: 12. Kluka, 13. Gergel, 22. Kalináč, 30. Danišovský – 7. Nuutinen, 12. Stupka, 38. Meliško

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Poprad