Zháňali peniaze, teraz hráčov. Košičania zorganizujú trojdňový nábor

, 31.07.2020 16:33
Košice, hokej
Hokejisti Košíc. Autor: ,

V hokejovom klube HC Košice chystajú trojdňový nábor hráčov, ktorí majú záujem pôsobiť v tíme "oceliarov".

Športový riaditeľ Jan Šťastný na klubovom webe uviedol, že Košičania už dospeli k predbežnej dohode s viacerými hráčmi, klub chce prostredníctvom spomenutej skúšky doplniť káder prevažne o mladíkov.

„Cieľom try-outu je dať šancu všetkým hráčom, pre ktorých by bolo cťou a privilégiom obliecť si dres HC Košice. Pre hráčov je pripravený 3-dňový program, v ktorom budeme počet účastníkov postupne znižovať,“ povedal pre hckosice.sk Šťastný.

Spomínaný zdroj píše, že klub deklaroval zníženie rozpočtu na hráčsky káder na jednu tretinu v porovnaní s minulou sezónou. Šancu v zostave by tak pravidelne mohli dostávať mladí hráči, starší odchovanci a ambiciózni hráči, ktorých hlavnou motiváciou by mala byť chuť niečo v Košiciach ukázať.

"Keďže už máme predstavu o kádri, vieme, ktoré pozície potrebujeme doplniť a aký typ hráčov hľadáme. Budem spokojný, ak sa nám z try-outu podarí vybrať niekoľkých hráčov. Pre mladých hráčov to bude zároveň dobrá skúsenosť,“ dodal.

10.
		Allan McPherson (Zvolen), 51 zápasov,
		59...
9. Martin
		Bartek (Zvolen, Slovan
		Bratislava,...
+78. Vlastimil Plavucha
		(Košice, Zvolen),
		405...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#HC Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku