Dvaja muži, jedna žena. Pro-Hokej spozná svojho šéfa

29.07.2020 13:38
Lintner,
Kto nahradí Richarda Lintnera? Autor: ,

Nový riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej bude známy do konca týždňa. Na stredajšom zasadnutí zástupcov tipsportligových klubov vo Zvolene to oznámil Imre Valášek, ktorý je dočasne poverený vedením spoločnosti.

V stredu si v priestoroch zimného štadióna vypočuli zástupcovia klubov jednotlivých kandidátov, ktorí sa prihlásili do výberového konania na post predsedu spoločnosti.

Boli medzi nimi Matúš Parízek, Ondrej Klokoč a Aneta Büdiová.

"Zhodli sme sa na novom šéfovi, meno si však ešte necháme pre seba. Najskôr oznámime víťazovi, že sme sa rozhodli pre neho, a až potom to oznámime verejnosti.

Učiníme tak do konca týždňa, maximálne do budúceho pondelka. Každý uchádzač bol niečím zaujímavý a iný. Ale zhodli sme sa jednotne," povedal Valášek.

Štadión Ondreja
		Nepelu.
Steel
		Aréna.
+8Zimný štadión Pavla
		Demitru v
		Trenčíne.

Klokoč v uplynulých rokoch spolupracoval s odvolaným šéfom Pro-Hokeja Richardom Lintnerom.

"Samozrejme, že mám na sebe nálepku bývalého predsedu, ale ja som za ňu vďačný, pretože päť rokov spolupráce s Richardom bolo výborných.

Dokázali sme, že tím bol životaschopný, ale rozhodnutie rady akceptujeme a pokračujeme ďalej. Uvidíme, čo nám život prinesie."

Zástupcovia klubov sa vo Zvolene stretli aj pred týždňom, po skončení zasadnutia sa vynorili špekulácie, že Pro-Hokej by už nemal pokračovať, údajne sa chystá založenie novej spoločnosti, ktorá by mala ligu zastrešovať.

„K tomu sa nebudem vyjadrovať. Toto rozhodnutie a spôsob informovania je na nich,“ zdôraznil Klokoč.

Imre Valášek po skončení dozornej rady...
Imre Valášek po skončení dozornej rady spoločnosti Pro-Hokej v Banskej Bystrici. Autor: TASR, Ján Krošlák

Büdiová je známa členka organizačného výboru MS 2019, šéfovala košickej časti. V kuloároch sa šepká, že patrí medzi najhorúcejšiu kandidátku na uvoľnený post.

"Rozprávali sme sa o tom, kam by mala liga smerovať a aké sú moje vízie. Chcela by som vytvoriť nejaký fungujúci profesionálny prvok a dostať do diania veľkých partnerov.

Dúfam, že moje skúsenosti sú prínosom pre celé dianie. Hokej sledujem nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí."

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Imre Valášek #pro-hokej
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku