Záchranné lano košickému hokeju. U.S. Steel mu venuje 860-tisíc eur

Spoločnosť U.S. Steel Košice podporí občianske združenie HC Košice i košický hokejový klub v sezóne 2020/21 celkovou sumou 860 000 eur.

27.07.2020 12:31, aktualizované: 13:52
Košice, hokej Foto: ,
Radosť hokejistov Košíc.
debata (12)

Informoval o tom portál hokej.sk, neskôr informácie potvrdil aj oficiálny web klubu.

Predčasné ukončenie tipsportligovej sezóny 2019/2020 a aj ďalšie priame či nepriame následky pandémie nového koronavírusu uvrhli HC Košice do nelichotivej finančnej situácie. Ušlé príjmy vo výške 650 000 eur spôsobili vznik záväzkov v hodnote 330 000 eur a výrazne skomplikovali plánovanie budúcej sezóny. Klub prišiel o viac ako 70 percent svojich príjmov.

Klub od apríla avizoval finančné problémy a snažil sa o získanie podpory od všetkých relevantných inštitúcií, podnikateľského sektora i komunity. Zriadil aj verejnú zbierku formou transparentné­ho účtu.

"Hokej, ako jeden z najpopulárnejších športov na Slovensku, je pre Košičanov a celú hokejovú verejnosť neopomenuteľným príkladom spoločenskej zodpovednosti spoločnosti U.S. Steel Košice. Doterajšia 20-ročná podpora košického hokeja je dôkazom toho, že manažment spoločnosti vníma a rozumie, aký dôležitý je hokej pre históriu a identitu mesta Košice.

Očakávame a veríme, že náš postup bude príkladom pre ďalšie podnikateľské subjekty a spoločnosti v Košiciach, ktorých zamestnancom a ich rodinným príslušníkom záleží na ďalšom rozvoji košického hokeja," uviedol hovorca spoločnosti U.S. Steel Ján Bača.

"Spoločnosť U. S. Steel Košice opäť raz ukázala svoje veľké srdce a záujem o podporu hokeja a hokejovej komunity v Košiciach, za čo jej úprimne ďakujem. Rovnako ďakujem aj všetkým ľuďom, ktorí podporili darovaciu akciu.

Prostriedky použijeme na zabezpečenie chodu mládeže, A-tímu a postupné vyrovnanie všetkých záväzkov," povedal pre web hckosice.sk prezident klubu Július Lang.

10. Allan McPherson (Zvolen), 51 zápasov, 59...
9. Martin Bartek (Zvolen, Slovan Bratislava,...
+78. Vlastimil Plavucha (Košice, Zvolen), 405...

Počas uplynulých týždňov prebiehali intenzívne rokovania s mestom Košice a existujúcimi i potenciálnymi partnermi klubu.

„Podpora od nášho generálneho partnera nám pomôže odohrať sezónu, ktorej cieľom bude zachrániť hokej v Košiciach. Tomu prispôsobíme všetky aspekty nášho fungovania. Oslovíme ďalších potenciálnych partnerov s ponukou na spoluprácu a veríme, že sa nám podarí získať ďalších podporovateľov,“ povedal Lang.

Zloženie kádra bude prispôsobené aktuálnemu rozpočtu, ktorý bude v porovnaní s minulou sezónou tretinový. Konkrétne mená klub oznámi po podpise zmlúv, no i naďalej poukazuje na riziko vypuknutia 2. vlny pandémie vrátane jej možných ekonomických následkov.

„Prípady z českých klubov v uplynulom týždni nám pripomenuli, ako rýchlo sa situácia môže zmeniť. V HC Košice chceme byť aj naďalej zodpovední a budeme žiadať od klubov i vedenia ligy prípravu krízových scenárov, ktoré by v prípade prepuknutia druhej vlny epidémie ochránili kluby od vážnych finančných následkov,“ dodal Lang.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Košice #U.S. Steel Košice #Július Lang
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy