Bratislava rokuje s novým majiteľom Slovana. Dala mu základnú podmienku

21.07.2020 11:00
Michal Sersen
Michal Sersen s brankárom Slovana Vladislavom Habalom. Autor: ,

Zástupcovia mesta Bratislava už absolvovali prvé stretnutia s budúcim novým majiteľom hokejového klubu HC Slovan Bratislava Rudolfom Hrubým.

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo tvrdí, že základnou podmienkou pre ďalšie rokovania bol záväzok uhradiť všetky staré dlhy klubu voči mestu vo výške viac ako 600.000 eur.

„Tento prísľub sme aj dostali. Vítame, že úhrada dlhov ako prvý predpoklad úspešného začiatku a priebehu sezóny, sa uskutoční bezprostredne po podpísaní všetkých zmlúv,“ uviedol primátor na sociálnej sieti.

Hokej podľa Valla patrí k Bratislave a mesto bude rado, ak sa jeho kvalita a klub, ktorý ho v očiach verejnosti najviac reprezentuje, budú rozvíjať a nie upadať.

Štadión Ondreja
		Nepelu.
Steel
		Aréna.
+8Zimný štadión Pavla
		Demitru v
		Trenčíne.

HC Slovan Bratislava minulý týždeň na svojom webe informoval o podpise memoranda vedúceho k zmene vlastníkov, ktoré svojím podpisom potvrdili doterajší majiteľ hokejového klubu Juraj Široký s predstaviteľom budúcich nových vlastníkov Rudolfom Hrubým.

Súčasťou transakcie je prevzatie 100 percent akcií spoločnosti HC Slovan Bratislava, ktorá zahŕňa činnosť A-tímu, juniorky a dorastu, ako aj občianskeho združenia HC Slovan Bratislava – mládež a obchodnej spoločnosti Slovan Marketing, ktorá je majiteľom ochranných známok klubu.

Prípravou klubu do novej hokejovej sezóny bol poverený ako hlavný poradca a koordinátor Maroš Krajči, ktorý sa oficiálne ujme svojej funkcie od 1. augusta.

„V najbližších dňoch budú ešte prebiehať jednotlivé úkony právneho procesu prevzatia spoločností,“ avizoval minulý týždeň klub na svojom webe.

#HC Slovan Bratislava #matúš vallo #Rudolf Hrubý #Tipsport Liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku