Krajči: Prvoradí sú Slováci. Na Širokého nemám krivé slovo

18.07.2020 15:30
maros
Maroš Krajči. Autor:

S novým majiteľom prichádza do hokejového Slovana aj staronová tvár. Maroš Krajči získal s klubom šesť majstrovských titulov. Teraz stojí pred náročnou úlohou vybudovať nové, konurencie schopné mužstvo.

„Slovanu pristanú maximálne ciele. Veľký klub ich musí mať v génoch,“ hovorí pre denník Šport.

Zatiaľ čo niektoré kluby Tipsport Ligy už majú pred novou sezónou vyskladané kádre, osemnásobný slovenský šampión je na začiatku tejto cesty.

"Najprv dávame dokopy slovenských hráčov, po nich prídu na rad legionári. Iba v rámci možností.

Štadión Ondreja
		Nepelu.
Steel
		Aréna.
+8Zimný štadión Pavla
		Demitru v
		Trenčíne.

Nevravím, že je to iba moja práca, ide o spoločnú vec. Denne všetko konzultujem s trénermi, vymieňame si názory. Musíme udržať lesk klubovej značky," vraví Krajči.

Do Slovana sa vracia po troch rokoch mimo hokeja. Päťdesiattriročný funkcionár predtým pôsobil na pozícii generálneho manažéra sedemnásť rokov.

Bolo to v období, keď bol ešte Slovan v rukách Juraja Širokého st.

„Máme spolu dobrý vzťah. Platilo to počas celého obdobia, čo som u neho pracoval. Nemám dôvod na krivé slovo na jeho adresu. Pre Slovan urobil veľa. Samozrejme, občas sme mali názorové rozdiely, no všetko bolo v rámci pracovných limitov,“ dodáva Krajči.

Skúsený manažér zažil v Slovane množstvo úspechov. Na tie však Bratislavčania už nejaký ten rok čakajú. Posledný titul získali pred ôsmimi rokmi.

Prispeje Krajči k prerušeniu nelichotivej série?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Maroš Krajči #Juraj Široký #HC Slovan Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku