Košičania začnú s miliónovým deficitom. Pomôžte, prosia fanúšikov

28.06.2020 18:27
Košice fans
Fanúšikovia HC Košice počas januárového zápasu s Duklou Trenčín. Autor: ,

Hokejové kluby na východe krajiny sú v markantne odlišných pozíciách.

Zatiaľ čo Dukla Michalovce má už poskladané mužstvo pre budúcu sezónu a hlási finančnú stabilitu, Košičanov trápi celá rada problémov.

Prípravu na nový extraligový ročník, ktorý by mal začať v októbri, im komplikujú predčasné ukončenie sezóny, ekonomická kríza i obavy z návratu karanténnych opatrení.

Košičania na oficiálnom klubom webe počas víkendu ponúkli prehľad najzásadnejších faktov, ktoré ovplyvňujú fungovanie klubu a proces prípravy na novú sezónu.

Predčasné ukončenie sezóny 2019/20 spôsobilo, že Košičania stratili na chýbajúcom vstupnom pol milióna eur.

Stratu príjmov od reklamných partnerov vyčíslili na cca 150 000 eur a navyše im výpadok príjmov spôsobil vznik záväzkov vo výške 330 000 eur.

V ich neprospech hrá aj ekonomická kríza v oceliarenskom priemysle, ktorá je najhoršou od II. svetovej vojny.

Štadión Ondreja
		Nepelu.
Steel
		Aréna.
+8Zimný štadión Pavla
		Demitru v
		Trenčíne.

Klub stojí pred dôležitými rozhodnutiami

Generálny partner klubu, ktorý za 20 rokov dal na košický hokej sumu vyššiu ako 40 miliónov eur, z toho dôvodu aktuálne nemôže HC Košice podporiť.

Starosťami pre tradičný klub sú aj ekonomické podmienky Steel arény. Ak by HC Košice chcel hrať zápasy v sezóne 2020/21 v tejto hale, musel by dofinancovať zvyšok príjmov potrebných na prevádzku (cca milión eur).

Košičania dodali, že pri plánovaní sezóny pre A-tím začnú s deficitom cca milión eur za prenájom ľadu plus so záväzkami vo výške 330 000 eur.

Ako sa píše na klubovom webe, HC Košice vidí východisko z neľahkej situácie v spolupráci s komunitou.

Pomôcť budú môcť firmy, inštitúcie i samotní fanúšikovia, pre ktorých klub pripravil niekoľko alternatív. Tie odprezentuje spolu s plánmi a víziami ďalšieho fungovania klubu tento týždeň.

#Slovensko #hokej #HC Košice #extraliga #Dukla Michalovce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku