Na pokraji zániku. Po Slovane a Skalici to má nahnuté ďalší klub

09.05.2020 20:40
HOKEJ-TL: Zvolen - Žilina
Momentka zo zápasu Zvolen - Žilina. Autor: ,

Pandémia koronavírusu priniesla viacerým hokejových značkám na Slovensku výrazné problémy. Niektoré bojujú o holú existenciu.

Výnimkou nie je ani tá najslávnejšia. Slovan zatiaľ márne hľadá investora, ktorý by vyplatil státisícové dlh za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu voči mestu a uhradil meškajúce výplaty hráčom.

V problémoch je aj Skalica. Tamojší mestský hokejový klub je závislý od finančnej dotácie mesta. Tá ju kvôli koronavírusu stopla. Je otázne, kedy klubu, ktorý si zakladá na výchove vlastnej talentovanej mládeže, finančný kohútik znovu pustí.

„Sme na hrane,“ neskrýva jej najslávnejší odchovanec Žigmund Pálffy.

V problémoch je naďalej aj Žilina. Pod Dubňom sa už dlhé mesiace rieši budúcnosť mestského klubu. Je veľmi pravdepodobné, že výsledok príde už na pondelňajšom mestskom zastupiteľstve.

Hráči MsHK Žilina.
Hráči MsHK Žilina. Autor: SITA, TomᚠSomr

„Mám informáciu, že niektorí poslanci by nemuseli hlasovať za odpredaj klubu. A to aj napriek tomu, že by to znamenalo likvidáciu k 30. júnu 2020,“ cituje predsedu predstavenstva MsHK Žilina Petra Durmisa Žilinský večerník.

Podľa Durmisa sú problémy dlhodobého charakteru. Kombinácia nekoncepčného riadenia klubu vytvárania dlžôb či uprednostňovania cudzích hráčov a trénerov dospel klub k nevyhnutnému.

"Sme na pokraji zániku. Klub bol zadlžený, odpredaj pánovi Černákovi neúspešný a 5 dní pred začiatkom sezóny 2019/2020 mestské zastupiteľstvo rozhodlo za prísnych podmienok o podmienečnom pokračovaní fungovania.

Bolo však garantované tým, že vedenie MsHK zoženie sponzorské plnenie v minimálnej výške 100-tisíc eur,“ doplnil.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Peter Durmis #MsHK Žilina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku