Tipsport Liga sa vráti asi bez maďarských klubov. Reagoval Lintner

Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku by od sezóny 2020/2021 mala mať len jedenásť účastníkov. Po dvoch rokoch Tipsport Ligu pravdepodobne opustia maďarské kluby DVTK Miškovec a MAC Újbuda Budapešť.

, , 29.04.2020 10:09, aktualizované: 17:51
Tomáš Halász Foto: ,
Brankár Tomáš Halász pôsobil v MAC Újbuda od leta 2019.

Pre pandémiu koronavírusu maďarská vláda pozastavila dotácie pre športové kluby, čo pre portál novinyzemplina.sk potvrdil riaditeľ Dukly Michalovce Martin Burinský. Týka sa to aj Miškovca a Újbudy.

„Je možné, že dohody, ktoré platia pre nasledujúcu sezónu opäť otvoríme, a budeme rokovať o nových aktuálnejších podmienkach. To však teraz nie je na programe dňa, musíme najskôr doriešiť ukončenú sezónu. To je všetko, čo teraz k tomu môžem povedať,“ uviedol riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Richard Lintner. Foto: TASR, Jaroslav Novák
Richard Lintner. Richard Lintner.

V Tipsport Lige by sa v budúcnosti mohol zahraničný účastník objaviť, tentokrát z Poľska. "Nič sa nestane len tak z večera do rána. Aj o spolupráci s maďarskými tímami sa rokovalo niekoľko rokov.

Samozrejme, som v kontakte s poľskými i ďalšími zástupcami zväzov a klubov už od vzniku Vyšehradského pohára, ale v tejto situácii veľa priestoru na prijímanie nie je. V budúcnosti to nevylučujeme, situácia sa môže zmeniť.

Rokujeme veľmi korektne, očakávam, že v súvislosti s prijatím zahraničných partnerov takýto férový a konkrétny prístup bude pokračovať," zdôraznil Lintner.

Miškovec a MAC vstúpili do TL pred sezónou 2018/19. V prvom ročníku pôsobenia skončil DVTK tesne pred bránami play off, MAC si účasť vo vyraďovačke vybojoval v kvalifikačnom predkole. Vo štvrťfinálovej sérii podľahol Zvolenu 1:4 na zápasy.

V predčasne ukončenom ročníku 2019/20 bojovali maďarskí zástupcovia o play off v skupine o 7. až 12. miesto, tri kolá pred skončením základnej časti mal šancu na postup už iba Miškovec.

„Nemám oficiálne informácie, ale hovorí sa, že v novej sezóne asi v Tipsport lige pokračovať nebudú. Potvrdené nie je nič, ale tiež tam riešia problémy s financovaním. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že minimálne na rok odídu,“ naznačil pre hokej.sk správy o odchode aj brankár Tomáš Halász, v minulej sezóne chytal za MAC.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Halász #Tipsport Liga #MAC Budapešť #koronavírus #DVTK Miškovec