V Slovane si vyslúžil KHL: Jediné negatívum, nevyplatili nám ani december

16.04.2020 12:09

Takú sezónu ešte nemal. V 53 zápasoch zaznamenal 62 bodov (23+39), v čase prerušenia hokejovej Tipsport Ligy koronavírusom viedol tabuľku produktivity. Český krídelník Slovana Bratislava Jindřich Abdul (24) si výkonmi vyslúžil prestup do tímu KHL Severstaľu Čerepovec.

Jindřich Abdul (vľavo) zo Slovana Bratislava v...
Jindřich Abdul (vľavo) zo Slovana Bratislava v čase prerušenia ligy koronavírusom viedol tabuľku produktivity. Autor: SITA, Martin Medňanský

Na stole mal aj ponuku od Rigy, záujem prejavili Podoľsk či Nižnekamsk. V prospech zamestnávateľa slovenského útočníka Adama Lišku rozhodli lepšie podmienky i osobný záujem trénera o spoluprácu.

Etapa v Slovane sa skončila smutne. Tím po návrate z KHL do extraligy mal v play off ambíciu zabojovať o titul, kvôli ktorému prišiel Abdul do hlavného mesta.

„Je to veľká škoda, pretože sezóna sa nevyvíjala zle. Väčšiu časť ročníka sme sa pohybovali na popredných miestach tabuľky a určite sme mali šancu prehovoriť do boja o titul. Je pravda, že prvá šestka bola dosť silná a každé z mužstiev sa mohlo stať majstrom.

U nás však fungovala aj výborná partia a aj výsledky naznačovali, že sme mohli ísť v play off ďaleko," povedal pre šport.sk.

Jindřich Abdul zo Slovana Bratislava v nájazde...
Jindřich Abdul zo Slovana Bratislava v nájazde na košického brankára Andreja Košarišťana. Autor: TASR, František Iván

Abdul odohral na Slovensku neúplné štyri sezóny. Okrem Slovana pôsobil dva ročníky v Poprade, rok hral nižšiu súťaž v Prešove. "Čo som bol tu, úroveň ligy sa zlepšovala každý rok. Nedávno skončený ročník bol určite najlepší a najkvalitnejší.

Všetky tímy sa chceli na nás vytiahnuť a hrali ešte o úroveň lepšie ako proti akémukoľvek inému súperovi. Mne to však nevadilo. Práve naopak, ja takéto situácie vyhľadávam a podobné stretnutia mám veľmi rád," povedal Abdul.

Rodák zo Vsetína vložil do Slovana dôveru. Klub mal v ostatných rokoch finančné problémy, meškajúce výplaty neboli raritou. Pred podpisom zmluvy dostal prísľub finančnej stability. Podarilo sa ho „belasým“ splniť?

"Bohužiaľ, nie. Nejakým spôsobom nám stále dlhujú peniaze a vôbec sa to nezlepšuje. Poslednú výplatu sme dostali za necelý december v januári. Odvtedy sa to ťahá až doteraz. Je to jediná negatívna vec na celom angažmáne v Slovane.

Máme prísľuby a chodia nám maily, v ktorých nám hovoria, že v najbližšom čase sa budú snažiť všetko vyplatiť. Vraveli, že záväzky voči nám chcú určite vyrovnať. Verím, že to bude v čo najkratšej dobe.”

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Tipsport Liga #Severstal Čerepovec #Jindřich Abdul #HC Slovan Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku