Podkonický už nebude trénovať Zvolen. V klube možno zostane

26.03.2020 13:03
Podkonický
Tréner Andrej Podkonický a zverenci sa tešia z víťazstva vo vlaňajšom Winter Classic. Autor: ,

Niekdajší slovenský hokejový reprezentant Andrej Podkonický nebude HKM Zvolen naďalej viesť ako hlavný tréner. Štyridsaťjedenročný tamojší rodák to povedal v rozhovore pre klubový web. Podkonický bol prvým mužom zvolenskej lavičky v posledných dvoch ročníkoch a v roku 2013 ako hráč výrazne prispel k doposiaľ poslednému titulu pre "bryndziarov".

Andrej Podkonický nevylúčil zotrvanie v klube, ale má aj iné ponuky. "Môžem prezradiť, že pokiaľ zostanem v klube, nebudem ďalej hlavný tréner áčka. Dostal som ponuku pre prácu druhého asistenta a zároveň hlavného trénera juniorov.

Popri tom by som vykonával funkciu šéftrénera mládeže, najmä pre vývoj hráčov smerom k A-tímu. Zatiaľ je to v štádiu ponuky. Prišli aj iné, nad ktorými premýšľam. Odchod od áčka, aj keď nie úplný, je síce krok späť, no aj pri práci s mládežou sa môžem učiť," povedal.

Podkonického tiež mrzí, že sa mu na konci minulej sezóny nepodarilo udržať v tíme niektorých hráčov. Teraz už necháva kompetencie svojmu nástupcovi.

„Nový tréner bude mať inú predstavu a môže chcieť iných hráčov. Bude to na jeho výbere. Záležať bude určite aj od ekonomickej situácie,“ uviedol dvojnásobný majster SR, ktorý si vyskúšal aj prácu asistenta pri reprezentačnom tíme Slovenska.

Na základe rozhodnutia Ligovej rady Tipsport ligy obsadil Zvolen v predošlom ročníku šieste miesto. Podkonický zodpovedal aj na otázku, čo jeho mužstvo pripravilo o lepšie umiestnenie.

„Hlavne vyrovnanosť výkonov. Išli sme zo série do série. Mali sme problém hlavne so silnými súpermi z čela tabuľky. Aj keď sme v niektorých zápasoch boli lepším tímom, nedokázali sme udržať systém celých 60 minút a vyhrať. V závere nás trápili zranenia, ale tie mali aj ostatné tímy. Myslím si, že tímu chýbala väčšia sila, aby v play-off mohol ísť ďaleko,“ skonštatoval.

Pozitívne však vnímal spoluprácu s Kanaďanom Donom Nachbaurom, s ktorým vytvoril trénerský tandem.

"Bola to pre mňa veľká škola, najmä čo sa týka analýzy zápasov a vedenia tímu. Dlhé roky pracoval s mládežou, pri ktorej je komunikácia s hráčmi veľmi dôležitá. Každý musel robiť prácu na sto percent.

Rovnako som zástanca toho, aby tréner povedal hráčovi pravdu, aj keď nie všetkým to sedí. Pre hráčov neboli mítingy vždy príjemné, on im ale vždy chcel povedať pravdu a posunúť ich, aby na sebe pracovali," dodal Podkonický.

0 debata debata
Viac na túto tému: #Tipsport Liga #HKM Zvolen #Andrej Podkonický