Prvé opatrenia v Tipsport Lige. Štadióny zatiaľ nezavrú

05.03.2020 11:52
TN-SBA.
Hokejisti sú nastúpení pred extraligovým zápasom Trenčín - Slovan Bratislava. Autor: ,

Napriek tomu, že na Slovensku ešte nezaznamenali prípad nákazy novým typom koronavírusu, pristúpil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) k preventívnym opatreniam na zápasoch v domácich súťažiach. Od štvrtka na slovenských súbojoch platí, že hráči si po stretnutí nebudú podávať ruky.

"Pozdravia sa len ťuknutím rukavíc. V nasledujúcich hodinách bude zväz inštruovať kluby, rozhodcov a delegátov. Príslušné orgány celú situáciu monitorujú. My budeme postupovať v zmysle ich pokynov.

Z našej strany dôjde zatiaľ len k tomuto jednému obmedzeniu v nami organizovaných súťažiach. Pokiaľ prídu usmernenia zo strany zodpovedných orgánov, zasadneme a vydáme ďalšie, či už lokálne alebo celoplošné,“ informoval generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Vedenie SZĽH tiež poznamenalo, že fanúšikom ani hráčom zatiaľ nič nehrozí, ide len o prevenciu.

„SZĽH sleduje verejne dostupné zdroje a čaká na prípadné nariadenia príslušných orgánov. Vo všeobecnosti môžu byť problémom uzatvorené miesta s vysokou hustotou ľudí, kam spadajú aj hokejové zápasy. Tam sa môže vírus šíriť rýchlejšie. Medzinárodná hokejová federácia preto vydala prvé usmernenie, ku ktorému vyzýva aj SZĽH,“ uvádza sa v správe na webe HockeySlovakia.sk.

Pracovná skupina zriadená SZĽH bude pravidelne zasadať a zaoberať sa aj blížiacimi sa play-off zápasmi jednotlivých líg. "Situáciu monitorujeme aj my. Je relatívne pokojná a stabilná, takže pokračujeme tak, ako doteraz. Zdôrazňujeme, že hráčom v našich ligách a našim fanúšikom zatiaľ nič nehrozí.

Musíme však vyzvať fanúšikov, hráčov, zástupcov klubov a organizátorov zápasov k zvýšenej hygiene a zodpovednosti v tomto smere, aby sme predišli k šíreniu akéhokoľvek zdravie ohrozujúceho vírusu,“ dodal Miroslav Valíček.

#Tipsport Liga #SZĽH #koronavírus #IIHF
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku