Slovan vybuchol aj v Poprade, Nitre nepomohli ani kanadskí navrátilci

Hokejisti Košíc po nedeľňajšom triumfe na ľade Slovana Bratislava vyšli bodovo naprázdno v utorkovom súboji 5. kola nadstavby o 1. - 6. miesto Tipsport ligy 2019/2020, prehrali totiž s Duklou Trenčín 0:3. Oceliari tak naďalej zostávajú na 3. mieste tabuľky.

03.03.2020 20:11 , aktualizované: 21:32
Jozef Švec Foto: ,
Jozef Švec (Trenčín) sa raduje teší po góle na ľade Košíc.

Brankár Michal Valent si pripísal 4. čisté konto v sezóne. Trenčania tak zdolali Košičanov až v piatom vzájomnom zápase v sezóne, predošlé štyri sa skončili tesnými víťazstvami „oceliarov“.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 20. Sojčík (McCormack, Bartovič), 25. Brodeur (Paukovček), 58. Paukovček. Rozhodovali: Müllner, Valach – Kacej, Jobbágy, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3940 divákov.
HC Košice: Košarišťan — Slovák, Zeleňák, Michalčin, Růžička, Bučko, Koch — Paršin, Klhůfek, Sukeľ — Rapáč, Skokan, Chovan — Majdan, Bortňák, Vrábeľ — Milý, Suja, Jokeľ HK Dukla
Trenčín: Valent — McCormack, Stacha, Štach, Brodeur, Bokroš, Sládok, Petrovický — Valach, Švec, Sojčík — Sádecký, Paukovček, Hecl — Bartovič, Špirko, Hlinka — Krajč, Ferényi, Ďurina

Úvod zápasu bol herne v réžii Košičanov, ktorí sa snažili otvoriť skóre. Viaceré ich ofenzívne manévre vrátane presilovkových v 8. minúte však stroskotali na defenzíve Dukly na čele s brankárom Valentom. Trenčania sa v prvej tretine sústredili najmä na dôslednú hru vo vlastnom pásme, v závere prvej časti sa však osmelili aj v útoku. V 19. minúte sa im naskytla prvá presilovka, v ktorej Švec zakryl výhľad brankárovi Košarišťanovi Sojčík otvoril skóre – 0:1.

Aj začiatok druhej tretiny bol o snahe Košičanov o strelecký úspech, ale gólovo opäť udreli hostia. Paukovček vyhral buly pre obrancu Brodeura, ktorého pokus skončil v košickej bránke – 0:2. Domáci znervózneli, najmä v ofenzíve stratili sebaistotu a čoraz ťažšie sa dostávali pred Valenta. Trenčania organizovanou hrou držali dvojgólový náskok a ten mohli v 30. minúte aj navýšiť, no Košarišťana zachránila praví žŕdka. Konštrukcia bránky zvonila aj na opačnej strane, v 37. minúte nebol prvý košický gól dopriaty Paršinovi.

Trenčania nepoľavili z pozornej hry ani v tretej tretine. Brankár Valent často zneškodnil prvú strelu a spoluhráči nepúšťali domácich k dorážkam. K súvislejšiemu tlaku sa Košičania dostali v 53. minúte, ale ich presilovkový tlak neviedol ku gólu, na opačnej strane sa krátko na to neskončila gólom ani početná výhoda hostí. Domáci skúsili v 58. minúte hru bez brankára, v ktorej však spravili chybu v rozohrávke a Paukovček upravil na 0:3. Aj potom sa ešte domáci snažili prekonať Valenta, ale ten si postrážil čisté konto.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: „Bol to jeden z tých dní, keď je lepšie ostať v posteli a na nič nesiahať. Totiž, na čo sme my siahli, to bolo zlé, či už išlo o hru päť na päť, alebo presilovky. Keby sme teraz hrali ešte jeden zápas, tak by sme asi znovu nedali gól. Na tento zápas treba čo najskôr zabudnúť. Verím a predpokladám, že v piatok budeme vyzerať inak.“

Peter Frühauf, asistent trénera HK Dukla Trenčín: „V úvode mal hernú prevahu domáci tím, ktorý mal veľa šancí. Nás nakopla využitá presilovka na konci 1. tretiny, ktorás nás dvihla až nad očakávania. Na tej vlne sme potom išli dosť dlho. Súper stále hrozil, nás podržal brankár Valent, ale aj útočníci, ktorí sa dobre vracali. Zomkli sme sa a bolo vidieť, že hráči idú za víťazstvom. Sme radi, že sa to podarilo.“

Derby pre Banskú Bystricu

Obhajca titulu a úradujúci majster z Banskej Bystrice získal tri body v derby na ľade Zvolena, v ktorom triumfoval tesne 2:1. Po bezgólovej prvej tretine zariadili dvojgólový náskok pre „baranov“ Václav Stupka a Samuel Mlynarovič gólmi v rozpätí rovnej minúty. Pred druhou sirénou síce ešte skorigoval Garrett Thompson, ale druhý zásah už domáci nepridali a v tabuľke klesli až na 6. priečku.

HKM Zvolen – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 40. Thompson (Trotter, Zuzin) – 31. Stupka (Bubela, Mlynarovič), 32. Mlynarovič (Stupka). Rozhodovali: Fridrich (ČR), Goga – Synek (obaja SR), Jedlička (ČR), vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3112 divákov
HKM Zvolen: T. Tomek – Stephenson, Betker, Corrin, Drgoň, Petran, Švarný, Kubát – Thompson, B. Mráz, Kelemen – M. Halama, Trotterr, Parks – Mikúš, S. Petráš, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek
HC'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – V. Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Maier, Owens, Nemčík – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Kriška – L. Lunter, Bubela, Bartánus – Sarvaš, Gabor, Kabáč

Zvolen mal výborný vstup do zápasu. Vytvoril si tlak i šance. Beskorowany zasahoval najprv po strele Thompsona pri ľavej žrdi, následne mal Betker odkrytú bránku, ale gólman Bystrice sa stihol vrhnúť a puk vyraziť, vzápätí ho v tutovke neprehodil Mráz. V piatej minúte Corrin z kruhu mieril do žŕdky. O pár sekúnd na to sa Tibenský nepresadil zblízka z dorážky. Hostia vyslali prvú nebezpečnejšiu strelu až v dvanástej minúte, z medzikružia zakončoval mladý Sarvaš, ale Tomek bez väčších problémov zakročil. Hra sa potom vyrovnala a megašancu mal na bystrickej hokejke po zle odrazenom puku od mantinelu Mlynarovič. Netrafil však z troch metrov úplne prázdnu bránku. Na opačnej strane sa pekne predral dopredu Trotter, ale sám pred Beskorowanym neuspel.

Na začiatku druhej tretiny mohol otvoriť skóre zvolenský legionár Thompson, zblízka sa mu to neporadilo. Banskobystričania hrali potom dve presilovky v rade, už v tej prvej si vytvorili tlak. Bartánus z kruhu takmer prestrelil Tomeka, ktorý potom dobre zasahoval pri dobrých možnostiach Hickmotta a Hohmanna. Kapituloval napokon v 31. minúte. Bubela rýchlo vnikol do útočného pásma, na milimeter presne prihral k vzdialenejšej žrdi Stupkovi a ten sa nemýlil – 0:1. O minútu na to bolo 0:2.

Tentoraz peknú individuálnu akciu predviedol Mlynarovič, dostal sa do medzikružia a hoci bol medzi tromi zvolenskými hokejistami v zovretí, parádne zakončil švihom a puk poslal do ľavého horného rohu. Domáci sa snažili znížiť, vytvorili si šance, v brejkoch Mráz a Thompson, druhý menovaný zakončoval aj z medzikružia, ale Beskorowany bol proti. Na opačnej strane sa Bubela predral šikovne dopredu, ale pred Tomekom pohorel. Stav sa napokon menil tri sekundy pred prestávkou. Zvolen hral prvú presilovku a po prihrávke Trottera sa presadil v predbránkovom priestore Thompson – 1:2.

V tretej tretine si vytvorili ‚bryndziari‘ prevahu, prezentovali sa niekoľkými pološancami. V 47. minúte nebezpečne vystrelil Petran od modrej čiary a gólman HC '05 si skoro sám zrazil puk do vlastnej bránky. Zblízka sa neskôr nepresadil Zuzin a domáci nevyužili ani presilovku. V 55. minúte sa v oslabení rútil Zuzin sám na bránku, no Beskorowanyho nepokoril. Ten bol v závere v plnej permanencii, čelil tam niekoľkým nebezpečným situáciám, no podržal svoj tím, takže Banská Bystrica mohla zaknihovať šiestu výhru v rade.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že dnes sme podali veľmi dobrý výkon. Hlavne v prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí. Je to už druhý takýto zápas a je dôležité, aby sme aj šance premieňali. Bystricu podržal výrazne brankár. My sme urobili dve chyby a súper to potrestal. Chalani bojovali až do konca, myslím, že dnes si zaslúžili bodovať, škoda, že sa to nepodarilo.“

Dan Ceman tréner Banskej Bystrice: "Oba tímy odohrali dobrý zápas. Zvolen bol oveľa lepší prvých desať minút. Vedeli sme, že budú hrať tvrdo, ale brankár nás podržal. V úvode urobil tri veľmi dobé zákroky. Bescorowany mal dobré prvé striedanie, nie až tak ostatní hráči. Bolo dobré, že sme prežili prvé minúty, potom sme sa postupne dostali do zápasu. Dali sme dva dôležité góly. Bol to zápas ako play-off, vlastne ako každý proti tomuto súperovi. Sme veľmi radi, že sme získali tri body, teší ma odhodlanie a bojovnosť našich hráčov. Máme deväť chlapcov mimo, tak sme museli postaviť aj mladších, ale zastali si dobre svoje miesto.“

Poprad sfúkol Slovan

Poprad si pred vlastnými fanúšikmi poradil so Slovanom Bratislava, tri body získal za hladký triumf 5:0.

Pre v tabuľke druhý Slovan to bola štvrtá prehra za sebou a na lídra z Banskej Bystrice stráca už 12 bodov. Popradčania poskočili zo 6. na 4. priečku hodnotenia.

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly: 10. Jacobs (Matúš Paločko), 18. Zagrapan (Erving), 20. Bjalončík (Mercier, Lapšanský), 46. Larkin (Mercier), 51. Lapšanský (Mercier, Erving). Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. – Durmis, D. Konc ml., vylúčenia: 6:4 na 2 min, navyše Hanblovský, Jacobs (obaja Poprad) na 10 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3298 divákov
HK Poprad: Vošvrda – Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák – Svitana, Réway, Handlovský – Vandas, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Mercier – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko
Slovan Bratislava: Habal – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Šedivý, Carson, Demo, Kučný – Abdul, St. Pierre, Basaraba – Bondra, Kytnár, Pance – Matoušek, Urbánek, Jendek – Žitný, Kukumberg, Sloboda

Domáci Popradčania faulovali už po niekoľkých sekundách hry. Napriek hre vo štvorici unikol Takáč, ktorý svoj blafák nedotiahol do zakončenia. Vzápätí sa v oslabení dopustil ďalšieho nedovoleného zákroku Handlovský, ktorý za faul lakťom inkasoval aj osobný 10-minútový trest. Hostia tak dostali takmer 50-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov. „Kamzíci“ sa ale náporu hostí ubránili. Tribúny sa dočkali gólu v 10. minúte. Na začiatku akcie bol nepotrestaný faul hostí na Dalhuisena, v páde ale zabojoval Matúš Paločko.

Puk sa dostal ideálne do jazdy Jacobsovi, ktorý si blafákom položil obrancu Slovana aj brankára Habala a Poprad viedol 1:0. V ďalšom priebehu prišli kontroverzie. Najprv si Dalhuisen vyšliapol na hosťujúceho útočníka, následno ho k zemi poslal Meszároš. Rozhodcovia ale trestali iba zákrok Dalhuisena, ktorý pre zranenie v zápase skončil. Druhý gól Popradu pridal Zagrapan v 18. minúte, keď na hruškách nachytal brankára Habala, ktorý si trestuhodne nepokryl bližšiu žrď. Silné minúty „kamzíkov“ korunoval gólom do šatne Bjalončík, ktorému pred prázdnu bránu naservíroval puk Mercie.

V prostrednej časti hry dominovalo na ľade mužstvo Popradu. Hostia sa iba bránili. Do festivalu zahodených šancí domácich sa zapojil Takáč, Kozák či Zagrapan. V 28. minúte fauloval v úniku Matúša Paločka obranca belasých Šedivý a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ktoré Svitana nepremenil. V 30. minúte sa na ľade iskrilo. Potýčku s Kukumbergom vyvolal legionár Collin Jacobs, ktorý si za šarvátku vyslúžil aj 10-minútový osobný trest. Slovan sa do hry vrátil až v závere druhej tretiny. Šancu na strelenie kontaktného gólu spálil St. Pierre. Po ňom prázdnu bránku netrafil ani Žiga Pance.

Hru v tretej tretine kontrolovali „kamzíci“. Definitívne oslavy prepukli v 46. minúte. Larkinovi puk naservíroval ako na zlatom podnose mercier a Poprad viedol už 4:0. Na popradských tribúnach sa valila jedna mexická vlna za druhou. Víťazstvo Podtatrancov vyšperkoval necelých 10 minút pred koncom riadnej hracej doby Lapšanský, po efektnom blafáku na bezmocného Habala. Domáci brankár Vošvrda si proti Slovanu udržal už piate čisté konto v prebiehajúcej sezóne.

Peter Mikula, tréner Popradu: „Po trojzápasovom pôste som rád, že nám vyšiel zápas. Základ všetkého bolo ubránenie presilovky päť na tri a následne tri góly v prvej tretine. Potom sme diktovali tempo, ale stali sa aj ošemetné situácie, ktoré by sa nemali stávať, mám na mysli naše dve desaťminútové tresty. Zápas bol plný emócii, Slovan má stále cveng a proti nim sa každý vie viac namotivovať.“

Roman Stantien, tréner Slovana: „Nemám veľa slov, tak otrasne ako sme vstúpili do presilovky piatich na troch, kde sme nevystrelili na bránku, potom sa to s nami tiahlo celý zápas. Až na pár striedaní sme ťahali jasne za kratší koniec.“

Michalovce podľahli Novým Zámkom

V skupine o 7. – 12. miesto Michalovce bojujúce o postup do play off vyšli bodovo naprázdno na ľad Nový Zámkov, ktorým podľahli 2:4.

HC Nové Zámky – HK Dukla Michalovce 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 10. Ondrušek (Hain), 38. Obdržálek (Ondrušek, Bajtek), 51. Holovič (Števuliak), 59. Šille – 28. Šimun (Phillips, Lalancette), 33. Phillips (Korhonen). Rozhodovali: Stano, Výleta, Rojík, J.Konc ml., vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 813 divákov
HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal – Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain – Obdržálek, Bajtek, Rogoň – Števuliak, Holovič, Andrisík – Fábry, Šille, Jurík – Ondrušek, Mikula
HK Dukla Ingema Michalovce: Surák – Ventelä, Pukka, Kolba, Hančák, Vorobjev, Bdžoch, Borov, Zekucja – Phillips, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Galamboš, Štrauch – Giľák, Linet, Safaraleev – Hvila, Šimun, Chalupa

Nové Zámky boli pred zápasom už bez šance na postup do play off, naopak Michalovce pricestovali s cieľom potvrdiť prvú postupovú priečku. V úvode boli aktívnejší hostia, Phillips nebezpečne tečoval Hančákovo nahodenie a šťastie skúšal švihom aj Galamboš. Dobrú streleckú pozíciu si pripravil aj Lalancette ale z pravého kruhu pálil len do brankára. Dobrý pokus vyslal príklepom aj domáci Pavúk ale Surákova vyrážačka bola rýchlejšia.

V polovici tretiny udrela štvrtá domáca formácia. Na útočnej modrej sa dostal k puku Ondrušek a v nájazde si ukážkovo vychutnal Suráka. Od tohto momentu sa Zámčania výraznejšie osmelili a niekoľkokrát nebezpečne pohrozili, či už bol pokus Haina alebo Drtinu. Na druhej strane si Vorobjev obkorčuľoval bránu ale mieril len do Nechvátala. Ten výborne zasiahol aj pri Linetovom teši Pukkovej strely.

V druhej tretine to bol súboj o každý puk. Oba celky ponúkli niekoľko príležitostí ale bez gólového efektu. Rovnako sa skončil Bajtekov pokus z prvej spomedzi kruhov. V 28. minúte bol prvým vylúčeným v zápase Bajtek a hostia ponúknutú príležitosť po niekoľkých sekundách využili – zblízka úspešne zakončil Šimun. Krátko nato mohol streliť gól Drtina ale jeho príklep mieril len do brankára. Rovnako mohol skórovať Bajtek, ktorého našiel presne z rohu Obdržálek ale Surák si situáciu postrážil. K slovu sa tak dostali hostia.

Korhonen spoza brány naservíroval puk Phillipsovi a ten z prvej namieril presne. Nebezpečný výpad z pravého krídla predviedol aj Safaraleev, no v poslednej chvíli nedokázal dostatočne nadvihnúť puk. V 38. minúte sa Zámčanom podarilo vyrovnať. Na útočnej modrej sa najlepšie zorientoval Obdržálek a chladnokrvne z uhla poslal puk za brankárov chrbát.

Tretiu tretinu začali domáci krátkou presilovkou ale bez úspechu. Úvodné minúty sa podobali tým z druhého dejstva. Števuliak nebezpečne strieľal spomedzi kruhov, no Surák pohotovo zasiahol ramenom. Zámčania sa predsa len dočkali v polovici tretiny. Blízko gólu bol už po Holovičovej prihrávke Števuliak. A bol to práve Holovič, ktorý z ľavého kruhu z prvej poslal odrazený puk do siete. Domáci hrali následne presilovku o dvoch hráčov. Gólom však neskončili pokusy Bajteka, Obdržálka ani Šilleho a 81 sekúnd pred koncom pridal štvrtý gól domácich Šille, ktorý rutinérsky zakončil svoj nájazd.

Miroslav Mosnár, tréner HC Nové Zámky: „Myslím, že z našej strany bola prvá tretina celkom slušná, bolo vidieť na chlapcoch, že neboli celkom naštartovaní. Našťastie sa nám podarilo dať prvý gól, čo nás trochu ukľudnilo. Myslím, že v druhej tretine sa to rozhodlo, súper mal prevahu, no ustáli sme to. Potom súper otočil a padli sme dole. Našťastie sa nám podarilo dať gól na 2:2. V poslednej tretine nám dosť pomohli presilovky. Až taký kritický by som k výkonu Michaloviec nebol, ako je ich tréner. Podľa mňa mali veľmi dobré fázy, no my sme boli lepší v koncovke. Dali sme do toho srdce, čo som veľmi rád aj kvôli fanúšikom. Chalani si to užili.“

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Michalovce: „Veľmi veľa k výkonu nášho mužstva nemám čo povedať. Dnes sme v Zámkoch ukázali veľmi málo. Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo domácich, lebo viac chceli. V tejto fáze súťaže to malo byť práve naopak. Hráme o play off, Zámkom už prakticky o nič nejde. Motivácia doviesť zápas do víťazného konca musí byť väčšia. Nechápem, ako môže mužstvo odohrať takýto zápas. Som z toho veľmi smutný. V tretej tretine sme hrali nedisciplinovane, súper dal gól v presilovke. Šťastie praje pripravenému, my sme si to nezaslúžili a už vôbec nie za tretiu tretinu. Týmto výkonom si play off nezaslúžime.“

Detva si poradila s Miškovcom

Zaváhanie Michalovčanov nevyužili ich prenasledovatelia v tabuľke. Ôsmy Miškovec síce doma viedol nad Detvou 2:1, ale Rastislav Gašpar dvoma gólmi zariadil pre hosťujúci tím spod Poľany triumf 3:2 a tri body.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 9. Beauviller (Vandane, Beach), 43. Vandane (Vas) – 18. Gašpar (Klíma), 44. Gašpar (Surový, Mons), 58. Gašpar (Surový, Mons). Rozhodovali: Orolin, Juhász (Maď.) – Šoltés, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Klíma (Detva) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1025 divákov
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna – D. Kiss, Ross, Vandane, Láda, Göz, Szirányi – Beach, Vas, Valchař – Magosi, Galanisz, Rodman – P. Kiss, Harrison, Beauviller – Miskolczi, Páterka, Vojtkó
HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin – Golian, F. Fekiač, Andersons, Turan, Jendroľ, Lalík – Král, Podešva, Ščurko – Surový, Klíma, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Mons – Čenka

Miškovec stále bojuje o účasť v play off a na vlastnom ľade začal lepšie. Galanisz ani Kiss sa ešte v úvode strelecky nepresadili, ale domáci otvorili skóre v 9. minúte, keď presilovej hre otvoril skóre Beauviller. Šancu na zdvojnásobenie náskoku nezužitkoval Vandane, naopak, hosťom sa podarilo vyrovnať. V 18. minúte Gašpar ušiel domácim obrancom a prekonal aj brankára Rajnu.

Maďarský klub sa mohol vrátiť do vedenia krátko po začiatku druhej tretiny, no Rodman si neporadil s detvianskym brankárom Zalivinom. Na opačnom konci sa do ďalšieho brejku dostal Gašpar, tentoraz zvolil prihrávku, ale hostia nedokázali zakončiť akciu. V dvoch šanciach za sebou nepochodil domáci Galanisz a v druhom dejstve sa nezmenilo skóre.

Miškovec prelomil nerozhodný stav zásluhou presilovkového zásahu Vandanea, ale vedenie neudržal ani minútu. Vzápätí totiž vyrovnal svojím druhým gólom v zápase Gašpar. Spomedzi domácich nevyužili príležitosti Ross ani Láda, v detvianskom drese neuspel Ščurko, ale hostí to nemuselo mrzieť. V 58. minúte skompletizoval Gašpar hetrik a priniesol Detve všetky body.

Nitrania padli v Budapešti

Nitra v zostave už aj s Krisom Versteegom a Juddom Blackwaterom vyhrávala na ľade Budapešti 1:0 aj 2:1, podarilo sa jej tiež vyrovnať na 3:3, ale Tomáš Klempa gólom 91 sekúnd pred treťou sirénou zabezpečil triumf maďarského klubu.

MAC Újbuda – HK Nitra 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Góly: 33. Klempa (K. Nagy), 35. Schlekmann (Bodó, Garát), 45. Sofron (Klempa, Strech), 59. Klempa (Strech) – 24. Scheidl (Yellow Horn, Blackwater), 35. Kollár (M. Versteeg), 56. Buček (K. Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Kókai – Crman, Soltész, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 325 divákov.
MAC Újbuda: Bálizs – Carlisle, Macaulay, Garát, Busenius, Pozsgai, Orbán, Schlekmann, Fejes – Orban, Strech, Sofron – Szücs, Terbócs, Klempa – Szigeti, Pitt, Bodó – Kreisz, K. Nagy, Loczi
HK Nitra: A. Nagy – McNally, M. Versteeg, Mezei, Morrison, Pupák, Kubka, Rácz, Hrušík – K. Versteeg, Kollár, Buček – Blackwater, Yellow Horn, Scheidl – Fominych, J. Minárik, Csányi – Čaládi, Šiška, Lušňák

Nitra, ktorá nastúpila už aj s Krisom Versteegom, sa musela od úvodu brániť. Už v 4. minúte sa do sľubnej streleckej pozície dostal domáci Sofron, no ani na dvakrát neprekonal brankára Nagya. Jeho lapačka sa potom dvakrát zaskvela aj pri zakončení Szücsa. Hostia sa následne museli brániť v trojici, no aj túto situáciu ustáli. Postupne Nitra vyrovnala hru, v 17. min sa v nebezpečnej pozícii ocitol Buček, jeho strelu zneškodnil pozorný Bálisz. V závere tretiny sa neujali ani koncovky Šišku a Čaládiho.

Bezgólový stav vydržal do 24. minúty, keď Nitru poslal do vedenia Scheidl. Hostia mali možnosť navýšiť svoj náskok v presilovke po tom, čo domáci Sofron dostal trest na 2+2 minúty. Lenže MAC sa nielenže v oslabení obránil, ale dokázal aj gólovo udrieť zásluhou Klempu, ktorý vyrovnal na 1:1. Gólovo úrodnú pasáž podčiarkol Kollár, ktorý v 35. minúte poslal Nitru opätovne do vedenia. Z neho sa tešili „corgoni“ len krátko, o 39 sekúnd neskôr znovu zrovnal misky váh Schlekmann.

Dramatický zápas vygradoval v treťom dejstve. V 44. min Nitrania zle striedali a pykali za príliš veľa hráčov na ľade, ich vylúčenie potrestal v presilovke Sofron – 3:2. MAC sa od tohto momentu snažil zbytočne neotvárať hru a čakal na prípadné chyby súpera. V 56. minúte však neustrážil Bučeka, ktorý po asistencii K. Versteega vyrovnal na 3:3. Rozhodnutie napokon padlo minút a pol pred koncom tretej tretiny, keď Klempa svojím druhým gólom v zápase poslal domácich do vedenia. MAC už v závere tesný náskok ubránil a vydoloval tri body.