Koniec čiernej série, Košice sa dotiahli na majstra. Slovan padol

Hokejisti HC Košice po piatich prehrách konečne okúsili chuť víťazstva. V 45. kole Tipsport ligy v malom východniarskom derby Košičania zdolali Michalovčanov na domácom ľade 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

29.01.2020 19:55 , aktualizované: 21:48
Adam Trenčan Foto: ,
Brankár Michaloviec Adam Trenčan inkasuje v zápase s Košicami.
debata (2)

Košice sa v tabuľke bodovo dotiahli na druhú Banskú Bystricu, Michalovce sú na priebežnom 7. mieste.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Haščák, 33. Rapáč (Bortňák, Sukeľ), 58. Skokan (Sukeľ). Rozhodovali: Stano, Nagy – Kis-Király (obaja Maď.), Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 5359 divákov.
HC Košice: Košarišťan – Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Růžička – Květoň, Chovan, Haščák – Belluš, Skokan, Sukeľ – Rapáč, Bortňák, Klhůfek – Milý, Suja, Jokeľ
HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Ťavoda, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Bdžoch, Hančák, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Safaraleev, Šimun, Mons – Hričina, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila – Farkaš

Hostia mohli ísť do vedenia v 4. minúte, ale Korhonen neuspel v úniku na Košarišťana. Prvá tretina priniesla obojstrannú ofenzívnu aktivitu, ale gól padol až v 18. minúte. Haščák využil nedôraz defenzívy súpera a po individuálnej akcii prekonal aj Trenčana – 1:0.

Náskok Košičanov nezvýšili dve minúty po prvej prestávke Sukeľ, ktorý zblízka netrafil ideálne puk pred odkrytou bránkou. V polovici druhej časti neskóroval ani Chovan a gólom sa neskončil ani únik michalovskej dvojice Lalancette – Spilar. Po šanci Michalovčanov platilo známe nedáš-dostaneš, keď sa po Bortňákovej strele v predbránkovom priestore ideálne zorientoval Rapáč a upravil na 2:0. Do konca 2. tretiny pribudlo vylúčených, ale skóre sa nezmenilo aj zásluhou Trenčana, ktorý mal viac práce než domáci Košarišťan.

Košičania v 3. tretine bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. Hostia viackrát pohrozili z brejkov, ale Košarišťan sa nenechal prekvapiť. Michalovčania skúsili v závere zápasu aj hru so šiestimi hráčmi, do prázdnej bránky však inkasovali gól z hokejky Skokana.

Nitra obrat nedokonala

Hokejisti Nitry prehrali so Zvolenom 3:5 a naďalej platí, že svojich fanúšikov na domácom ľade nepotešili od 4. januára.

HK Nitra – HKM Zvolen 3:5 (0:0, 0:2, 3:3)
Góly: 53. Scheidl (Šiška, Yellow Horn), 55. Buček (Morrison), 57. Morrison (Blackwater) – 22. Tibenský (Marcinek, Kolenič), 24. Mráz (Kelemen), 44. Mikúš (Thompson), 59. Corrin (McPherson), 60. McPherson (Štrauch). Rozhodovali: Goga, Rencz (Maď.) – Synek, Soltész (Maď.), vylúčení: 2:7 na 2 min., navyše: Buček (Nitra) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1915 divákov.
Nitra: Nagy – Mezei, Kubka, Morrison, Korím, S. Rácz, M. Versteeg, A. Sloboda – Buček, Šiška, Csányi – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Koyš, Kollár, Scheidl – Fominych, Lušňák, Minárik – Hrušík
Zvolen: Tomek – Betker, Stephenson, Corrin, Kubát, Tomko, Švárny, Meliško, Maier – M. Halama, J. Mikúš, Štrauch – McPherson, Špirko, Parks – Thompson, B. Mráz, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Kolenič

Úvodná tretina príliš hokejových fanúšikov nepotešila. Najmä nie tých domácich. Nitrania mali problémy s presnosťou prihrávok a nedokázali súvislou kombináciou ohroziť Tomeka. Hostia boli hokejovejší, ale ani im sa nedarilo vytvárať vyložené šance. V 13. minúte vyslal jednu z mála nebezpečných striel hosťujúci Štrauch, ale puk minul bránu. Na domácej strane zaujala iba kombinácia Blackwatera so Scheidlom, ale druhý menovaný zakončil nepresne.

Nástup do druhej tretiny mal lepší Zvolen. Už po necelých štyroch minútach dokázali Zvolenčania streliť dva góly. Oba padli po individuálnych chybách pri obrannej činnosti “corgoňov”. Najskôr v 22. minúte nedôrazne bránili Kerbashian s Morrisonom a ich zaváhanie potrestal Tibenský. V 24. minúte nepresne rozohral domáci kapitán Mezei, z ktorého chyby úspešne ťažil Mráz – 0:2. Zvolen hral zodpovedný hokej a útoky Nitry končili maximálne v rohu útočného pásma.

V 44. minúte opäť zaúradoval nedôraz zo strany nitrianskej defenzívy. Domáci dovolili Zvolenu niekoľko dorážok v rade a bezmocný Nagy inkasoval tretí gól z hokejky Mikúša. Následne sa začali diať veľké veci. Nitrania si vypracovali dve presilové hry o dvoch hráčov a Zvolen dokázali obrať v priebehu necelých troch minút o trojgólové vedenie. V 53. minúte strelil kontaktný gól Scheidl, o dve minúty vrátil Nitru späť do zápasu Buček a na 3:3 vyrovnal presnou strelou Morrison. Hostia sa ale dokázali z nepríjemnej situácie oklepať a sto sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Corrin. Poslednú bodku zápasu dal gólom do prázdnej brány McPherson.

Tomáš Chrenko, tréner Nitry: „Z našej strany to bol dve tretiny slabý výkon. Najmä druhá tretina bola veľmi slabučká. Zvolen nám v tretej tretine svojou nedisciplinova­nosťou umožnil vrátiť sa do zápasu. Tento darček sme odmietli, naopak, my sme mu ponúkli podobný a Zvolen je skúsené mužstvo, takže to dokázali využiť. Mužstvo nemá sebavedomie a gólmi v druhej tretine padlo ešte nižšie. Som veľmi sklamaný z toho záveru. Dve minúty pred koncom sme v našom obrannom pásme stratili čistý puk a následne tam bolo vylúčenie, a to nás stálo bod, možno dva.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon v hre 5 na 5. V druhej tretine sme Nitru dobre napádali, dostávali sme ju pod tlak a vytvorili sme si šance a náskok. Domácich sme dostali do hry zbytočnými vylúčeniami. Som veľmi rád, že sme v závere našli silu, dali gól v presilovke a zvládli tento zápas.“

Trenčín tesne uspel v Miškovci

Trenčania zvíťazili v Miškovci 3:2 a predĺžili sériu víťazstiev na štyri zápasy.

DVTK Miškovec – Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 35. Galanisz, 41. Beauviller (Ross) – 17. Sojčík (Bartovič), 25. Alderson (Mikyska), 51. Paukovček (Štach). Rozhodovali: Štefik, Novák – Beniač, Smrek, vylúčení: 4:10 na 2 min., navyše Harrison na 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 910 divákov.
DVTK Miškovec: Rajna – Ross, Dudás, Láda, Vandane, Szirányi, Gőz, D. Kiss – Beauvillier, Galanisz, Magosi – Valchar, Tousignant, Beach – Harrison, Miskolczi, Ritó – Farkas, P. Kiss
Dukla Trenčín: Tomek – McCormack, Brodeur, Rajnoha, Štach, Kajínek, Sládok, Ferenyi, Bokroš – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Paukovček, Valach – Sojčík, Švec, Bartovič – Hlinka, Sádecký, Džugan

Ani tri presilovky domácich v úvodných desiatich minútach neznamenali zmenu skóre. Na trestnú lavicu postupne putovali Trenčania Švec, Bokroš a Sojčík, ale hostia predviedli kompaktnú hru v oslabení a domácich prakticky nepustili do žiadnej veľké šance. Až na konci 13. minúty sa už v rovnovážnom stave dostal Miškovec do prečíslenia dvoch na jedného, Magosi s Beauvillerom ho ale gólovo nezvládli. Potom ešte Tomek musel zakročiť betónom proti Beachovi, no na druhej strane udrela Dukla a Sojčík ju poslal do vedenia 1:0.

Aj druhú časť začal aktívnejšie Miškovec, no potom sa k prvej presilovke v zápase dostala Dukla a Alderson v 25. minúte švihom prestrelil Rajnu – 0:2. Už o chvíľku neskôr mal ten istý hráč ďalšiu šancu, tentoraz zo súboja vyšiel lepšie domáci brankár. Miškovec potom nevyužil skrátenú presilovku o dvoch hráčov, napokon sa ale dočkal v 35. minúte, keď na rozdiel jediného gólu znížil Galanisz.

Bartovič na konci druhej časti putoval na trestnú lavicu za hru vysokou hokejkou na štyri minúty a Miškovec výhodu využil na začiatku tretej, keď na 2:2 vyrovnal Beauviller. Desať minút pred koncom mohli vo vlastnom oslabení ísť do vedenia domáci, no Harrison s Miskolczim prečíslenie nevyužili, Na druhej strane potom v 51. minúte rozhodol o triumfe Trenčína Paukovček, ktorý pred bránkou šikovne tečoval nahodenie Štacha. Miškovec už nedokázal vyrovnať ani v záverečnej hre bez brankára.

Slovan podľahol Popradu

Vedúci Slovan nevyužil možnosť odskočiť v tabuľke svojim prenasledovateľom, keď podľahol Popradu 2:4. Na čele má štvorbodový náskok pred dvojicou Banská Bystrica – Košice, obhajca titulu má však k dobru tri zápasy, Košičania jeden. „Kamzíci“ si vďaka triumfu poistili štvrtú priečku.

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 33. Basaraba (Meszároš), 56. Štajnoch (Bondra, Meszároš) – 22. Preisinger (Handlovský), 26. Takáč (Zagrapan), 31. Mercier (Kozák, Handlovský), 43. Matúš Paločko (Králik, Matej Paločko). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Jurčiak, Krajčík, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, 5494 divákov.
HC Slovan Bratislava: Brust – Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Matoušek – Petráš, Urbánek, Sloboda
HK Poprad: Vošvrda – Erving, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, D. Brejčák, Kozák, Česánek – Svitana, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Vandas – Mercier, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Králik

Duel na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sledovala v hľadisku aj švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová. Poprad začal bez rešpektu a už pri prvom striedaní preveril pozornosť Brusta Takáč, ktorý z ľavého kruhu prevetral lapačku brankára Slovana. Hostia následne pritlačili „belasých“ počas dvoch presiloviek, veľkú šancu na otvorenie skóre mal v 13. minúte po strojovej kombinácii Lapšanský, no Brust zakročil betónom. Domáci sa herne hľadali, nevedeli sa dostať do správneho tempa a Vošvrda zasahoval iba sporadicky.

Slovan dostal v úvode druhej časti výhodu presilovky, no zahral ju katastrofálne a dokonca inkasoval, keď prepadol vzadu a po prihrávke Handlovského zakončil Preisinger efektne pomedzi brankárove betóny – 0:1. O pár sekúnd na to mohol v tom istom oslabení zvýšiť Kozák, no Brust bol tentoraz proti. Spoluhráči ho však nechali „v štichu“ pri ďalšej početnej výhode Slovana v 26. min., keď rýchly brejk pretavil v druhý gól Takáč po prihrávke Zagrapana.

Brankár Slovana Barry Brust zasahuje po po... Foto: TASR, Pavel Neubauer
Barry Brust, Adam Lapšanský Brankár Slovana Barry Brust zasahuje po po strele Adama Lapšanského z Popradu.

Popradčania boli na koni, šancu na tretí gól nevyužil Mercier. Následne však ten istý hráč pohotovo tečoval strelu Kozáka a „kamzíci“ viedli 3:0. Až výstavná gólová strela Basarabu, ktorou v 33. minúte znížil na 1:3, prebrala slovanistov. Abdul a Matoušek sa dostali do zaujímavých streleckých pozícií, svoje umenie ukázal Vošvrda.

Slovan sa pokúšal naštartovať obrat, do brejku sa dostal Kytnár, svoju šancu ale nevyužil. Naopak hostia v 43. minúte potrestali ďalšiu chybnú rozohrávku domácich a Matúš Paločko definitívne pochoval nádeje „belasých“. V pohode hrajúci Popradčania mohli ešte zvýšiť náskok zásluhou Zagrapana či Dalhuisena, ale Brust uchránil svoj tím od ďalšej gólovej pohromy. Domácim sa podarilo v 56. minúte už iba znížiť gólom Štajnocha, nepomohla im ani záverečná power play bez brankára.

Martin Štajnoch, autor druhého gólu Slovana: „Dostať dva góly v oslabení – to by sa nemalo stávať. Nám sa to stalo a rozhodlo to zápas. Dlhšie sme sa z toho spamätávali. Videli sme, že kontaktný gól so súperom zatriasol, ďalší sme ale nepridali, po ďalšej chybe sme dostali štvrtý a už to bolo ťažké. Poprad má dobré mužstvo, nám chýbalo trochu vôľových vlastností, aby sme s tým zápasom ešte niečo urobili.“

Roman Stantien, tréner Slovana: „V prvej tretine sme boli málo dôrazní, veľa sme ustupovali, súper nás prestrieľal, bol lepší v osobných súbojoch. Od druhej tretiny sme sa snažili to otočiť, paradoxne v dvoch našich presilovkách sme dostali dva góly. Nepamätám si, kedy sa taká situácia stala. Po treťom inkasovanom góle to vyzeralo už veľmi zle. Páčilo sa mi, že to chalani ešte nezabalili. Ak by sme na začiatku tretej tretiny za stavu 1:3 premenili našu šancu, ešte by sa s tým dalo niečo spraviť. Poprad po štvrtom góle dobre bránil, počkal si na brejky a už si to postrážil.“

Samuel Takáč, strelec druhého gólu Popradu: „Chceli sme odčiniť prehru v Michalovciach, nechceli sme to nechať na ľahkú váhu a proti Slovanu sme od prvej tretiny začali veľmi dobre, súpera sme k ničomu nepustili. V druhej tretine nás nakopli dva góly v oslabení, domácich to dalo psychicky dole. To bola naša výhoda. Aj takticky sme to uhrali veľmi dobre.“

Pierre-Luc Mercier, autor víťazného gólu Popradu: „Cítim sa po mojom prvom zápase v drese Popradu veľmi dobre, som skutočne nadšený. Je to určite iný štýl hokeja, na aký som zvyknutý. Som skutočne šťastný, že sme dokázali zvíťaziť. Pri prvom góle vyslal náš obranca dobrú strelu na bránku, ktorú sa mi podarilo tečovať. Verím, že v ďalších zápasoch nadviažem na tento výkon. Som tu ešte krátko, no vidím, že máme kvalitné mužstvo, ktoré môže zdolať kohokoľvek v lige.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Základ sme položili v našich oslabeniach, v ktorých sme dali dva góly. Do stavu 3:0 sme boli aktívni, držali sme súpera na dištanc, mali sme aj ďalšie šance, najmä v prvej tretine, v ktorej sme súpera prestrieľali. Slovan mal ťažké nohy a korčuliarsky sme ho prevýšili. Po prvom strelenom góle Slovan ožil, v tretej tretine si vytváral tlak, dostal nás do problémov, ale sme to ustáli. Hráči odviedli dobrú robotu, podali sme dobrý taktický výkon. Proti Slovanu sa nám darí, jeho hra nám sedí, vieme sa naň dobre skoncentrovať. Jeho hráči hrajú hokej, nie je to dobýjanie bránky.“

Liptáci vyhrali v Nových Zámkoch

Aktuálne spadli na predposledné miesto Nové Zámky, ktoré prehrali s posledným Liptovským Mikulášom 3:4 po predĺžení.

HC Mikron Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:4 pp (1:0, 0:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 14. Stupka (Pospíšil, Ordzovenský), 43. Rogoň (Obdržálek, Mikuš), 52. Bajtek (Andrisík, Drtina) – 25. Vybiral (Kriška), 28. Kriška (Vybiral, Kramár), 49. Kriška (Vybiral, Lištiak), 64. Uhrík (Michalčin, Lištiak). Rozhodovali: T. Orolin, Snášel ml. – Valo, Rojík, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1146 divákov.
Nové Zámky: Nechvátal – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Pospíšil, Bajtek, Stupka – Rogoň, Fábry, Obdržálek – Števuliak, Hruška, Andrisík – Holovič, Mikula
Liptovský Mikuláš: Romančík – Nemec, Kurali, Petran, Droppa, Kramár, Michalčin, Smutný – Surový, Oško, Rud. Huna – Rich. Huna, Rób. Huna, Michalík – Vybiral, Lištiak, Kriška – Haluška, Uhrík, Nechaj

Aktívnejšie začali domáci, keď niekoľko náznakov šancí predviedla hlavne ich elitná formácia vedená Bajtekom. Šťastie skúšal Rogoň, na ktorého posunul puk v útočnej tretine Bajtek ale Romančík si situáciu postrážil. V sľubnej pozícii sa ocitol aj Pospíšil, no namiesto strely volil prihrávku na Hrušku, ktorú však narušil súper. V 8. minúte si na útočnej modrej čiare prebral puk Obdržálek, jeho nájazd však nedovolene blokoval hosťujúci Kurali.

Zámčanom tak ponúkol úvodnú presilovku. Tí v nej Romančíka v podstate neohrozili. V prvej tretine sa hral skôr upracovaný hokej s nepresnosťami na oboch stranách, aktívnejší však boli Novozámčania. Svoju druhú presilovku domáci už využili. Stupka dostal od Pospíšila prihrávku do pravého útočného kruhu, neunáhlil sa a spoza protihráča vyslal gólový švih. Na chvíľu pohrozili aj Liptáci, ale Rudolf Huna pred bránou ani raz neuspel.

Druhé dejstvo začalo hrou štyroch proti štyrom, no vyzeralo to akoby domáci mali výhodu presilovky. Ojedinelý výpad Liptákov však priniesol Drtinov faul a boli to hostia, ktorí išli do početnej výhody. Nebezpečný pokus vyslal od modrej Petran, pritom ako pred bránou clonil Rudolf Huna, no domáci gólman bol na mieste. V 25. minúte prišlo k vyrovnaniu. Drtina stratil na obrannej modrej puk, zmocnil sa ho Kriška, medzi kruhmi našiel Vybirala a ten blafákom „vykúpal“ Nechvátala. Na druhej strane Mikula vyzval Števuliaka ale ten z prvej mieril vedľa, aby následne spoza brány dobre prihral Holovičovi, ktorý mieril len do brankára. Udreli tak opäť hostia.

Kriška sa predral po pravom krídle až pred brankára a presnou strelou cez Nechvátalovu vyrážačku upravil na 1:2. Sľubnú príležitosť vyrovnať mal po Obdržálkovej prihrávke Pospíšil ale puk nezasiahol z prvej ideálne. V závere tretiny domáci opäť pridali, no následne ich pribrzdilo Mikušovo vylúčenie. Napriek tomu sa im ešte podarilo v absolútnom závere dostať puk za bránkovú čiaru, no rozhodca po porade tento gól neuznal.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Novozámčania. V 43. minúte sa po buly v ich útočnom pásme dostal puk k Rogoňovi, ktorý pohotovým švihom spomedzi kruhov vyrovnal na 2:2. Hneď na to mohla nakloniť misky váh na domácu stranu Hruškova formácia ale stav zostal nezmenený. Podobne pochodil aj prvý útok Zámkov.

Boli to znova Liptáci, kto išiel do vedenia. V strede hracej plochy si cez Drtinu spracoval puk Vybiral, poslal ho na bránu, kde sa dostal až pred Krišku, ktorý prestrelil Nechvátala. Zámčanom sa však opäť vyrovnať, o tri minúty bol úspešným strelcom Bajtek – 3:3. Prinavrátiť vedenie mohol Liptákom Richard Huna ale z dobrej pozície pálil len do brankára. Duel nakoniec dospel do predĺženia.

Snáď najväčšiu šancu rozhodnúť v ňom mal Richard Huna, ale Nechvátal výborne zasiahol. Ale 101 sekúnd pred koncom sa však puk dostal na ľavom útočnom kruhu k Uhríkovi a ten zabezpečil bonusový bod Liptákom.

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Z môjho pohľadu to bol ťažký zápas. V prvej tretine sme mali z hry viac, no neboli sme efektívni v koncovke. Hokej sa hrá na góly. V druhej tretine sme začali voziť puky namiesto toho, aby sme viac kombinovali. Súper nás ľahšie obsadzoval, mali sme s tým problémy a dostali sme dva góly. Na hokejky nám došla nervozita, chýbala aj pozitívna emócia na striedačke. Aj keď sme to v tretej tretine dotiahli, spravili sme obrovské chyby v obrannom aj útočnom pásme a to sa ťažko vyhráva. Aj keď príde posledné mužstvo v tabuľke, chceme hrať na sto percent. A to nám v druhej a tretine chýbalo.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Prvá tretina bola jednoznačne v réžii Nových Zámkov, to musíme športovo priznať. Nepustili nás k ničomu, korčuľovali, strieľali, neviem prečo sme my stáli a pozerali na nich. Viac ako polovica tretiny sa odohrávala v našom pásme. V druhej tretine sa to zmenilo, začali sme viac korčuľovať, vytvárali sme si šance, tlak a išli sme do vedenia 2:1. Druhá tretina bola v našej réžii. V tej tretej to bolo také vyrovnané, Išli sme do vedenia, Nové Zámky vyrovnali, takže to skončilo nerozhodne. V predĺžení sme mali už pred gólom šance, ktoré sme nevyužili. Vzhľadom na to, že v predĺžení sme boli lepší, sme si tie dva body zaslúžili, čo sa nám aj podarilo potvrdiť.“

Detva podľahla Budapešti

Budapešť vďaka domácemu trojbodovému zásahu s Detvou (6:4) preskočila v tabuľke Nové Zámky a aj svojho stredajšieho súpera.

MAC Újbuda – HC 07 WPC Koliba Detva 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
Góly: 6. Pozsgai, 13. Strech (tr. str.), 18. Sofron (Carlisle, Orbán), 25. Pitt (Bodó, McNally), 49. Strech (Orbán, Bernard), 53. Klempa (McNally, Strech) – 3. Zuzin (Gašpar, Žilka), 6. Zuzin (Golian, Chovan), 26. Fekiač (Čenka, Král), 46. Gašpar. Rozhodovali: Kalina, Tvrdoň – Bogdaň, M. Orolin, vylúčení: 6:5, navyše: Strech 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0
Újbuda: Bernard – Pozsgai, McNally, Carlisle, Orbán, Garát, Maculay, Fejes – Orban, Pitt, Bodó – Klempa, Strech, Sofron – Szűcs, Majoross, Terbócs – Schlekmann, Kreisz, Szigeti
Detva: Petrík – Chovan, Golian, Fekiač, Andersons, Turan, Jendroľ, Gachulinec, Lalík – Zuzin, Klíma, Žilka – Ščurko, Podešva, Král – Gašpar, Valent, Török – Čenka, Fekiač, Čacho

Detve vyšiel vstup do zápasu a po necelých šiestich minútach viedli hostia po dvoch zásahoch Zuzina už 2:0. Najskôr sa presadil v presilovej hre a potom zakončil peknú kombináciu svojho útoku. Domáci ale bleskovo odpovedali, po 21 sekundách od druhého inkasovaného gólu znížil na 1:2 Pozsgai. Detva potom mohla udrieť v presilovke, no naopak inkasovala z nariadeného trestného strieľania v podaní Strecha. Budapeštiansky tím napokon otočil skóre ešte v prvej tretine, keď na 3:2 upravil v 18. minúte Sofron.

Pitt na začiatku druhej tretiny pridal štvrtý zásah MAC za sebou a domáci viedli už o dva góly. Tento stav ale trval iba 38 sekúnd, pretože Fekiač strelou švihom dokázal odpovedať a znížil na 3:4 z pohľadu Detvy. V 33. minúte už mohlo byť vyrovnané, no Zuzin stroskotal na brankárovi domácich a nepripísal si tretí gól v zápase. Aj po prostrednej časti tak tesne viedli domáci, ktorí pred prestávkou ešte nevyužili dve dobré príležitosti.

Detva dokázala zmazať dvojgólové manko v 46. minúte, keď sa v presilovej hre prezentoval ukážkovou individuálnou akciou Gašpar a vyrovnal na 4:4. O tri minúty neskôr ale už opäť viedol MAC, svoj druhý zásah v dueli zaznamenal Strech. Desať minút pred koncom mal vyrovnanie na hokejke Jendroľ, no šancu nevyužil a na druhej strane potom triumf domácich spečatil Klempa.