Miškovec potrestal Slovan, Poprad zničil Michalovce. Šláger pre Košice

Hokejisti HC Košice zvíťazili v šlágri 31. kola Tipsport Ligy, keď si v Steel aréne poradili s úradujúcim šampiónom z Banskej Bystrice 4:2. Marcel Haščák zaznamenal v drese domácich štyri body.

18.12.2019 20:58
Košičan Martin Belluš po pästnom súboji s Jánom... Foto: TASR, Roman Hanc
Martin Belluš, Ján Brejčák Košičan Martin Belluš po pästnom súboji s Jánom Brejčákom z Banskej Bystrice.

HC Košice – HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 18. Haščák (Majdan, Skokan), 22. Haščák (Skokan, Květoň), 57. Květoň (Skokan, Růžička), 60. Suja (Haščák) – 33. Jääskeläinen (Southorn), 37. Jääskeläinen (Hrnka, Hohmann).
Rozhodovali: Baluška, Štefik – Synek, Bogdaň, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Koch 5 min. + DKZ za napadnutie, Belluš (obaja Koš.) a Brejčák (B. Bystr.) 10 min. za hrubosť, Nemčík 10 min. OT za hrubosť a DKZ za nešp. správanie, Southorn (všetci B. Bystr.) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 5822 divákov.
HC Košice: Košarišťan – Čížek, Růžička, Slovák, Repe, Koch, Michalčin, Zeleňák – Majdan, Skokan, Haščák – Květoň, Suja, Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Milý, Faith, Jokeľ
HC '05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Mihálik, Cardwell, Southorn, Brejčák, Nemčík, Petrinec- Jääskeläinen, Bubela, Bartánus – Hohmann, Hrnka, Hickmott – Lamper, Gabor, Šille – Fafrák, Tamáši, Kabáč – Sojka

Šláger 31. kola sa hral od úvodu vo vysokom nasadení, no tímy si dávali pozor na defenzívu. Napriek tomu sa už v 2. minúte hostia radovali, no predčasne, keďže Brejčákov zásah po Lamperovej akcii rozhodcovia neuznali. V 7. minúte diváci tlieskali domácemu útočníkovi Bellušovi, ktorý v pästnom súboji zdolal Banskobystričana Brejčáka. O nervozitu nebola núdza ani v ďalších minútach, postupne však pribudli aj góly. Košičania sa v 17. minúte počas presilovky usadili v útočnom pásme a Skokanovu prihrávku zužitkoval Haščák – 1:0.

Aj 22. minúta priniesla presilovku Košičanov a opäť aj s presne zakončujúcim Haščákom – 2:0. Hostia však nezložili zbrane, naďalej sa prezentovali aktívnou hrou a ťažili aj z obojstrannej nervozity. V 33. minúte Jääskeläinenova strela prepadla brankárovi Košarišťanovi cez lapačku a bolo 2:1. Krátko na to mohol vyrovnať Šille, ale pri pokuse o blafák neuspel. Úspešný však bol opäť Jääskeläinen, ktorý v 37. minúte skóroval už v úvode 5-minútovej presilovky pri vylúčení Kocha – 2:2.

V úvode tretej časti brankár domácich podržal svoj tím efektnou lapačkou proti strele Southorna. Aj tretia tretina priniesla zaujímavé dianie s hernou prevahou hostí. Tým v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu pomohli aj presilovky, avšak košická obrana odolala. V 57. minúte Skokan vybojoval puk pre Květoňa, ktorý spomedzi kruhov prestrelil brankára hostí – 3:2. Hostia v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, na konečných 4:2 v nej uzavrel Suja.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: „Bol to určite zaujímavý zápas pre divákov. V tretej tretine sme mali čo robiť, aby sme našli cestu k víťazstvu a vytvoriť si šancu na skórovanie. Víťazstvo nás veľmi teší, vážime si ho. Nemôžeme však najlepšej presilovke v lige dať toľko príležitostí.“

Dan Ceman, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: „Všetky zápasy prvých piatich tímov ligy sú veľmi vyrovnané. Aj dnes sme mali šancu vyhrať. Hrali sme výborne najmä tretej tretine. Musíme viac kontrolovať naše emócie a nekontrolovať naše vylúčenia, pretože nás to oberá o koncentráciu na hru. Celkovo to však bol kvalitný zápas.“

Derby jednoznačne pre Poprad

Oveľa jasnejší priebeh malo východniarske derby medzi Popradom a Michalovcami s výsledkom 8:2.

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Góly: 16. Matej Paločko (Bjalončík, Kundrik), 28. Takáč (Svitana, Ťavoda), 28. Karterud, 30. Handlovský (Preisinger, Vandas), 40. Handlovský (Preisinger, Vandas), 41. Svitana (Zagrapan, Brejčák), 46. Takáč (Erving), 59. Handlovský – 9. Lalancette (Mašlonka, Dalhuisen), 48. Linet (Vorobyev, Hvila). Rozhodovali: Kalina, Adamec – Krajčík, J. Konc ml., vylúčení: 5:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1491 divákov
Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Božoň – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Králik
Michalovce: Trenčan (30. Surák) – Dalhuisen, Ventelä, Vorobjev, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Spilar – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila – Borov

Hneď od úvodnej minúty sa v Poprade hral „hore-dole“ hokej. Najprv boli nebezpečnejší domáci, ich streľba však končila buď na pripravenom Trenčanovi alebo končila na zadnom mantineli. Po úvodnom tlaku sa nadýchli aj hostia z Michaloviec a v 9. minúte sa po závare pred domácou bránkou ujalo zakončenie Lalancetta k žrdi – 0:1.

Vyrovnanie prišlo na začiatku 16. minúty. Za bránkou Michaloviec zabojoval Kundrik, puk sa odrazil k osamotenému Matejovi Paločkovi a ten sa nemýlil. Hostia boli nebezpeční aj v ďalšom priebehu. Vďaka svojej aktivite sa prepracovali aj k minútovej presilovke o dvoch hráčov. V nej puk z bránkovej čiary odpaľoval obetavým zákrokom obranca Popradu Erving. Už v hre 5 na 4 unikla dvojica Jacobs a Zagrapan. Druhého menovaného ale hosťujúci brankár Trenčan vychytal.

V druhej tretine sa na ľade dlho nič nedialo. Zlom nastal v 28. minúte. Svitana obohral dvoch protihráčov a naservíroval puk Takáčovi pred bránkovisko, ktorý zmeral „teplotu“ Trenčanovi a Poprad viedol. Prešlo iba päť sekúnd a hostia znova lovili puk zo siete, keď sa do horného rohu trafil nórsky útočník Karterud.

Hosťujúca lavička reagovala oddychovým časom. Ten však nepadol na úrodnú pôdu. Už na začiatku 30. minúty sa ukážkovo z prvej trafil Handlovský a vyhnal Trenčana z bránky Michaloviec, ktorého nahradil Surák. Ten „kamzíkom“ dlho odolával. Kaputiloval až tesne pred odchodom na druhú prestávku. Strelcom piateho gólu Popradu bol opäť Lukáš Handlovský.

Demontáž hostí pokračovala aj v tretej tretine. Už po 36 sekundách hry sa do úniku dostal Svitana a svoje sólo zakončil efektným blafákom – 6:1. Pri hre 4 na 4 sa druhým gólom v zápase prezentoval Samuel Takáč. V 48. minúte kozmeticky upravoval skóre z pohľadu hostí Linet, ktorý pomedzi Vošvrdove betóny usmernil strieľanú prihrávku od Vorobyeva.

V závere si hostia zahrali 35 sekúnd početnú výhodu o dvoch hráčov, ale okrem nebezpečnej strely Safaralejeva nič konštruktívne nevymysleli. V pokračujúcej presilovke zachytil na obrannej modrej Handlovský katastrofálnu rozohorávku Mesikämmena a svoj únik zakončil napriek márnej Surákovej snahe tretím gólom v stretnutí. Hetrik Handlovského vyniesol Popradu ôsme víťazstvo v rade.

Peter Mikula, tréner Popradu: „Keď som v utorok pozeral zápas Michaloviec so Slovanom, tak som tušil, že budú veľmi nepríjemní. To sa potvrdilo v prvej tretine. Od druhej tretiny sme dali zlepené góly a hostia nám k nim dopomohli. Prestali hrať a neboli nebezpeční. Hráčom sa musím poďakovať za druhú a tretiu tretinu.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „K zápasu len krátko. Ušili sme si z hanby kabát. Čo sme od druhej tretiny predviedli, je veľká hanba. Výsledok hovorí jasnou rečou o nás, nie o Poprade. Súper nás za všetko vytrestal. Hrali sme proti sebe, nie proti Popradu. Niektorí hráči sa asi cítia veľmi komfortne v Michalovciach. Beriem to na seba, môj pohár trpezlivosti pretiekol. Už toho bolo dosť, to nie je prvý zápas. Nedá sa to tolerovať. Sú príliš spokojní a zabudli na to, že netreba iba brať, ale aj niečo odovzdať. Domácemu trénerovi k výsledku gratulujem, diváci si to užijú.“

Nitra tesne uspela

Úspešný návrat do ligového kolotoča po reprezentačnej prestávke zažili aj hráči HK Nitra, ktorí zdolali hokejistov Liptovského Mikuláša tesne 2:1.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 33. Čaládi (Kubka, Pupák), 38. Tábi – 23. Kramár (Kriška, Sukeľ). Rozhodovali: Lokšík, Nagy (Maď.) – Gegáň, Soltész (Maď.), vylúčení: 2:5, navyše: Kerbashian (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2134 divákov Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, S. Rácz, M. Versteeg, Pupák, Kubka, A. Sloboda, Korím – Buček, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Čaládi, Lušňák, Koyš – Tábi, Hvizdoš, Hrušík
Liptovský Mikuláš: Romančík – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Roman, Mezovský, J. Nemec, Smutný – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Rudolf Huna, Oško, Vybiral – L. Lunter, Róbert Huna, Richard Huna – M. Surový, Uhrík, Lištiak

Zápas začal svižnou tretinou, avšak obe mužstvá produkovali množstvo nepresností. Lepším tímom boli domáci, ktorí si vypracovali dve šance, no brankár Romančík puk za seba nepustil. Najskôr v 3. minúte v ideálnej pozícii zaváhal Hrušík. V 13. minúte strieľal spoza hráča Buček.

Prvá desaťminútovka prostrednej tretiny zastihla v lepšej forme Liptákov. Nitrania boli statickí a hostia to dokázali využiť. V presilovej hre skóroval od modrej čiary Kramár. “Corgoni” sa prebudili až v druhej polovici tretiny. V 33. minúte tečoval Čaládi strelu Kubku a bolo vyrovnané. Domáci išli do vedenia v 38. minúte po presnom zakončení Tábiho. Tretina mohla skončiť aj dvojgólovým rozdielom, ale Morrisonova prudká strela presvišťala popri Romančíkovej bráne.

Na začiatku tretej tretiny mal veľkú šancu Rácz, no v bekhendovom zakončení netrafil poloprázdnu bránu. Ten istý hráč mohol upokojiť Nitru aj v 49. minúte, keď strieľal spomedzi kruhov, ale znovu neúspešne. Domáci sa báli o výsledok až do záveru, v ktorom ešte Liptovský Mikuláš skúsil hru bez brankára. Hosťom sa už však vyrovnať nepodarilo.

Marián Bažány, tréner Nitry: „Odohrali sme veľmi ťažký zápas. Po prestávke sa ťažšie dostáva do zápasového tempa. Prvú tretinu sme vyhrali na strely 11:3. Bolo to však nevýrazné a netlačili sme sa do brány. Paradoxne v druhej tretine nám pomohol inkasovaný gól. Po ňom sme sa uvoľnili a vypracovali si nejaké šance. Hostí podržal brankár Romančík. Mladý Lukáš Tábi rozhodol zápas jednoduchou strelou. Máme dlhodobý problém so strieľaním gólov. Tábi to ukázal hráčom, ktorí by mali byť od neho lepší.

Je to jednoduché, keď sa mi nedarí, musím všetko zjednodušiť. My stále hľadáme nejaké krížne prihrávky. Pokiaľ si najmä naši útočníci neuvedomia, že je to o jednoduchosti, tak budú frustrovaní. Hrozne ma hnevá, že si o tom hovoríme a trénujeme to. Príde zápas a akoby sme sa o tom ani nikdy nebavili. Nikdy nie je zlé víťazstvo, ale máme veľa priestoru na zlepšenie. Budem musieť niečo urobiť s presilovkami. Trénujeme ich, mali sme 45 minútové tréningy zamerané na presilovky. Príde zápas a každý chce robiť niečo iné. Buď budú hráči na presilovke dodržiavať to, čo sa trénuje, alebo budeme hľadať hráčov, ktorí to budú chcieť robiť.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Chceli sme nejaký bod z Nitry priviesť. Po prestávke je väčšinou hokej rozháraný. To sa aj potvrdilo v úvode zápasu. Išli sme do vedenia pekným gólom v presilovke. V druhej tretine využila Nitra naše zaváhanie na sto percent, pretože sme prehrali buly v obrannom pásme a Nitre tam padol teč. Druhý gól sme urobili chybu v obrannom pásme, keď sme nevyhodili puk. Nasledovala strela spoza hráča a Nitra išla do vedenia.

My sme chceli v poslednej tretine urobiť všetko pre to, aby sme získali vytúžený bod. Pritlačili sme Nitru, boli sme aktívni v útočnom pásme. Opäť sa však prejavila nemohúcnosť našich útočníkov. Útočníci nedávajú góly a aj jediný gól, ktorý sme dali strelil obranca. V závere nás pribrzdili naše vylúčenia a darovali Nitre štyri minúty.“

Zvolenčania dostali v Maďarsku 5 gólov

Zvolen nepochodil v Budapešti a miestnemu MAC podľahol 2:5.

MAC Újbuda – HKM Zvolen 5:2 (4:2,0:0,1:0)
Góly: Góly: 6. Bodó (Orbán,Macaulay) 7. Terbócs, 12. Nagy (Terbócs, Pitt), 17. Majoross (Terbócs, Nagy), 55. Bodó (Langkow) – 3.Tomko (Štrauch, Tibenský), 13. Špirko (Betker, McPherson)
Rozhodovali: Fridrich, Müllner – Frimmel, Vyšný, vylúčení: 8:10, presilovky a oslabenia: 1:0, 390 divákov
MAC Újbuda: Bálisz – McNally, Poszgai, Macaulay, Garát, Carlisle,Fejes, Blake Orbán, Kreisz – Brance Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Nagy, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti
HKM Zvolen: Tomek – Corrin,Drgoň, Maier, Betker, Švarný, Meliško, Tomko – Mráz, Trotter, McPherson – Kelemen, Špirko, Thompson – Štrauch, Petráš, Tibenský – Marcinek, Halama, Chlepčok

Na góly bohatú prvú tretinu síce začali lepšie hostia zo Zvolena, ktorý otvorili skóre v 3. minúte presným zásahom obrancu Slavomíra Tomka, o necelé tri minúty však v presilovej hre odpovedal pravý krídelník elitného útoku domácich Chris Bodó a jeho spoluhráči István Terbócs a Krisztián Nagy v ďalšom priebehu strelami spomedzi kruhov dostali MAC do dvojgólového vedenia. Na tretí gól síce vzápätí odpovedal Rastislav Špirko, Barnabás Majoross však vrátil domácim do prvej prestávky dvojgólové vedenie.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Stredoslováci, svoju aktivitu však nedokázali gólovo pretaviť. Hra v rýchlom tempe i s častou streľbou nepriniesla zmenu skóre ani na domácej strane. Gól nepadol ani po viacerých dobrých príležitostiach na oboch stranách v poslednej tretine, šesť minút pred koncom však zvolenského brankára druhým gólom v zápase prekonal Chris Bodó.

Budapeštiansky celok tak zaznamenal prvú výhru nad Zvolenom v aktuálnom ročníku najvyššej hokejovej ligy. V predchádzajúcich dvoch zápasoch triumfoval Zvolen (5:1, resp. 4:3).

Líder padol s Miškovcom

Líder tabuľky nečakane zaváhal v domácom prostredí s maďarským DVTK Jegesmedvék Miškovec. Maďarský tím zvíťazil v treťom stretnutí v sérii, Slovan prehral v druhom zápase z uplynulých troch.

„Belasí“ majú pred druhými Košicami štvorbodový náskok, ale východniari odohrali o dva zápasy menej.

HC Slovan Bratislava – DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 1. Zigo (Puliš), 35. Abdul (Sersen, Zigo) – 14. Vandane (Vas, Galanisz), 44. Reszegh (Beauviller, Vas), 60. Beauviller (Vas, Vandane)
Rozhodovali: Novák, D. Konc st. – D. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Matoušek (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4382 divákov
HC Slovan Bratislava: Habal – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, M. Hudec – Puliš, Zigo, Abdul – Žitný, Viedenský, Matoušek – Kukumberg, Kytnár, Š. Petráš – Marek Sloboda, J. Urbánek, R. Bondra
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Vandane, Láda, Dudás, Göz, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss – Reszegh, Vas, Beauviller – Rodman, St. Pierre, Beach – Miskolczi, Galanisz, Harrison – P. Kiss, Farkas, Lövei

Líder tipsportligovej tabuľky išiel do vedenia už po 22 sekundách, keď chybu hosťujúcich hráčov využil Tomáš Zigo. Ak si niekto myslel, že od tohoto momentu sa bude pre belasých zápas odvíjať v duchu vianočnej pohody, hlboko sa mýlil. Miškovec sa nezlomil a v ďalších minútach bol aktívny, vyrovnať mohol už v 7. min po individuálnej akcii Galanisz. Remízový stav zariadil v 14. min v presilovke strelou od modrej obranca Davis Vandane.

Na ďalší gól muselo vyše štyritisíc divákov čakať do 35. min, kedy poslal Slovan opäť do vedenia Jindřich Abdul. Ani tento moment nedostal hráčov zo severovýchodného Maďarska na kolená a Tamás Reszegh na začiatku tretej tretiny opäť vyrovnal.

Rozhodujúce momenty zápasu prišli v poslednej minúte. Martin Štajnoch 38 sekônd pred záverečnou sirénou dostal trest dve minúty za držanie hokejky. Tréner Rodman si vzal oddychový čas a pripravil hráčov na presilovku, ktorú po desiatich sekundách využil Francis Beauviller. Vo zvyšných 28 sekundách už Slovan na vyrovnanie nemal čas.

Roman Stantien, tréner Slovana: „Vedeli sme, že súper bude hrať zo zabezpečeného stredného pásma, že bude hrať na brejky a že má skvelé presilovky. Napriek tomu, že sme sa na to chystali, dali nám dva góly z presilových hier. Napriek tomu, že sme rýchlo skórovali, bola prvá tretina z našej strany hrozná. K prvej formácii sa nikto v zápase nepridal.“

Marcel Rodman: „Bol to prvý zápas po prestávke, v úvodných piatich minútach sme hrali veľmi pasívne. Lenže potom sme začali byť agresívnejší a hrali veľmi dobre. V druhej tretine sme nepustili domácich k strele snáď 15 minút. Rozhodujúci gól sme dali v tom správnom čase, no to bola iba odmena za dobrú hru.“

Trenčín otočil v Zámkoch

Hokejisti Trenčína si z Nových Zámkov odnášajú víťazstvo po predĺžení.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:4 pp (0:0, 3:1, 0:2 – 0:1)
Góly: 25. Holovič (Pospíšil), 37. Pospíšil (Andrisík, Stupka), 39. Stupka (Ordzovenský) – 24. Valach (Balán, Lapšanský), 43. Sojčík (Štach), 53. Alderson, 65. Starosta (Alderson). Rozhodovali: Valach, Rencz (Maď.) – Durmis, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1145 divákov
Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Hain, Mikuš, Pavúk – Pospíšil, Fábry, Stupka – Bajtek, Holovič, Jurík – Števuliak, Hruška, Rogoň – Andrisík, Jurák
Trenčín: Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Dúžek, Hudík, Maniaček – Valach, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán Sojčík – Ferényi, Švec, Chromiak

Ako prví v zápase predposledného tímu so štvrtým síce pohrozili strelou hostia, no súperovej obrane zavarila predovšetkým Hruškova formácia a následne aj Andrisík. Domáci potom nevyužili presilovku ale stále boli hladní po góle. Strelou z prvej neuspel Pospíšil a ponúknutú príležitosť nevyužil ani Fereta. V 15. minúte mali Trenčania na dosah otvárací gól duelu ale Pavlasov betón zabránil Lapšanského snahe skórovať.

Do druhej tretiny vstúpili Trenčania aktívnejšie, čo sa zakrátko prejavilo aj na skóre. V 24. minúte poslal v pokľaku švihom puk do pravého horného roku Pavlasovej brány Valach a hostia viedli. Novozámčania vzápätí odpovedali dobrou Hatalovou príležitosťou ale ten zblízka po ešte neuspel. O niekoľko sekúnd však vyrovnal Holovič. Veľkú šancu poslať Trenčín do vedenia mal počas presilovky Sojčík, ale Pavlas proti jeho pokusu zasiahol vyrážačkou. V 37. minúte sa domáci ujali vedenia, keď Pospíšil z ľavého kruhu švihom zaskočil Tomeka v bráne Trenčína. Ku koncu tretiny hrali Novozámčania presilovku a podarilo sa im ju aj využiť. Na modrej útočnej čiare si po prihrávke Ordzovenského prebral puk Stupka a svoj prienik zakončil gólovým švihom.

Aj tretie dejstvo odštartovali lepšie hráči Dukly a vďaka Sojčíkovmu zásahu znížili na rozdiel jediného gólu. V 45. minúte spravili domáci chybu v rozohrávke čo Trenčania, aj napriek niekoľkým streleckým príležitostiam, nepotrestali. Na druhej strane domáci niekoľkokrát pohrozili počas presilovej hry ale skóre ostalo nezmenené. Rovnako to ostalo aj po Valachovom zakončení, ktorého krížnou prihrávkou vyzval Mikyska.

Hosťom nakoniec pomohol k vyrovnaniu domáci brankár Pavlas. V 53. minúte chcel vyhodiť puk z obranného pásma, poslal ho však len do jedného z Trenčanov, vďaka čomu sa Aldersonovi podarilo zrovnať skóre. V riadnom hracom čase tak duel skončil nerozhodne.

V predĺžení domáci Pospíšil opečiatkoval Tomekovu pravú tyč a neuspelo ani duo Holovič – Ordzovenský. Na druhej strane sa Pavlas musel mať napozore pred Balánovými pokusmi. Vzruch priniesla aj Juríkova a Drtinova aktivita, rozhodli tak Trenčania. Starosta dostal dobrú prihrávky medzi kruhy a jeho strela prepadla Pavlasovi až do brány.

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Dve tretiny sme hrali celkom dobre. Po našom vedení sme dvomi chybami dovolili súperovi, aby vyrovnal. Nepoviem nič nové, keď poviem, že viackrát sme odohrali slušné zápasy, ktoré sa nám však nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Verím, že čím skôr to príde, potrebujeme to a na hráčoch vidieť aj snahu. Chyby, ktoré robíme, súperi väčšinou potrestajú.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „V prvom rade treba povedať, že bolo cítiť, že išlo o zápas po reprezentačnej prestávke. Nové Zámky som už dávno nevidel hrať tak solídne a tak agresívne, čo sa týka pohybu a forčekingu. Mali sme s tým veľké problémy, k strelám sme sa dostávali len málo. V druhej tretine sme išli do vedenia, fungovali nám oslabovkové formácie. Po našich hlúpych chybách sme to stratili a prehrávali sme o dva góly. V tretej tretine sme si povedali, že náš výkon musí byť diametrálne odlišný. Na ľade sa to aj ukázalo, dali sme veľmi dôležitý gól na 2:3, po chybe domáceho brankára sa nám podarilo aj vyrovnať. Následne tam boli šance na jednej aj druhej strane a nám sa to podarilo až v predĺžení.“