Košice hlásia problémy s halou. Dohrajú oceliari sezónu v Steel Aréne?

11.12.2019 17:44
HOKEJ-TL: Nitra - Košice
Kale Kerbashian z HK Nitra a Vojtech Zeleňák z HC Košice v súboji o puk. Autor: ,

Košickí hokejisti sa v domácej extralige vezú na víťaznej vlne, keď vyhrali ostatných šesť zápasov. Hernú a výsledkovú pohodu im však môžu narušiť správy ohľadne Steel Arény.

O čo ide? Ako informuje portál hokejovysvet.sk, Steel aréna vykazuje nedostatok finančných prostriedkov na svoju prevádzku. Na minulotýždňovom zasadnutí zastupiteľstva vystúpil Igor Havrila, generálny manažér štadióna.

"Poslancom oznámil, že je ohrozená prevádzka tohto športového zariadenia. Povedal, že sa uskutočnilo už tretie stretnutie s vedením mesta Košice, s ktorým sa pokúšajú riešiť tento problém,“ informoval Viliam Knap, poslanec mesta Košice a mestskej časti Juh.

Problémy mali aj basketbalistky

Problémy so športoviskami sú v Košiciach verejnosti dobré známe. Dlhodobo sa s nimi potýkajú aj košické basketbalistky, ktoré mali komplikácie v Angels Arénou a hrozilo, že nebudú mať kde odštartovať extraligovú sezónu.

Manažér haly Havrila problémy finančného charakteru potvrdil.

„Áno, máme problémy, ale vyjadrovať sa k nim budem až po štvrtkovom mestskom zastupiteľstve,“ uviedol pre portál kosicednes.sk.

Hokejisti sa problémami s halou necítia dotknutí. „My si svoje povinnosti a záväzky voči aréne plníme načas a v plnom rozsahu. Ako hokejový klub nemáme finančné problémy,“ uviedol prezident HC Košice Július Lang.

Steel Arénu otvorili 24. februára 2006, vznikla obnovením a prestavaním starého Zimného štadióna L. Trojáka. Je situovaná v centre meste, jej súčasťou je hotel a s celkovou kapacitou 8347 miest je najväčšou multifunkčnou halou na Slovensku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku