Fantómový gól v Poprade. Brankár sa nepriznal, nik neprotestoval

Hokejisti Popradu sú vo veľkej fazóne a šplhajú sa tabuľkou nahor. Pred týždňom doma senzačne zdolali vedúci Slovan Bratislava, na výjazdoch vyrabovali Nové Zámky aj Trenčín a v nedeľu doma rozstrieľali Liptovský Mikuláš 8:0.

02.12.2019 19:49
Fantómový gól Popradu na videu od 01:24.
„Kamzíci“ viedli už po prvej tretine vysoko 5:0. V prostrednej časti dorazili súpera troma gólmi, v poslednom dejstve už hostí viac netrápili. Nadnesene by sa dalo napísať, že protivníka omilostili.

Tak si možno vysvetliť kurióznu situáciu z úvodu druhej tretiny, keď Popradčania prekonali hosťujúceho brankára Alexandra Zalivina. Puk sa po odraze od korčule domáceho hráča zasekol pod betónom gólmana. Ten netušil, kde sa puk nachádza.

V skrumáži si ho pohybom nohou stiahol do bránky. Síce zareagoval pohotovo a vytiahol puk spoza čiary, odhalila ho kamera umiestnená nad bránkou.

Keďže sa však situácia zomlela rýchlo, gólový incident zostal len medzi Zalivinom a bránkovou kamerou. Regulárny gól nezaregistrovali ani útočiaci Popradčania, ani rozhodcovia. Keďže neprišlo k protestom, situácia sa neskúmala na videu.

Na druhej strane, gól by zrejme aj tak neplatil pre úmyselnú hru korčuľou. Domácich to však mrzieť nemuselo.