Na východe sa vrátil čas. Čo na to Šatan s Lintnerom?

Známe klišé, že športovci v zápale boja vnímajú čas len okrajovo, dostalo za pravdu v slovenskom hokeji. Piatkový duel v Michalovciach, kam zavítala trenčianska Dukla (1:2), poznačil málo vídaný incident.

24.11.2019 10:40
Trenčín, Dukla Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Trenčína na archívnej snímke.
debata (2)

Necelých sedem minút pred koncom druhej tretiny sa počas reklamnej pauzy vrátil čas o štyri minúty späť. Ako a prečo sa to podarilo domácemu časomeračovi, zatiaľ nevedno. Isté však je, že druhá tretina sa hrala viac ako 24 minút.

Nik z aktérov na ľade či striedačkách si to nevšimol. Anomália však neušla pozornosti novinárov. Keď po zápase oslovili hlavných arbitrov, videorozhodcu a delegáta, dostali odkaz s tým, že také veci sú v kompetencii časomeračov.

Rozhodne Ligová rada

Pred televízne kamery odmietli predstúpiť aj domáci funkcionári.

„Absolútne som si to nevšimol. Niekedy sa zvyknem pozrieť na časomer, ale toto mi uniklo. Také niečo by sa nemalo stať, no aj časomerači sú len ľudia a môžu urobiť chybu. Lenže hrať o štyri minúty naviac bez povšimnutia, neviem, či sa to niekde stalo,“ krútil hlavou po zápase kouč Trenčanov Ján Pardavý.

„Zvyčajne zbadáte minútu či polminútu. Teraz sme si nevšimli viac ako štyri minúty a to je riadna porcia času. Je to zvláštne, priznávam,“ pridal sa tréner Michaloviec Miroslav Chudý.

Incident sa udial za stavu 1:1, krátko po časovom skoku strelil víťazný gól útočník hostí Brandon Alderson. Situácia tak nemala vplyv na konečný výsledok. Z hľadiska štatistík, údajov o vylúčených či odohratom čase jednotlivých hráčov je však zápis o stretnutí výrazne nepresný.

Situáciu má teraz v rukách Ligová rada SZĽH ako riadiaci orgán súťaž. V nej okrem šéfa slovenského hokeja Miroslava Šatana sedia aj Richard Lintner a Igor Guryča.

„Situáciu evidujeme. Ligová rada na svojom najbližšom zasadnutí vyhodnotí všetky podklady a prijme riešenia,“ znie stanovisko SZĽH, ktoré získala RTVS.

Obaja tréneri sa na pozápasovej tlačovke zhodli, že výsledok by mal zostať v platnosti. „Rozhodlo sa na ľade, súper vyhral športovo,“ vravel Chudý.

Ak ani jeden z klubov nepodá protest, rezultát sa zrejme nebude meniť. Otázne je, ako k situácii pristúpi Ligová rada. Organizácia extraligových zápasov je výhradne v kompetencii domácich klubov.

„Je to špecifická situácia, ktorá nie je presne zahrnutá v súťažnom poriadku. Jej riešenie je v kompetencii riadiaceho orgánu súťaže,“ znie stanovisko zväzu.

Kontumácia či opakovanie zápasu zrejme nehrozí. Kompetentní by však mali prijať opatrenia, aby sa takéto prešľapy neopakovali. Ak by chyba časomeračov ovplyvnila konečný výsledok, nie všetci by situáciu prešli bez protestov ako v tomto prípade.