Brejčák vyviazol za urážku Zigovej zosnulej mamy bez trestu

12.10.2019 10:48
Tomáš Zigo, Ján Brejčák
Útočníka Slovana Tomáša Ziga doprevádzajú rozhodcovia na trestnú lavicu po roztržke s Jánom Brejčákom z Banskej Bystrice. Autor: ,

Obranca HC '05 iClinic Banská Bystrica Ján Brejčák už nie je disciplinárne stíhaný za slovný atak na adresu útočníka Slovana Bratislava Tomáša Ziga v zápase 5. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy.

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) zastavila konanie voči 30-ročnému bekovi, pretože podľa jej tohtotýždňového rozhodnutia nedošlo k disciplinárnemu previneniu.

Incident sa odohral ešte koncom septembra v závere spomenutého stretnutia. Brejčák so Zigom sa dostali na ľade do vzájomného konfliktu, počas ktorého mal prvý menovaný uraziť svojho súpera slovami o jeho zosnulej matke.

Obranca Banskej Bystrice sa neskôr v rozhovore pre portál Šport24.sk priznal, že na Ziga slovne zaútočil a po skončení duelu sa mu ospravedlnil.

Brejčák dostal v zápase iba osobný desaťminútový trest za nešportové správanie a v ďalších stretnutiach Tipsport ligy nechýbal v zostave „baranov“. V aktuálnej sezóne zatiaľ odohral jedenásť súbojov bez bodového zisku. Zigo je momentálne najproduktívnejším hráčom Slovana, v 11 zápasoch nazbieral 12 bodov (8+4).

#Tomáš Zigo #Ján Brejčák #HC Slovan Bratislava #HC 05 Banská Bystrica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku