Víťazná premiéra Michaloviec medzi elitou. Náročný štart majstra

Hokejisti Michaloviec zažili úspešnú premiéru v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige.

13.09.2019 21:09
Michalovce Foto: ,
Hráči HK Dukla Ingema Michalovce úspešne vstúpili do novej sezóny.

V piatkovom dueli prvého kola základnej časti na domácom ľade zdolali MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 5:1. Zemplínčania rozhodli o svojom triumfe vydarenou druhou tretinou, v ktorej trikrát skórovali. V presilovke otvoril skóre fínsky legionár Aki Juusela, o minútu neskôr sa presadil Matej Giľák a v početnej výhode uspel aj holandský bek Mike Dalhuisen.

V záverečnej časti hry pridali domáci dva presné zásahy z hokejok Christopha Lalancetta so Samuelom Chalupom a hostia zaznamenali len čestný gól vďaka Radoslavovi Macíkovi.

Majstrovská Banská Bystrica zvládla náročný štart na ľade ambiciózneho Popradu. „Barani“ pod Tatrami rýchlo viedli zásluhou Dávida Šoltésa, ale následne dvakrát inkasovali od Guillauma Leclerca s Lukášom Paukovčekom a ešte desať minút pred koncom tretej tretiny prehrávali.

Potom však strhli víťazstvo na svoju stranu gólmi Michala Kabáča a Joonu Jääskeläinena. Podobný obrat sa podaril aj Trenčanom, ktorí triumfovali v Detve 2:1 po presných zásahoch mladíkov Mareka Valacha s Martinom Chromiakom v záverečnom dejstve.

Striedavo sa darilo slovenským tímom v konfrontácii s maďarskými protivníkmi. Nitrania na domácom ľade zdolali MAC Budapešť najtesnejším rozdielom 3:2, keď v poslednej tretine gólmi Kala Kerbashiana a Judda Blackwatera otočili nepriaznivý stav. Naopak, nedarilo sa Zvolenčanom na ľade Miškovca. Zverenci trénera Andreja Podkonického prehrali 1:2, keď inkasovali od bývalého spoluhráča Davisa Vandana a maďarského útočníka Jánosa Vasa.

1. kolo Tipsport ligy 2019/2020:

HK Dukla Ingema Michalovce – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 25. Juusela (Dalhuisen, Lalancette), 26. Giľák (Safaralejev, Linet), 36. Dalhuisen (Mašlonka, Zekucia), 41. Lalancette (Juusela, Mašlonka), 55. Chalupa (Hamráček, Toma) – 47. Macík (K. Ozolinš, Stehlík)

HK Poprad – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 19. Leclerc, 24. Paukovček (P. Svitana) – 9. Šoltés (Tamáši, Bartánus), 51. Kabáč (Róth), 58. Jääskeläinen (Hrnka)

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 21. Sčurko (Martin Chovan) – 43. M. Valach (Bartovič, Radjenovic), 50. Chromiak

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 10. Vandane (Beauviller, Vas), 37. Vas (Beauviller, Dudás) – 33. Kelemen (Corrin)

HK Nitra – MAC Budapešť 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 19. Gabrielle (Scheidl, Olsen), 42. Kerbashian (A. Sloboda), 55. Blackwater (Rác) – 14. Langkow (Bodó, Orban), 32. Langkow (Orban)

Viac na túto tému: #MHk 32 Liptovský Mikuláš #Tipsport Liga #HK Dukla Ingema Michalovce