Slovan sa zbavil dlhov. Vo štvrtok sa dozvie definitívu

31.07.2019 21:08
Slovan Bratislava hokej
Radovan Puliš (vpravo) počas tréningu tímu HC Slovan Bratislava. Autor: ,

Čo všetko sa dá stihnúť za jediný mesiac. Na začiatku júla trápili hokejový Slovan miliónové dlhy, nemal podpísaného jediného hráča a netušil, v akej súťaži sa predstaví v nadchádzajúcej sezóne.

Momentálna situácia? Bratislavčania už majú pod zmluvou takmer dvadsať hráčov, vyrovnali väčšinu finančných záväzkov a prakticky nič nebráni tomu, aby získali licenciu pre štart v Tipsport Lige.

O osude Slovana rozhodne vo štvrtok výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja. Ten bude posudzovať, či klub splnil všetky náležitosti pre vstup do najvyššej domácej súťaže.

Vyrovnanie dlhov voči bývalým hráčom a členom realizačného tímu bolo hlavnou podmienkou, ktorú pre klub z hlavného mesta stanovili ostatní účastníci Tipsport Ligy. Ich odkaz bol jasný – Slovan medzi sebou chceme, ale musí mať čistý stôl.

Zostávali poslední štyria

Slovan odštartoval cestu za vysporiadaním záväzkov z minulosti tým, že zaplatil miliónový dlh mestu za užívanie štadióna a záležitosti s tým spojené.

Komplikovanejšia bola situácia s podlžnosťami voči hokejistom a členom realizačného tímu, ktorí v Bratislave predtým pôsobili. Člen predstavenstva Slovana Juraj Široký ml. potvrdil, že klub dlhoval šesťdesiatke hráčov približne tri milióny eur.

Na utorkovom zasadnutí športovej rady Pro-Hokeja, ktorý doteraz riadil Tipsport Ligu a v rámci novovzniknutej Ligovej rady SZĽH sa bude spolupodieľať na tomto procese aj naďalej, predstavitelia Slovana informovali, že sa dohodli so 63 bývalými zamestnancami na vyrovnaní záväzkov.

V
		popredí Radovan Puliš počas prvej prípravy
		na...
V popredí
		Milan Kytnár počas prípravy
		pred...
+7Vľavo tréner klubu
		Roman Stantien a
		vpravo...

Zostalo kvarteto – Marek Čiliak, Dávid Buc, Tomáš Hrnka, Patrik Lamper, s ktorými sa musel Slovan vyrovnať do štvrtka.

„K utorku zostávali štyria hráči. Tak, ako sme avizovali, k 1. augustu budeme mať vysporiadaných všetkých hráčov. Ostatné podmienky, najmä materiálno-technické ako štadión a mládežnícke tímy, sme splnili už dávnejšie,“ reagoval generálny manažér Slovan Juraj Bakoš.

Vedenie klubu intenzívne pracuje na zložení kádra. Zatiaľ poslednými menami sú brankár Vladislav Habal a útočník Tomáš Matoušek. V spojitosti so Slovanom sa spomínajú aj ďalšie tváre. Či už ide o gólmana Denisa Godlu či skúseného centra Mareka Viedenského.

Juraj Bakoš, generálny manažér Slovana.
Juraj Bakoš, generálny manažér Slovana. Autor: Robert Hüttner, Pravda

"Po mojom nástupe do funkcie začiatkom júla bolo našou prioritou podpísať zmluvu s čo najvyšším počtom hráčov tak, aby sme 22. júla naplnili plán absolvovať prvý tréning na ľade. Chceli sme rýchlo vytvoriť základ tímu a doplniť ho o mladých hráčov či juniorov. A to sa nám podarilo. Skúšame viacerých mladíkov a niektorých zoberieme do Hradca Králové, kde nás od nedele čaká prípravný turnaj.

Stále hľadáme ďalšieho brankára a áno, mali sme záujem aj o Godlu. Avšak podľa našich informácií chce do septembra-októbra čakať na zahraničnú ponuku. Čo sa týka Viedenského, vieme o ňom, je to kvalitný hráč. Bude potrebné, aby sme sa spolu stretli a povedali si vzájomné vízie," pokračoval Bakoš.

Od novej sezóny Tipsport Ligy bude platiť pravidlo o obmedzenom počte zahraničných hráčov. Kluby v prípade záujmu využijú služby maximálne siedmich legionárov.

„Nechávame túto otázku otvorenú. V prvom rade chceme doplniť mužstvo o vhodné typy. Doba však už natoľko pokročila, že mužstvá nielen na Slovensku, ale aj v celej hokejovej Európe už majú tímy vyskladané. Z tohto dôvodu nevylučujem, že kvótu naplníme,“ dodal Bakoš.

TV Pravda: Slovenský zväz ľadového hokeja bude od nadchádzajúcej sezóny riadiť Tipsport Ligu. Aké novinky čakajú najvyššiu súťaž? Pozrite si video. (Vysielané 5. 6. 2019)

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#HC Slovan Bratislava #SZĽH #Tipsport Liga #výkonný výbor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku