Gólová prestrelka na úvod série. Majster pretlačil Poprad až v závere

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad HK Poprad 5:4 v sobotňajšom úvodnom stretnutí semifinále Kaufland play-off Tipsport ligy.

23.03.2019 20:57
zigo vošvrda zagrapan Foto: ,
Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marek Zagrapan a brankár Tomáš Vošvrda (obaja Poprad) počas 1. semifinále Banská Bystrica - Poprad.

Domáci „barani“ viedli v 11. min už 3:0 zásluhou Érica Failleho, Brocka Higgsa a Mária Luntera a vyzeralo to na ich jednoznačný triumf, avšak Popradčania dokázali vyrovnať na 3:3. Postupne sa presadili Patrik Svitana, Jindřich Abdul a Martin Belluš.

V 38. min vrátil domácim vedenie M. Lunter svojím druhým gólom v dueli, ale aj na jeho zásah dokázali „kamzíci“ odpovedať. V 42. min vyrovnal na 4:4 rovnako dvojgólový Abdul.

Rozhodujúci moment súboja prišiel v 54. min, keď domáci zužitkovali hneď svoju prvú presilovku v zápase a Marek Bartánus potrestal vylúčenie Martina Belluša. Úradujúci majster sa vďaka jeho zásahu ujal v sérii vedenia 1:0.

Tipsport Liga – semifinále play-off

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 5:4 (3:1, 1:2, 1:1) – stav série: 1:0
Góly: 6. Faille (Southorn, K. Sloboda), 8. Higgs (Bartánus, K. Sloboda), 11. M. Lunter (Selleck, K. Sloboda), 38. M. Lunter (Faille, Mihálik), 54. Bartánus (Faille, Marshall) – 17. P. Svitana (Mlynarovič, Matúš Paločko), 25. Abdul (Zagrapan, Salija), 31. Belluš (Buzzeo, Zagrapan), 42. Abdul (Petran, Mlynarovič). Vylúčenia: 4:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik – Tvrdoň, Výleta, 2627 divákov
Banská Bystrica: Williams – Mihálik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Selleck, Faille, M. Lunter – Bartánus, Higgs, Zigo – Lamper, A. Šťastný, Šoltés – Koper, Češík, Matoušek
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Miner, Salija, Karalahti, Erving, Ťavoda, Fabian – P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko – Abdul, Zagrapan, Takáč – Buzzeo, Heizer, D. Bondra – Belluš, Paukovček, Kundrik

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Začiatok sme mali podľa predstáv, hrali sme dobre fyzicky, Poprad mal s tým problémy. Išli sme do vedenia 3:0, ale potom sme boli príliš sebavedomí, začali sme vracať puky do tretiny, čo nahrávalo hosťom. Práve v tom sú výborní, že puky hneď vedia zobrať a využiť to. Našli sme však na súpera určitú cestu, dokázali sme ich zastaviť v protiútokoch, ale nastali na našej strane aj chyby. Musíme zlepšiť defenzívu. Napokon sme našli aj cestu na strelenie víťazného gólu pri jedinej našej presilovke. V nedeľu je však nový deň, musíme sa zregenerovať a hrať ešte lepšie.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Vedeli sme, čo nás tu čaká, teda silný a fyzický hokej zo strany Banskej Bystrice. To sa aj potvrdilo. Chystali sme sa na to, ale asi sme si v podvedomí mysleli, že to tak nebude. Prvých desať až trinásť minút sme nezvládli. Bystrica nás zatlačila a my sme nevedeli, čo s tým. Nerozumiem, prečo sa tak stalo, pretože sme sa na to chystali. Nemám na to vysvetlenie. Našťastie sme dali kontaktný gól a povedali sme si v druhej tretine, že na nich zatlačíme my. To sa aj podarilo a v prostrednom dejstve sme mohli vyťažiť zo šancí viac, i z tých presiloviek. Do vedenia sme však nešli a paradoxne v tretej tretine sme inkasovali gól z jedinej presilovky súpera. Bystrica si to v závere už potom ustrážila.“

Viac na túto tému: #HK Poprad #HC 05 Banská Bystrica #Tipsport Liga