Prvýkrát v klubovej histórii. Detva postúpila do štvrťfinále play off

Hokejisti HC 07 Detva postúpili do štvrťfinále play off slovenskej Tipsport Ligy. Na domácom ľade zvládli štvrtý duel kvalifikácie, keď nad Novými Zámkami triumfovali v utorok 2:1 a celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy.

05.03.2019 20:42
HOKEJ Detva - Nové Zámky Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Detvy.

Detva nastúpi v boji o postup do semifinále Tipsport Ligy proti víťazovi základnej časti a obhajcovi titulu z Banskej Bystrice.

Nové Zámky mali utorňajší duel dobre rozohraný, keďže po dvoch tretinách viedli najtesnejším rozdielom. V 33. min otvoril skóre Tomáš Pospíšil, v presilovej hre ťažil z presnej krížnej prihrávky Adama Zbořila.

Do tretej tretiny však vstúpili oveľa aktívnejšie hráči Detvy a odmenou im bol vyrovnávajú gól českého útočníka Zdeňka Krála. Rozhodujúci moment celej série sa zrodil v 51. min, keď presilovku využil Michal Murček.

Hostia v nervóznom závere stretnutia zatlačili súpera, ale brankár Roman Petrík niekoľkými dobrými zákrokmi podržal svoj tím. Detva napokon udržala tesný náskok a prvýkrát v klubovej histórii postúpila medzi osem najlepších tímov najvyššej súťaže.

Tipsport liga – predkolo play off

HC 07 Detva – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) – konečný výsledok série 3:1, Detva postúpila do štvrťfinále play-off
Góly: 45. Král (Tibenský), 51. Murček (Martin Chovan, Puliš) – 33. T. Pospíšil (Zbořil, Ordzovenský). Vylúčenia: 6:6 na 2 min, navyše T. Pospíšil 10 min za napadnutie hlavy a krku, Bajtek (obaja Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Goga, Stano – Jobbágy, Frimmel, 911 divákov
Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – T. Török, Matúš Chovan, Martin Ďaloga
Nové Zámky: Kristín – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun – Ondrušek, B. Fábry, Nejezchleb

Josef Turek, tréner Detvy: „Vedeli sme, že to dnes bude hlavne po psychickej stránke ťažký zápas, čo sa aj ukázalo. Po dvoch tretinách sme prehrávali 0:1. V poslednej tretine sme to otočili, mali sme aj šťastie, išli sme ako buldoci, ako sa hovorí na krv. Výborne nás podržal pri veľkých gólových šanciach Roman Petrík v bránke, to je vždy dôležité. Som rád, že sme zvládli power play súpera, bolo to veľmi náročné, pretože sme veľmi vyťažovali hráčov v celej sérii. Myslím, že sme postúpili zaslúžene, pretože sme dokázali zdolať trikrát po sebe tak silného súpera ako sú Zámky.“

Milan Jančuška, tréner HC Nové Zámky: „Hrali sme veľmi dobre, viedli sme 1:0 po dvoch tretinách, chcelo to dať ešte jeden gól. Samozrejme, potom po tlaku súpera a po našich chybičkách sme inkasovali, či už gól na 1:1 alebo v oslabovke na 2:1 a Detva to svojím chcením a srdiečkom ubránila a zvíťazila. V dnešnom zápase nemôžem uprieť snahu chalanov, ale bolo sa treba presadiť trošku viac. Máme dostatok kvalitných hráčov, ktorí to mali urobiť. Bohužiaľ, jeden gól je veľmi málo na to, aby sme uspeli a v podstate sme si to prehrali doma. Druhý alebo tretí zápase, tam mi chýbalo všetko a treba povedať, že zo strany Detvy tam bolo viac chcenia a srdiečka. Musím pogratulovať Detve a popriať im všetko dobré v play off.“