Play off: N. Zámky otočili duel s Detvou, v maďarskom derby šok pre Miškovec

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v piatkovom prvom zápase predkola play-off najvyššej slovenskej súťaže nad Detvou 4:2.

01.03.2019 21:00
Nové Zámky, hokej Foto: ,
Radosť hráčov z HC Nové Zámky v zápase proti Detve.

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie, ale ako prvý sa zapísal do streleckej listiny hosťujúci Frederik Fekiač. Zaujímavosťou je, že v 13. min skóroval vôbec z prvej strely na súperovu bránku.

Detva dlho držala najtesnejší náskok, ale záver prostrednej časti jej nevyšiel. V priebehu 57 sekúnd otočili nepriaznivý stav duelu Tomáš Pospíšil a Eduard Šimun.

V tretej tretine zužitkoval presilovú hru Radim Hruška, následne síce hostí vrátil do hry gólom z trestného strieľania Zdeněk Král, ale konečnú podobu výsledku dal v 50. min novozámocký kapitán Adam Zbořil.

Zverenci trénera Milana Jančušku vstúpili do predkola play-off úspešnejšie a v sobotu sa budú snažiť pridať druhé víťazstvo v sérii.

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
- stav série: 1:0

Góly: 36. T. Pospíšil (Hruška, Ordzovenský), 37. E. Šimun (T. Pospíšil, Zbořil), 48. Hruška (Kudla, T. Pospíšil), 50. Zbořil (Jakúbek, Kudla) – 13. F. Fekiač (Martin Ďaloga, M. Surový), 49. Král (z tr. strieľania)
Vylúčenia: 3:8 na 2 min, navyše Betker (Detva) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Stano, M. Novák – Výleta, Šefčík, 623 divákov
Nové Zámky: Kristín – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek – T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun – Ondrušek, B. Fábry, Rogoň
Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga

Budapešť prekvapila na východe Maďarska

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili v piatkovom prvom zápase kvalifikácie o Kaufland play off Tipsport ligy 2018/2019 na ľade DVTK Miškovec 3:1 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe opäť v Miškovci v sobotu o 18.00 h.

DVTK Miškovec – MAC Budapešť 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Galanisz (Miskolczi, Somogyi) – 14. Langkow (Bodó), 22. Langkow (Orban, Dudás), 51. Majoross (Burt). Rozhodcovia: Snášel, T. Orolin – Bogdaň, Joobágy, vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše Harrison 5 min za úder do hlavy a krku a 10 + 10 min za nešportové správanie, Somogyi (obaja Miškovec) 10 + 10 min za nešportové správanie, Terbócs 10 min za bitku a Burt (obaja MAC) 10 + 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1085 divákov.
DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Vojtkó, Szirányi, Milam, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Rito, Hájos, Albert
MAC Budapešť: Bálisz – MacAulay, Poszgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla, Bugár – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Majoross, Pápa – Szigeti, Kreisz, Odnoga

Prvú strelu na bránku vyslali domáci hráči, ale gólové šance si potom vypracovali hostia. Najskôr v 6. minúte nastrelil Poszgai iba hornú žrď a v 12. minúte mal ďalšiu šancu Langkow. Vay jeho pokus vytesnil. Miškovec mal potom početnú výhodu po vylúčení Pápu, ale v oslabení unikol obrane Langkow a otvoril skóre – 0:1. Zvýšiť mohol vzápätí Bodó, ale Vay jeho strelu chytil.

V druhej tretine sa skóre menilo už po 75 sekunádch, keď sa opäť presadil Langkow a poslal Budapešť do dvojgólového vedenia. Už o dve minúty neskôr však Galanisz znížili na 1:2. To domácich nakoplo, viac sa dostávali do šanci, ale ani Pance a ani Kiss svoje príležitosti nevyužili. V závere tretiny mohol naopak Bodó po úniku zvýšiť náskok MAC-u.

V tretej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, šance mali obe mužstvá, ale gólovo sa presadili iba hostia. V 51. minúte dorazil puk do bránky Majoross a zabezpečil klubu z hlavného mesta Maďarska vedenie v sérii 1:0. V závere duelu ešte dostala divákov do varu bitka Harrisona s Terbócsom.

TV Pravda: Miroslav Šatan o blížiacich sa majstrovstvách sveta na Slovensku (vysielané 12. 2. 2019):