V boji o štvrťfinále uspel Trenčín, Bystrica si prevzala trofej po prehre

Hokejisti HC Košice zvíťazili v záverečnom 55. kole základnej časti Tipsport Ligy nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 4:0.

26.02.2019 19:52 , aktualizované: 21:23
Šimon Petráš z Košíc sa snaží presadiť sa cez... Foto: TASR, Milan Kapusta
Šimon Petráš, Alex Tamáši Šimon Petráš z Košíc sa snaží presadiť sa cez hráča Liptovského Mikuláša Alexa Tamášiho.

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 17. T. Klíma (Dudáš), 25. Koch, 26. Jokeľ (Galamboš, Dudáš), 59. Jokeľ (T. Klíma, Dudáš)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, T. Orolin – Stanzel, Durmis, 3538 divákov
Košice: Habal – Koch, T. Slovák, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Čížek – Lušňák, Suja, Spilar – Kafka, Brophey, J. Sýkora – Š. Petráš, Ignatuškin, Ščerbatov – Jokeľ, Galamboš, T. Klíma – Žitný
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – S. Droppa, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Matej Bača, Mezovský – Záhradník, Róbert Huna, Nechaj – Čenka, Oško, J. Sukeľ – Rolný, Tamáši, L. Žiak – Parobek, M. Piatka, Števuliak

Liptáci pricestovali na svoj posledný zápas v sezóne bez skúsených hráčov ako Uram, Suchý či Richard Huna, ktorých nahradili mladíci. Hoci boli v úvode strelecky aktívnejší domáci hráči, zaujímavú gólovú príležitosť diváci dlho nevideli. V 14. minúte si streleckú pozíciu vytvoril domáci Šerbatov, ale Kyslicyna neprekonal. Gól nepriniesla ani kombinácia hostí, keď Sukeľovu prihrávku neusmernil Žiak. Nedáš-dostaneš potvrdil z protiútoku domáci Klíma, ktorý sa v brejku presadil cez obrancu Nemca a prekonal Kyslicyna – 1:0.

Hostia sa v improvizovanej zostave sústredili na defenzívnu hru a hoci sa aj v druhej tretine hralo najmä v ich pásme, veľa vyložených príležitostí Košičanom nedovolili. Tí však v druhej časti predsa len potvrdili hernú prevahu a položili základ váťazstva. V 25. minúte vyšiel ofenzívny výpad obrancovi Kochovi, na ktorého gól o 70 sekúnd nadviazal Jokeľ – 3:0. V 29. minúte mohol skorigovať Žiak, pokus o únik za košickú obranu mu však nevyšiel.

Tretia tretina sa niesla v priemernom tempe a domáci bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. V 48. minúte si vytvorili tlak, Pretnar ani Jokeľ však nemierili presne. Gólovú bodku za zápasom dal Jokeľ po pohľadnej kombinácii s Klímom. Liptáci sa tak so sezónou rozlúčili bez streleného gólu, košický brankár Habal si pripísal piate čisté konto.

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Vedeli sme, že súperovi už o nič nejde a bude hrať uvoľnene. Naši chlapci k tomu pristúpili zodpovedne, nič nepodcenili, dávali si puky do tretiny a snažili sa zakončovať. Pre nás to bola akoby príprava na ďalšie zápasy. Sme radi za víťazstvo a za prístup hráčov.“

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: „Keďže v našom prípade bolo všetko vyriešené, tak sme dnes vzali do Košíc viacero mladých hráčov. Pred zápasom ešte vypadli pre zdravotné problémy Richard Huna, Suchý aj Uram. Aj preto sme museli siahnuť do juniorky, zároveň sme však chceli dať mladým hráčom priestor nakuknúť do najvyššej súťaže. Bola tam bojovnosť, no nedali sme gól, čo nás mrzí. Nasadenie i snaha nám nechýbali, ale na Košice to nestačilo.“

Priamy postup Trenčína do play off

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:0 na ľade Nových Zámkov a v priamom súboji o šiestu pozíciu si zabezpečili miestenku vo štvrťfinále play off.

Radosť hokejistov Trenčína v zápase proti Novým... Foto: SITA, Martin Havran
Trenčín, Nové Zámky Radosť hokejistov Trenčína v zápase proti Novým Zámkom.

MHC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 11. Sojčík (T. Bokroš), 49. Bartovič (Hecl), 57. Krejčí Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc st. – M. Orolin, Výleta, 1652 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Henderson, M. Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek – Rogoň, Hruška, E. Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, D. Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – M. Hlinka, Dlouhý, O. Mikula – D. Hudec

Rozhodujúci duel o posledné priame postupové miesto do play off sa začal vo vysokom tempe, k čomu prispeli oba celky. Dobrým pokusom sa hneď po buly v útočnej tretine prezentoval Nejezchleb, ktorý zakončil z otočky. Valentov betón bol však rýchlejší. V 8. minúte spravil pri rozohrávke chybu domáci Jakúbek, k puku sa dostal Hlinka, no jeho strela z náprahu skončila len na Košarišťanovi.

O tri minúty neskôr sa hostia dostali do tlaku, z čoho vyústila Radivojevičova veľká šanca, ktorú však vymazal domáci brankár. Skóre sa menilo už o niekoľko sekúnd neskôr, keď puk pretlačil za Košarišťanov chrbát Sojčík – 0:1. Potvrdil tak výraznú hernú prevahu Dukly v úvodnom dejstve.

Druhú tretinu začali domáci hokejisti o poznanie aktívnejšie. Nebezpečne po ľade pohrozil Jakúbek a rovnako nebezpečne strieľali i Hatala so Šimunom. Kým v prvej tretine režírovali hru hlavne hráči Dukly, v tej druhej prevzali opraty zápasu do rúk Novozámčania. V závere presilovky zakončil opäť Šimun, ale ani on ani Hatala neuspeli. Hostia sa v tejto fáze hry dostávali do zakončenia len sporadicky, domáci však zo svojej hernej i streleckej prevahy vyrovnávajúci gól nevyťažili.

Veľkú príležitosť vyrovnať mal v 47. minúte domáci kapitán Zbořil ale Valent vytiahol vynikajúci zákrok. Rovnako pochodil aj Hruška, ktorý pohotovo dorazil Rogoňovu strelu z uhla. Potvrdilo sa tak známe „nedáš dostaneš“. Na ľavom krídle sa k puku dostal Bartovič a z uhla ho poslal do vzdialenejšieho vinkla – 0:2. Tretí gól mohol krátko na to pridať Mikula, ale Košarišťan si vzdialenejšiu žŕdku postrážil. Päť minút pred koncom sa domáci odhodlali k hre bez brankára, čo potrestal tri minúty pred koncom Krejči.

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Sú vo mne veľké emócie, som veľmi sklamaný a nahnevaný. Na šiestom mieste sme mali veľký náskok, no pokazili sme to niektorými zápasmi s mužstvami, ktoré sú pod nami. Nakoniec nám chýba bod. Paradoxne sme s Trenčínom v sezóne štyrikrát vyhrali, no v rozhodujúcom zápase sme prehrali a sme pod ním a nie sme v šestke. Prvá tretina bola z našej strany slabá, nevyhrávali sme osobné súboje. Od druhej tretiny sme zdvihli hlavu, pridali sme v korčuľovaní, začali sme súboje vyhrávať. Šance, ktoré mal Hruška a Zbořil sa musia premieňať. Ten druhý gól sme nemali dostať a vlastne ani ten prvý. Potom sme už hrali vabank bez brankára. Máme málo bodov, musíme sa pripraviť na zápasy proti Detve.“

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Dnes sa hral dôležitý zápas, prirovnal by som to k zápasu play off. Bolo to vidieť aj na tribúnach, oba tábory vytvorili skvelú atmosféru. Bodaj by sa všetky zápasy hrali v takej atmosfére. Zápas mal všetko, boli tam emócie, hralo sa tvrdo. V prvej tretine sme boli my lepším tímom. Dali sme dôležitý prvý gól, od druhej tretiny boli Nové Zámky lepším, aktívnejším tímom, no ustáli sme to. V tretej tretine, mali Nové Zámky dve-tri tutovky. No zachytal Mišo Valent, chalani zblokovali nejaké strely a podarilo sa nám streliť druhý gól. Potom sme si už počkali na ten tretí. Jednoducho, my sme ten zápas zvládli lepšie.“

Žilina trikrát viedla, napriek tomu vysoko padla

Hokejisti Žiliny prehrali na ľade Zvolena jednoznačne 3:8. V zápase trikrát viedli, ale napokon pod Pustým hradom nebodovali.

Žilina prehrala šiesty zápas vonku po sebe a v najbližších dňoch bude čakať na svojho barážového súpera o zotrvanie medzi elitou. Tým bude víťaz finálovej série I. hokejovej ligy medzi Michalovcami a Martinom.

HKM Zvolen – MsHK Doxxbet Žilina 8:3 (1:1, 3:2, 4:0)
Góly: 13. S. Petráš (Kelemen, Mitchell), 33. Michal Chovan (Mitchell), 34. Vandane (Michal Chovan, Fraser), 38. Zeleňák (Zuzin, Michal Chovan), 48. Hraško (Zeleňák, Pöyhönen), 52. Mitchell (Michal Chovan), 54. Kytnár (Handlovský, Fraser), 59. S. Petráš (Hraško, Kelemen) – 8. Hvila (Podešva, Beránek), 30. Podešva (Hvila, Piegl), 34. Jenčík
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Soós (Maď.) – Šefčík, Pálkövi (Maď.), 1307 divákov
Zvolen: Tomek – Fraser, Vandane, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Drgoň – Handlovský, Kytnár, Zuzin – Pöyhönen, Michal Chovan, Vandas – Kelemen, Mitchell, S. Petráš – D. Růžička, Halama, Andrisík – Chlepčok
Žilina: Mikoláš – Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Turian, M. Hudec – Milý, J. Ručkay, Barta – Beránek, Podešva, Hvila – Dominik Rehák, Surovka, Jenčík – Hrazdíra, Ondruš, Hryzák – Pjaták

Domáci potrebovali potvrdiť druhú priečku v tabuľke a na to museli zvíťaziť. Spočiatku im však hostia, ktorí zabojujú o účasť v Tipsport lige v baráži, narobili nečakané problémy. Dokonca sa v 8. min ujali aj vedenia, keď Hvila z vrcholu ľavého kruhu trafil presne k žŕdke. Domáci, ktorých silu zoslabila značná maródka, si na odpoveď počkali do 13. min, z chvíľkového veľkého tlaku sa pred bránkou presadil Petráš. Žilinčania občas nepríjemne dotierali, v 11. min zaujala dorážka Hvilu, v 16. min zasa Ondruš mohol potrestať hrúbku Vandana.

V druhej tretine išli hostia až dvakrát do vedenia. V 30. min Podešva využil krížnu nahrávku od Hvilu a pomedzi betóny prekonal Tomeka. O tri minúty neskôr vyrovnal Chovan, keď učebnicovo po kľučke najmieril bekhendom pod žŕdku. V 34. min brankár Tomek tak nešťastne rozohral puk, že nabil Jenčíkovi na gól do prázdnej bránky a o 33 sekúnd neskôr Vandane prudkým forhendom prekonal Mikoláša ponad jeho lapačku.Prvýkrát sa Zvolenčania ujali vedenia v 38. min vďaka pomerne šťastnému gólu Zeleňáka po strele od modrej.

V tretej tretine sa snažili domáci streliť čo najskôr gól a upokojiť priebeh, čo sa im napokon podarilo v 48. min kurióznym spôsobom. Obranca Hraško bol len tesne za červenou čiarou, keď vystrelil, brankár Mikoláš zabalancoval a puk prekvapujúco skončil v sieti. Z dvojgólového náskoku si už ‚rytieri‘ nenechali ukrojiť, ba dokonca ho aj rapídne zvýšili, v 52. min vďaka Mitchellovi po vyrazenom puku do prázdnej bránky a v 54. min zásluhou Kytnára po spolupráci s Handlovským. Vysoké víťazstvo spečatil v presilovke v 59. min Petráš po tečovanej strele Hraška.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Som veľmi rád, že sme zvládli tento ťažký zápas, určite dve tretiny konečnému výsledku nenasvedčovali. My sme sa veľmi trápili, hrali nervózne, hlavne u nás v pásme, odhadzovali sme zbytočne puky, zmätkovali sme, dostávali góly. Našťastie sme vyrovnali rýchlo na 3:3, a potom sme už hru ovládli. Chcem poďakovať hráčom za výbornú základnú časť a ideme ďalej.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Dve tretiny sme podávali veľmi dobrý výkon, potrápili sme silný Zvolen, darila sa nám hra smerom dopredu. Tretia tretina bola poznačená našimi výpadkami v koncentrácii, dostali sme góly, ktoré by sme nemali dostávať. Myslím si, že výsledok je pre nás krutý, musíme však cezeň prejsť.“

Peter Hraško, obranca Zvolena: „Vyhrali sme, to je hlavné, teší nás, že sme končili druhí v tabuľke. Výsledok bol pre nás veľmi priaznivý, vďaka tretej tretine. Ja som strelil kuriózny gól, vyhralo sa buly, najskôr som chcel puk len tak nahodiť, no trochu som periférne videl, že brankár na to čaká, tak som to skúsil do protismeru a on sa pošmykol. Je mi ho ľúto, ale nič sa nedá robiť, aj také góly padajú.“

Banská Bystrica podľahla Popradu

Hokejisti už istého víťaza základnej časti z Banskej Bystrice podľahli Popradu 2:5. Už teraz je jasné, že Poprad začne play off na ľade Košíc.

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Góly: 31. Higgs (T. Surový), 32. T. Surový – 10. Valigura (Paločko, Heizer), 21. Buzzeo (Brejčák, K. Karalahti), 48. Mlynarovič (Petran, S. Takáč), 60. S. Takáč (D. Bondra, Erving), 60. Belluš
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Nagy (Maď.) – Synek, Soltész (Maď.), 2492 divákov
Banská Bystrica: Lisutin – Glenn, Mihálik, Biro, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – M. Bartánus, Higgs, Zigo – Lamper, T. Surový, Šoltés – Matoušek, A. Šťastný, Koper – Gabor, Češík, Kabáč
Poprad: Nechvátal – Brejčák, K. Karalahti, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Petran – Buzzeo, K. Miller, D. Bondra – Paločko, Heizer, Valigura – Abdul, Mlynarovič, S. Takáč – Belluš, Macík

Oba tímy nastúpili bez viacerých nosných hráčov, nešlo im už totiž o postavenie v tabuľke, majster teda nechal oddychovať produktívny zámorský útok Asselin, Faille, Selleck, pre zranenie nehral ani kľúčový obranca Marshall.

Do vedenia išli hostia po situácii zaváňajúcej ofsajdom. Z ľavej strany sa presadil presnou strelou k žrdi Valigura.

Aj stredné dejstvo začali lepšie Podtatranci. Už v dvadsiatej sekunde sa dostal do sólového úniku Buzzeo a našiel dieru medzi betónmi Lisutina – 0:2. Majster sa presadil vo výhode o jedného hráča, pretože po strele Surového uspel z dorážky v pokľaku Higgs. V nasledujúcej minúte ťažil bystrický kapitán Surový z chybnej rozohrávky popradského hráča, zostal sám pred Nechvátalom a z troch metrov ho pokoril – 2:2.

Hokejisti Banskej Bystrice pózujú s pohárom... Foto: SITA, Jakub Julény
Banská Bystrica Hokejisti Banskej Bystrice pózujú s pohárom Dušana Pašeka za víťazstvo v základnej časti Tipsport Ligy.

V tretej tretine kapituloval Lisutin v 48. minúte po strele exbystričana Petrana a výbornom teči Mlynaroviča – 2:3. Štvrtý gól mal na hokejke legionár Popradu Miller, preštrikoval sa dopredu, no pred brankárom HC '05 pohorel.

S pribúdajúcim záverom si ‚barani‘ vytvorili miestami tlak, ale ‚kamzíci‘ hrali umne a pri hre bez brankára v podaní Banskej Bystrice poistili dvakrát výsledok, najprv Takáčom do prázdnej svätyne 59 sekúnd pred koncom a potom i Bellušom v oslabení 14 sekúnd pred záverečným klaksónom. Prevzatie pohára Dušana Pašeka za víťazstvo v základnej časti Tipsport ligy v podaní hokejistov spod Urpína tak malo trošku trpkejšiu príchuť.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: Gratulujem Popradu k víťazstvu. Robil nám problém prechodu súpera do nášho obranného pásma, mali ho hostia veľmi dobrý, boli aj rýchli. Chceli sme ich v strednom pásme spomaliť, čo sa nám nie vždy darilo. Napriek tomu sme si vytvorili šance, no nemali sme toľko šťastia, aby sme ich premenili a dali viac než dva góly. Chcem pochváliť aj Poprad, celú sezónu hral dobre. Možno sa s ním stretneme aj v semifinále, takže máme na čom pracovať, aby sa nám proti ním lepšie darilo.

Roman Stantien, tréner Popradu: Chcel by som v prvom rade poblahoželať trénerovi Banskej Bystrice k víťazstvu v základnej časti. Čo sa týka zápasu, sme radi, že sme lídra súťaže na jeho ľade zdolali, i keď už o nič nešlo. My si vážime každú výhru nad silným súperom, zvlášť ako je Bystrica. Neviem, čím to je, že sa nám proti tomuto súperovi darí. Možno chlapci vedia podvedome o sile majstra, vedia sa viac zmobilizovať a namotivovať na tento tím ako keby hrali proti niekomu, kto je rádovo nižšie v tabuľke. Je však ešte čo vylepšovať, hlavne presilovky by nám mohli viac vychádzať.

Tomáš Surový, kapitán Banskej Bystrice: Chceli sme vyhrať tento zápas, ale s Popradom je to vždy medzi nami vyrovnané, takže žiaľ, dnes sme prehrali. Musíme sa teraz dobre pripraviť na play off, to bude najdôležitejšie. Sme radi, že sme vyhrali základnú časť súťaže a máme trofej Dušana Pašeka, je to výsledok sedemmesačnej práce, no najvyšší cieľ nás iba čaká.

Nitra si udržala tretie miesto tabuľky

Hokejisti Nitry zvíťazili na ľade Detvy 3:1. Vďaka zisku troch bodov si udržali tretie miesto v tabuľke, a tak vyraďovacie súboje začnú na domácom ľade proti Trenčínu.

HC 07 Detva – HK Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 8. Ščurko (Murček, Puliš) – 32. McCormack (Majdan), 37. S. Buček (M. Slovák), 60. Majdan (Morrison)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Fridrich – Tvrdoň, Rojík, 367 divákov
Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, T. Török – Tibenský, McLean, Král – M. Surový, Matúš Chovan, Martin Ďaloga
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Čaládi, S. Buček – Pätoprstý, Hrušík, Minárik

Detva herne ovládla prvú tretinu zápasu, dobre sa pohybovali a dostávali Nitranov pod tlak. V 8. minúte sa Detvania dostali do prečíslenia, Murček si potiahol puk popri pravom mantineli, krížnou prihrávkou našiel na osamoteného Ščurka, ktorý strelou do ľavého horného rohu brány poslal Detvu do vedenia 1:0.

Nitrania začali tretinu oslabení, ale domáci sa nedokázali usadiť v útočnom pásme. Vyrovnávajúceho gólu sa hostia dočkali v 32. minúte, keď im Detvania darovali dvojnásobnú presilovú hru. Majdan našiel na modrej čiare McCormacka a ten strelou bez prípravy vyrovnal na 1:1. Detva doplatila na faul Puliša a v 37. minúte druhým presilovkovým gólom zblízka otočil skóre v prospech Nitry Buček.

Záverečná tretina bola poznačená množstvom vylúčení na oboch stranách. Domáci sa v závere pokúšali o vyrovnanie hrou bez brankára, ale inkasovali gól z hokejky Majdana, čím definitívne rozhodli o konečnom výsledku 3:1 v prospech Nitru.

Josef Turek, tréner Detvy: Dnes sme boli vyrovnaní súperi, aj keď to bol tím z vrchu tabuľky, hrali sme výborne. Nitra prakticky vyťažila len z presilových hier 5 na 3, 5 na 4. Výborne sme sa pohybovali a aj napriek tomu, že sme prehrali, dostali sme z power play gól do prázdnej brány. Musím hráčov pochváliť, pretože takto by sme chceli začať v piatok predkolo play off a verím, že sa to šťastie konečne prikloní aj k nám.

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: Zápas bol plný emócii až do poslednej sekundy. My budeme mať teraz pauzu a domáci v piatok začínajú so Zámkami, čo si aj priali.

Maďarské derby pred Budapešť

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad domácim Miškovcom 3:2 po predĺžení.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – MAC Budapešť 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 5. Magosi (Loiseau, R. Harrison), 49. Galanisz (Láda, Crawford) – 22. Dansereau (J. Brown, T. Klempa), 54. Langkow (Burt, Macaulay), 61. Langkow
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: ,0:0, rozhodovali: Snášel, Kalina – Jobbágy, Šoltés, 1095 divákov
Miškovec: Adorján – D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda, Lövei – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Albert
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Vokla, Negrin, Garát, Burt, Bugár – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, B. Majoross, Pápa – Szigeti, Kreisz, Odnoga

Domáci hokejisti mali lepší štart do zápasu a už v 5. minúte sa ujali vedenia. Po strele Loiseaua z ľavého kruhu sa presadil šikovným tečom Magosi. Miškovec mohol zvýšiť v následnej presilovke, no napriek viacerým šanciam ju nevyužil. Hostia si v ďalšom priebehu vypracovali len menšie príležitosti a Adorjánovi príliš veľa práce nenarobili.

Krátko po zmene strán sa im to však podarilo, keď sa po akcii Klempu s Brownom a Dansereauom presadil posledný menovaný – 1:1. Druhá lajna hostí bola pri chuti a v 25. mohol otočiť skóre na ich stranu Brown, no v dobrej šanci Adorjána neprekonal. Tlak Budapešti však ukončili dve vylúčenia po sebe a hra sa na dlhé minúty presunula pred Bálizsa, ktorý však do konca druhého dejstva neinkasoval.

Aktivita domácich pokračovala aj po druhej prestávke a v 49. minúte priniesla aj vedúci gól, keď sa spomedzi kruhov presadil Galanisz – 2:1. Vedenie však Miškovcu nevydržalo, keď sa v 53. minúte pri hre 4 na 4 presadil bekhendom Langkow a ten istý hráč zariadil po 50 sekundách predĺženia triumf hostí.

Kráľom produktivity Faille, najlepším strelcom Nagy

Útočník HC '05 iClinic Banská Bystrica Éric Faille sa stal najproduktívnejším hráčom základnej časti Tipsport Ligy. Dvadsaťdeväťročný Kanaďan nazbieral vo svojom druhom ročníku pod Urpínom 72 bodov za 24 gólov a 48 asistencií v 52 stretnutiach.

Éric Faille oslavuje gól. Foto: SITA, Tomáš Somr
HOKEJ-TL: Trenèín - Banská Bystrica Éric Faille oslavuje gól.

Faille si pripísal aj najviac gólových prihrávok v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Najlepším kanonierom TL sa stal 39-ročný útočník HC Košice Ladislav Nagy, ktorý už dlhší čas pauzuje so zranením. V 48 štartoch dosiahol 34 presných zásahov.

Brankárske štatistiky podľa úspešnosti zákrokov ovládol Ádám Vay z Miškovca (94,85 %) a dominoval aj v priemere inkasovaných gólov (1,84 gólu na zápas). Vay potvrdil svoju líderskú pozíciu medzi brankármi 7 shutoutami. Rovnaký počet čistých kont dosiahol takisto Michal Valent z Trenčína.

TV Pravda: Miroslav Šatan o blížiacich sa majstrovstvách sveta na Slovensku (vysielané 12. 2. 2019):

Video
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HC Košice #HC 05 Banská Bystrica #MHk 32 Liptovský Mikuláš #HC Mikron Nové Zámky