Žilina do baráže, Liptáci sa zachránili. Víťazom základnej časti je Bystrica

Hokejisti Žiliny obsadia v Tipsport lige v ročníku 2018/2019 posledné 12. miesto po základnej časti a čaká ich baráž o zotrvanie v súťaži.

24.02.2019 19:31
Ádám Vay, Trenčín Foto: ,
Brankár Miškovca Ádám Vay sa snaží zakročiť pri strele Trenčína.

Definitívne o tom rozhodla ich prehra 1:7 s Košicami v nedeľňajšom zápase predposledného 54. kola TL. Východniari bojujú ešte o čo najlepšie nasadenie do play off a voči žlto-zeleným nemali od úvodu zľutovanie. Domáci dosiahli jediný zásah v 24. min, keď Filip Surovka skorigoval na 1:3 z pohľadu Žiliny.

Prvý zápas baráže je na programe v utorok 12. marca v Žiline, súperom „vlkov“ bude víťaz play off I. ligy – Michalovce alebo Martin.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Góly: 24. Surovka (Kučný, Jenčík) – 8. Ščerbatov (T. Slovák), 14. T. Klíma, 16. Brophey (Š. Petráš, Šedivý), 31. Š. Petráš (Suja, J. Sýkora), 32. Koch (Ignatuškin, Š. Petráš), 56. Koch (Š. Petráš), 58. Kafka (J. Sýkora) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Juhász – Valo, Muzsik, 815 divákov
Žilina: Fučík (32. Mikoláš) – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Hrazdíra – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Milý, J. Ručkay, Bárta – Beránek, Podešva, Hvila – Síkela, Ondruš, Dominik Rehák
Košice: Habal – Koch, T. Slovák, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Čížek – Lušňák, Suja, Spilar – Kafka, Brophey, J. Sýkora – Š. Petráš, Ignatuškin, Ščerbatov – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Žitný

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Bohužiaľ, musím skonštatovať, že Košice potvrdili svoju kvalitu. Boli vo všetkom lepšie a ovládli celý zápas. Chceli sme bojovať, ale na kvalitu nášho súpera to nestačilo. Výsledok hovorí za všetko. Aj napriek nepriaznivému stavu nás diváci povzbudzovali a zatlieskali nám, za čo im veľmi ďakujeme. Verím, že nám pomôžu aj v ťažkých bojoch, ktoré nás čakajú.“

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Bol to z našej strany dobrý zápas, súperovi sme v úvodnej časti ušli o tri góly. Mali sme veľmi dobrý pohyb, boli sme silní na puku, chlapci dodržiavali všetky veci, ktoré sme si pred zápasom povedali. Zvládli zápas, za čo im ďakujem.

Trenčín má stále šancu na prvú šestku

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad maďarským Miškovcom 3:0 a stále majú šancu na priamy postup do štvrťfinále play off. Na siedmom mieste tabuľky totiž strácajú na šieste Nové Zámky iba dva body a v utorok ich čaká duel na ľade Novozámčanov.

V prvej polovici nedeľňajšieho duelu pod hradom Matúša Čáka gól nepadol. Skóre stretnutia otvoril v 33. min Andrew Radjenovic a poistku pridal v 45. min Michal Hlinka. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. min v presilovke Tibor Varga.

HK Dukla Trenčín – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 33. Radjenovic (Gula, O. Mikula), 45. M. Hlinka (O. Mikula), 57. T. Varga (Bartovič, Sádecký)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel – M. Orolin, Šoltés, 2674 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Daniel Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, O. Mikula – M. Hlinka
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert

Banská Bystrica zdolala Nové Zámky

Hokejisti Banskej Bystrice sa stali víťazmi základnej časti Tipsport ligy 2018/2019. „Barani“ zdolali pred vlastnými fanúšikmi Nové Zámky 3:1. Pred posledným kolom základnej časti súťaže má Banská Bystrica pred druhým Zvolenom náskok siedmich bodov.

Na presný zásah domáceho Tomáša Ziga odpovedal ešte v prvej tretiny Henrich Ručkay, no potom skórovali už len hráči spod Urpína. Víťazný zásah zaznamenal Patrik Lamper a poistku pridal Tomáš Surový.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – MHC Mikron Nové Zámky 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Gól: 15. Zigo (M. Bartánus, Higgs), 48. Lamper, 54. T. Surový (Southorn) – 19. H. Ručkay (Ordzovenský, Zbořil)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Faille 10 min za napadnutie zozadu, Southorn (obaja Banská Bystrica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano – Tvrdoň, Vyšný, 2561 divákov
Banská Bystrica: S. Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Zigo – Lamper, T. Surový, Šoltés – Matoušek, A. Šťastný, Koper – Češík
Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Hrali sme prvýkrát so Zámkami odvtedy, čo zmenili herný štýl na viac defenzívny. Pripravili sme sa na to, no často sme si v prvej tretine nepresne prihrávali. Formácia Surového bola tá, čo zdvihla zástavu a hrala to, čo sme mali. V druhej tretine sme mali veľa oslabení, no zvládli sme ich veľmi dobre. Pred zápasom som zdôrazňoval detaily, v nich sme chceli byť lepší ako predtým, a to nám dodalo aj viac síl. V tretej tretine sme hrali celkom dobre a ku koncu sa ešte viac zomkli.“

Jerguš Bača, asistent trénera N. Zámkov: „Chceli sme získať bod, dlho sa nám to darilo, napriek tomu, že sme nehrali podľa našich predstáv. Strašne veľa sme mali vylúčených, našťastie sa nám oslabenia darilo brániť. Vyzeralo to aj na bod, no pri hre štyroch na štyroch sme urobili hrúbku, ktorá rozhodla o zápase. Bod si neodvážame a teda vieme, čo nás čaká v utorok s Trenčínom, hráme o šestku.“

Tomáš Surový, kapitán B. Bystrice a strelec gólu: „Sme radi, že sme skončili prví po základnej časti, ale to je tak všetko, lebo najdôležitejšia časť sezóny nás ešte len čaká. Musíme neustále pracovať deň po dni. Zámky hrajú dobrý, nepríjemný hokej, bojujú, takže sme mali čo robiť, aby sme ich v tretej tretine zlomili. Ja som gól strelil, je to síce pekné, ale hodnotiť budeme až po úplnom konci.“

Liptáci si doma poradili s Popradom

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali Poprad 5:2 a zabezpečili si účasť v Tipsport lige aj pre nasledujúci súťažný ročník. Liptáci si ziskom troch bodov upevnili 11. priečku.

Góly v nedeľňajšom súboji prišli až v druhej tretine. Na otvárací presný zásah Dávida Bondru z 24. min zareagovali Liptáci troma využitými presilovými hrami v priebehu piatich minút, do streleckej listiny sa zapísali Michal Uhrík, Jakub Sukeľ a Róbert Huna. V tretej dvadsaťminútovke najskôr zvýšil náskok domácich Marek Uram, neskôr skorigoval Patrik Svitana a konečnú podobu výsledku dal tesne pred záverečnou sirénou Patrik Oško.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 29. Uhrík (Piatka, Števuliak), 32. J. Sukeľ (Oško, J. Nemec), 34. Róbert Huna (Nechaj), 45. Uram (Sukeľ, Nádašdi), 59. Oško – 24. D. Bondra (P. Svitana, Petran), 51. P. Svitana (Abdul, Erving)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, M. Korba – Bogdaň, Durmis, 1270 divákov
Liptovský Mikuláš: Šimko – Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Matej Bača, Mezovský, S. Droppa – Čenka, Tamáši, L. Žiak – Uram, Oško, J. Sukeľ – Richard Huna, Róbert Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, Števuliak – Vybiral
Poprad: Vošvrda – Petran, Miner, Ťavoda, Fabian, Salija, K. Karalahti, Erving – P. Svitana, Kevin Miller, D. Bondra – Paločko, Heizer, Buzzeo – Abdul, Zagrapan, Valigura – Belluš, Mlynarovič, Macík – S. Takáč

Nitra doma otočila duel so Zvolenom

Hráči Nitry zdolali Zvolen 4:2.

Hráči spod Pustého hradu pricestovali pod Zobor iba so sedemnástimi hráčmi, napriek tomu po prvej tretine viedli, keď sa presadil Milan Kytnár. Nitrania rozhodli duel v druhej časti, v ktorej skórovali Kale Kerbashian v presilovke, Branislav Rapáč a v oslabení Kenney Morrison. Lukáš Handlovský v tretej tretine v početnej výhode znížil, no Branislav Rapáč pridal v závere poistku do prázdnej bránky.

Nitra bodovala naplno v šiestom zápase po sebe.

HK Nitra – HKM Zvolen 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 23. Kerbashian (Lantoši, McCormack), 28. B. Rapáč (Bortňák), 37. Morrison , 60. B. Rapáč – 19. Kytnár (Michal Chovan), 43. Handlovský (Michal Chovan, Drgoň)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Morrison 10 min za bitku – Pöyhönen 10 min za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Babic – Kollár, Vincze, 2495 divákov
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, Čaládi, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Pätoprstý, Hrušík, Minárik – A. Hvizdoš
Zvolen: Skapski – Fraser, Vandane, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Drgoň, Michal Roman, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Zuzin – Pöyhönen, Michal Chovan, Vandas – Kelemen, Mitchell, Andrisík – S. Petráš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „V prvej tretine sme mali ťažké nohy, chýbal nám lepší pohyb a ľahkosť. Pri prvom góle Morrison netušil, čo sa deje, a my tiež nie. V druhej tretine sme otočili vývoj zápasu tromi gólmi. V porovnaní so zápasom vo Zvolene, keď sme hrali výborne, ale nedali sme góly, teraz nám to Zvolen vrátil. Nemali sme pohodu a dobrý prejav, ale dali sme góly skoro z ničoho a to určilo výsledok.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že sme videli veľmi dobrý zápas s množstvom šancí. My sme hrali dobre prvú tretinu, kde sme dobre napádali a dali sme aj gól. Potom sme si dali prakticky dva vlastné góly. V druhej tretine sme si vypracovali nejaké šance, ale prehrali sme ju 0:3. V tretej tretine sme po znižujúcom góle Nitru zatlačili, ale nemali sme šťastie, aby sme vyrovnali. Podali sme veľmi dobrý výkon v tej zostave, v akej sme prišli.“

Budapešť si doma poradila s Detvou

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad Detvou tesne 4:3 a pred záverečným kolom základnej časti sa dostali pred svojho súpera na deviate miesto.

Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 1:1, v záverečnej dvadsaťminútovke padlo až päť gólov. Tímy sa v tretej tretine striedali vo vedení, za hostí dvakrát skóroval Viktor Fekiač, no rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 58. minúte Jesse Dudás. Obaja súperi sa v predstavia v predkole play off.

MAC Budapešť – HC 07 Detva 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Góly: 38. Orban (Bodó, Langkow), 46. J. Brown, 49. Orban (Bodó, Garát), 58. Dudás (Burt, Pápa) – 5. Murček (Puliš, Martin Chovan), 45. V. Fekiač (Martin Ďaloga), 55. V. Fekiač (Král)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Adamec – Výleta, Synek, 720 divákov
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, B. Majoross, Pápa – Kreisz
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Golian, Betker, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Tibenský, Matúš Chovan, Král – M. Surový, McLean, T. Török