Košičania zdolali Duklu, pohronské derby ovládol majster

Hokejisti Košíc zvíťazili 4:2 nad Trenčanmi v piatkovom stretnutí 51. kola hokejovej Tipsport ligy.

15.02.2019 20:14
SR Košice hokej TL 51. kolo Trenčín Foto: ,
Daniel Krejčí z Dukly Trenčín a Marcel Haščák z HC Košice v súboji o puk.

Východniari ešte bojujú o prvé miesto po základnej časti a duel proti „vojakom“, snažiacim sa prepracovať na 6. priečku, mali pod kontrolou.

Už v 5. min viedli po góle Marcela Haščáka 2:0. Hoci Trenčania dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, reprezentant Haščák svojim druhým zápisom v stretnutí zavŕšil skóre už v úvode záverečnej časti hry v presilovke.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Spilar (Š. Petráš, Brophey), 5. M. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. M. Haščák (Kafka, Derľuk) – 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovič, Gula). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh – Durmis, Vincze, 4856 divákov
Košice: Škorvánek – T. Slovák, Koch, Dudáš, McDowell, Derľuk, Pulli, Šedivý – Kafka, Suja, J. Sýkora – Š. Petráš, Brophey, Spilar – M. Haščák, Ignatuškin, Šerbatov – Lušňák, Galamboš, Hričina – Žitný
Trenčín: J. Hollý – Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš – O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – Sojčík, Radjenovič, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, J. Švec – M. Hlinka

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Myslím si, že diváci, ktorí dnes prišli na štadión, musia byť spokojní. Obe mužstvá hrali pekný hokej. Musím pochváliť nášho brankára Škorvánka, ktorý nás podržal. Bol to z jeho strany výborný výkon.“

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: „Pohyb, agresivita a aj početnosť streľby bola z našej strany taká, akú sme si predstavovali. Žiaľ, strelecká úspešnosť bola slabá. Keď chceme byť úspešní v Košiciach, tak toto všetko treba zlepšiť. S výkonom sme preto spokojní, ale s výsledkom nie.“

Žilina uťala čiernu sériu

Domáca Žilina vyhrala nad MAC Budapešť 3:2. Posledný tím tabuľky zdolal desiate mužstvo Tipsport ligy najmä vďaka dvom gólom v rozpätí necelých dvoch minút tretej tretiny (46. a 48.), ktorých autormi boli Emil Bagin a Martin Podešva.

Žilinčania si pripísali iba desiate víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne a zároveň ukončili sériu piatich prehier. Hokejisti slovenského tímu odplatili súperovi z Budapešti prehru spred 12 dní z jeho ľadu 2:5.

MsHK Doxxbet Žilina – MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rudolf Huna, Huževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) – 4. Orban (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach – Vyšný, Valo, 581 divákov
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Surán – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Síkela, Ondruš, Coma
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Zápas a víťazstvo v ňom nás stálo veľké množstvo síl. V prvej tretine sme nemali dobrý pohyb a nebola podľa našich predstáv, ale v prestávke sme si povedali, že to musíme zlepšiť. Som veľmi rád, že chalani v druhej tretine úplne otočili zápas a boli sme lepší. Škoda, že sme nedali v tejto fáze zápasu viac gólov, možno by tretia tretina nebola taká nervózna. Dostali sme sa v nej síce do dvojgólového vedenia, ale ihneď sme inkasovali a v závere sme sa triasli o výsledok. Enormnou bojovnosťou, nasadením a obetavosťou sme to však zvládli a sme veľmi šťastní.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme gól, ale po prvých striedaniach v druhej tretine začal súper hrať oveľa lepšie a nevedeli sme na to zareagovať. V tretej časti sme boli spočiatku o niečo lepší v útoku, ale Žilina dala góly. Rýchlo sme však na to odpovedali a mali sme viacero šancí na ďalšie góly, ale, nanešťastie, nedokázali sme ich streliť. Potrebujeme, aby každý hráč odovzdal na ľade maximum a v každom striedaní. Občas mám však pocit, že raz je na tom lepšie jeden, raz druhý hráč, ale nefunguje to spolu a nie v každom striedaní. Potrebujeme nehrať hekticky, ale konzistentne dobre. Je to priorita, ktorú potrebujeme zlepšiť v zápasoch, ktoré nás ešte čakajú v základnej časti.“

Nitra poľahky zdolala Liptákov

Hráči Nitry nemali komplikácie s predposledným tímom hokejovej Tipsport ligy Liptovským Mikulášom a zdolali ho 4:1.

Najlepší štatistický zápis z domáceho kádra zaznamenal Branislav Rapáč, ktorý 29 sekúnd po začiatku záverečnej tretiny zvýšil na 3:0 a pripísal si aj jednu asistenciu. Nitrania bodovali naplno v treťom stretnutí po sebe, Liptáci nezískali ani bod už šesťkrát v rade.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Lantoši (trestné strieľanie), 27. Majdan, 41. B. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (B. Rapáč, Bortňák) – 48. Róbert Huna (Richard Huna, J. Sukeľ). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák – M. Orolín, Kacej, 1984 divákov
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych – Minárik
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Fereta, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Droppa, Števuliak – Richard Huna, Róbert Huna, J. Sukeľ – Čenka, Tamáši, R. Varga – Lištiak, Uhrík, Nechaj – Vybiral, Oško, L. Žiak

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Nehovorí sa mi to ľahko, ale podali sme veľmi zlý výkon. Iba vďaka tomu, že hostia nemajú až takú kvalitu, sme zápas zvládli výsledkovo. Niečo sme si v kabíne povedali, ale musím vysloviť veľkú nespokojnosť s tým, čo hráči predviedli.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Môžeme vysloviť spokojnosť s prvou tretinou, kde sme Nitru prestrieľali pomerom 9:3. Napriek tomu sme inkasovali gól po trestnom strieľaní. Nitre sme umožnili dať aj druhý gól po zlej rozohrávke brankára. Snažili sme sa o obrat, ale opäť sme si nevytvorili šance a ťažkopádne sme hrali v presilovkách. Nitra potom pridala tretí gól napriek tomu, že sme si v prestávke povedali, aby sme sa pokúsili o kontaktný zásah. Potom si to domáci kontrolovali. My sme bojovali, ale Nitra ukázala, prečo dáva tak veľa gólov.“

Hrdinom Popradu bol Takáč

Až samostatné nájazdy museli rozhodnúť o triumfe hokejistov Popradu v Detve 4:3. V mimoriadne vyrovnanom stretnutí sa všetky tri tretiny skončili 1:1, v predĺžení gól nepadol, a tak sa muselo do nájazdov.

Ten rozhodujúci premenil popradský útočník Samuel Takáč. Podtatranci predĺžili sériu víťazstiev na štyri, v tabuľke im patrí 4. miesto. Hráči Detvy sú na 9. priečke.

HC 07 Detva – HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) – 7. P. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. D. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhod. sam. nájazd Takáč. Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Paukovček (Poprad) 10+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Soós – Šefčík, Pálkövi, 435 divákov
Detva: Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Martin Ďaloga, P. Valent, Török – M. Surový
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Paločko, Karalahti – Kevin Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, Takáč – Abdul, Kundrik, Buzzeo – Belluš, Paukovček, Macík

Josef Turek, tréner Detvy: “Podali sme veľmi dobrý výkon, myslím, že to bol vyrovnaný zápas. V záverečnej tretine sme boli lepším tímom a mali sme veľa šancí na rozhodnutie zápasu. Bohužiaľ, brankár hostí nás vychytal. Roman Petrík chytal tiež veľmi dobre, podržal nás pri veľa šanciach, ktoré mal súper. Chcel by som hráčov pochváliť za veľmi dobrý výkon, dobre sme sa pohybovali, škoda že v predĺžení, alebo pri nájazdoch sme nezískali dva body. Ešte máme pred sebou štyri zápasy, verím, že sa nám podarí nejaký vyhrať a samozrejme som rád, že táto sezóna je úspešnejšia ako minulá. Baráži sme sa vyhli a teraz sme odhodlaní zabojovať o play off, ale ešte musíme nejaký zápas vyhrať."

Roman Stantien, tréner Popradu: “Myslím si, že celý zápas bol veľmi vyrovnaný, trikrát sme vyhrávali a trikrát nás domáci dotiahli. Na oboch stranách bolo veľa šancí, obaja brankári sa vyznamenali a zastali si svoje miesto na výbornú. V predĺžení mali domáci šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, my tiež a nakoniec sme boli šťastnejší v nájazdoch."

Pohronské derby pre majstra

V priamom súboji o čelo tabuľky hokejovej Tipsport ligy zvíťazili hráči Banskej Bystrice nad Zvolenom 4:2.

„Barani“ viedli pred takmer štvortisícovou návštevou vo Zvolene po druhej tretine 2:1, keď všetky tri góly padli v presilovke. Tri a pol minúty pred koncom vyrovnal Samuel Petráš, no duel do predĺženia nedospel.

O 77 sekúnd strelil víťazný gól obranca Vladimír Mihálik. Dve sekundy pred koncom ešte pridal poistku do prázdnej bránky Éric Faille. Zvolen nezískal ani bod v druhom stretnutí v rade.

Bystričania odplatili svojmu súperovi nedávnu domácu prehru 2:3 zo zápasu pod holým nebom na Štiavničkách, tzv. Winter Classic. Hráči Banskej Bystrice vedú tabuľku s náskokom 3 bodov pred Zvolenom.

HKM Zvolen – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) – 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Selleck, Faille), 60. Faille. Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Mitchell 10 min za pästný súboj – Ďatelinka 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Tvrdoň, Výleta, 3965 divákov
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička – Handlovský, Kytnár, Vandas – P. Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek – Kelemen, Mitchell, S. Petráš – Andrisík, Holovič, Šišovský
Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Lunter – Šoltés, T. Surový, Zigo – Koper, A. Šťastný, Matoušek

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Videli sme výborný zápas, prišlo veľa fanúšikov, malo to náboj, nechýbalo veľa súbojov, agresívna hra a množstvo šancí. Po náhodnom inkasovanom góle v oslabení sme sa dostali pod tlak, Bystrica hrala lepšie, bola rýchlejšia, agresívnejšia, mali sme s tým problém v našej tretine. Druhý gól sme dostali znovu v oslabení, keď sme krížnu prihrávku nechytili hokejkou, to sa nám nemôže stávať. Bolo 0:2, ale od toho momentu sme boli lepším mužstvom. Zatlačili sme súpera a dali gól, mali sme veľa šancí. Presilovky sme hrali dobre, len tam chýbal ten jeden gól navyše, no napokon sme vyrovnali na 2:2. Nemôže sa nám však stať takáto chyba dve minúty pred koncom, že inkasujeme rozhodujúci gól. Také strely musíme blokovať. Chalanom ďakujem za dobrý výkon, no je to bez bodu, čo je škoda.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to už play-off zápas, hralo sa fyzicky dobre do tela na oboch stranách, Zvolen dobre napádal, forčekoval, čo nás trošku prekvapilo. Predtým hral o niečo defenzívnejšie. Problém nám robilo dostať sa z obranného pásma. Mali sme však dobré presilovky, oslabenia neboli najlepšie, ale inkasovali sme v nich iba jeden gól. Zvolen mal niekoľko dobrých šancí, no ukázali sme veľké odhodlanie, podali sme zodpovedný výkon. Veľmi dobre sme hrali okolo bránky, nepúšťali sme súpera k dorážkam. Po vyrovnávajúcom góle sme sa dokázali rýchlo otriasť a vrátili späť do hry. Inak to bol vyrovnaný zápas dvoch skvelých tímov. Museli si ho užiť tak diváci, ako aj hráči a tréneri.“

Nové Zámky s tesnou výhrou

Hokejisti Miškovca v súboji tabuľkových susedov podľahli doma Novým Zámkom 1:2 po samostatných nájazdoch.

Maďarské družstvo má ešte matematickú šancu obsadiť šiestu priečku a vyhnúť sa predkolu play-off, no na svojho najbližšieho súpera stratilo ďalší bod. Rozhodujúcim nájazdom sa o to zaslúžil Tomáš Pospíšil. Miškovec nebodoval naplno po dvoch dueloch.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MHC Mikron Nové Zámky 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 32. Láda (Pancze) – 4. Šimun (Kudla, T. Pospíšil), rozhodujúci sam. nájazd T. Pospíšil. Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kudla 10 min osobný trest, Šimun (obaja Nové Zámky) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Korba – Šoltés, Jobbágy, 1315 divákov
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert
Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň201902150312

Viac na túto tému: #hokej #Tipsport Liga