Liptáci nepokrstili vynovenú arénu bodmi, Trenčín zahanbil Budapešť

V šlágri 48. kola Tipsport Ligy zvíťazili hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice nad Nitrou 3:2. Pre "baranov" to bola už štrnásta výhra v sérii nad tímom spod Zobora. Bystričania zostali v priebežnej tabuľke na druhom mieste o skóre za Zvolenom, obaja nazbierali 101 bodov. "Bryndziari" zvíťazili v Miškovci 4:3 po nájazdovom rozstrele. Oba tímy zo stredu Slovenska sa tak dobre naladili na nedeľňajší zápas pod holým nebom.

01.02.2019 20:30 , aktualizované: 21:34
Dávid Šoltés, Tomáš Surový, Samuel Buček Foto: ,
Banskobystričania Dávid Šoltés a Tomáš Surový sa snažia zastaviť Samuela Bučeka z Nitry.

Skóre zápasu v Banskej Bystrici otvoril v polovici prvej tretiny domáci Tomáš Matoušek. Po druhej dvadsaťminútovke viedli „barani“ o dva góly, keď sa dvakrát presadila nedávna posila z Košíc Dávid Šoltés. Za Nitru znížil Róbert Lantoši. V záverečnej tretine síce gólom v oslabení ešte skorigoval Kale Kerbashian, Banskobystričania si však už tri body postrážili.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 11. Matoušek (Zigo, Ďatelinka), 31. Šoltés (Lamper, T. Surový), 33. Šoltés (Southorn, Higgs) – 32. Lantoši (M. Slovák), 55. Kerbashian (Scheidl)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Selleck (B. Bystrica) a Mezei (Nitra) 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť, M: Slovák (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Stano, Goga – Kacej, Frimmel, 2678 divákov
Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Matoušek – Češík
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Minárik – Scheidl, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Nevedeli sme, čo môžeme očakávať od nových hráčov a tých, čo sa vrátili po zranení. Prvých 40 minút sme hrali dobre, intenzívne, v tretej tretine sme zbytočne strácali puky na obrannej modrej, aj v presilovkách. Veľmi dobrý výkon podali Surový i Lamper, a to nás teší.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Domáci dali o gól viac, vyhrali, môžu byť spokojní. Aby sme boli úspešní, museli by sme sa v niektorých činnostiach súperovi vyrovnať. Dnes boli pre mňa prvé dve tretiny sklamaním, nešli sme do jednoduchého zakončenia a domáci v tomto ukázali krásu jednoduchosti. Neuznali nám gól Kerbashiana, keby som sa k tomu vyjadril, asi by som musel zaplatiť pokutu, tak sa na tieto veci nepýtajte.“

Dávid Šoltés, autor dvoch gólov B. Bystrice: „Ntra hrá veľmi dobrý hokej, veľa korčuľuje, nebol to ľahký zápas. Jazdilo sa z jednej strany na druhú, veľa súbojov sa dohrávalo, zobralo to veľa síl. Som rád, že som sa gólovo chytil a dúfam, že budem takto pomáhať tímu naďalej. Pri góloch sa prejavila super spolupráca a aj môj ťah na bránku, keď mi pri druhom góle Southorn dobre puk čapol a ja som to dal viac-menej tečom do bránky.“

Róbert Lantoši, strelec jedného gólu Nitry: „Ťažko sa nepriaznivý stav dobiehal, mali sme však tri samostatné nájazdy, minimálne jeden sme mali využiť. Hralo sa do poslednej sekundy, fanúšikov sa to mohlo páčiť. V kabíne ohľadom nepriaznivej vzájomnej bilancie nepadlo ani slovo, snažíme sa hlavne zlepšovať od zápasu k zápasu a vyvarovať sa aj malým chybám, a práve oni rozhodli. Play off sa blíži, kádre sú uzavreté, Bystrica dobre napádala a z toho pramenili jej šance.“

Detva otočila dvojgólové manko

Hokejisti HC 07 Detva na ľade Liptovského Mikuláša tesne 3:2. Domáci pritom pri premiére v zrekonštruovanej domácej hale vstúpili do stretnutia ideálne, keď už po úvodných dvadsiatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom zásluhou Mária Kuraliho a Lukáša Žiaka. V prostrednej časti hry však zavelil k obratu kanonier Detvy Radovan Puliš.

Podpoľancom sa podarilo vyrovnať v 53. min zásluhou Kurtisa McLeana a o trojbodovom zisku pre hostí napokon rozhodol Matúš Chovan v 58. min. Zápas sledovalo 2360 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 2:3 (2:0, 0:1, 0:2) Góly: 16. Kurali (Čenka, Uhrík), 19. L. Žiak (Róbert Huna, Kriška) – 29. Puliš (T. Török, Murček), 53. McLean (Hodgson, J. Žilka), 58. Matúš Chovan (R. Gašpar)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Babic – Stanzel, Vincze (Maď.), 2360 divákov
Liptovský Mikuláš: Šimko – Fereta, Kurali, J. Nemec, M. Bača, Mezovský, Parobek, Vybiral, S. Droppa – L. Žiak, Róbert Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Oško, P. Števuliak – Čenka, Uhrík, Nechaj
Detva: Zalivin – Golian, Martin Chovan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Martin Ďaloga – Puliš, Murček, T. Török – J. Žilka, McLean, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Z. Král – J. Tibenský, V. Fekiač, M. Surový

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Pred zápasom sa nám rozpadla obrana, keďže Nádašdi ochorel a Suchý je zranený. Na rýchlo sme povolali obrancov z juniorky, ktorí odohrali prvý zápas v áčku. V prvej tretine sa nám podarilo dať dva góly, no myslím si, že sme ich mohli dať aj viac.“

Keďže na štadióne v Liptovskom Mikuláši ešte nie je hotové tlačové stredisko, tak sa oficiálna tlačovka neuskutočnila a tréner hostí neprišiel.

Obrat Popradu proti Žiline

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad MsHK Doxxbet Žilina na domácom ľade tesne 5:4 po predĺžení.

Do zápasu lepšie vstúpili Žilinčania, ktorí po úvodných dvadsiatich minútach viedli 2:0. Keď v 28. min zvýšil na rozdiel troch gólov Ivan Jankovič, vyzeralo to na jasný trojbodový zisk pre „vlkov“. Popradčania však tromi gólmi v priebehu štyroch minút dokázali vyrovnať. Tretia tretina priniesla po jednom presnom zásahu na oboch stranách, a tak muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženie.

V ňom sa po necelých dvoch minútach presadil Justin Buzzeo a zabezpečil dva body pre Poprad.

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 5:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 32. Miner (Zagrapan, P. Svitana), 34. D. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (P. Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo – 3. Matejka (Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Hvila, Dubeň), 58. Jankovič (Hvila, Podešva)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) – Muzsik (Maď.), Lauff, 1180 divákov
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Salija, Ťavoda, K, Karalahti, Erving, Petran – Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, S. Takáč – Abdul, Belluš, Buzzeo – R. Macík, Kundrik, Olejník
Žilina: Mikoláš – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Dlugoš, Piegl, Mendrej, Turian – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Balej – Síkela, F. Ondruš, Dominik Rehák

František Štolc ml., asistent trénera Popradu: „My sme vedeli, že Žilina k nám príde v zlepšujúcej sa forme. Začiatok zápasu sme mali ako zo zlého sna. Chlapci bojovali, ale nevedeli dať gól. Každým striedaním sme však verili, že to zlomíme. Potom prišiel ten nešťastný gól z polovice. Ale aj napriek tomu sme verili, že to otočíme. Potom ako sme vyrovnali, sme chceli rozhodnúť v tretej tretine. Žilina potom dala šťastný gól a som rád, že sme vyrovnali a potom v predĺžení rozhodli.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Bol to zápas ako na hojdačke, boli sme dvakrát vo vedení. Niektoré góly boli aj z kategórie šťastných. Za kľúčový moment považujem, keď Poprad strelil dva góly a dostal sa do zápasu. Tento zápas sme stratili vďaka nekoncentrovanosti. Chalanom aj tak ďakujem za bojovnosť, ale strata bodov mrzí.“

Trenčín deklasoval Budapešť

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad MAC Budapešť jednoznačne 8:1.

Už v úvodnej tretine prekonali súperovho brankára trikrát. Postupne sa presadili Radek Dlouhý, Daniel Krejči a Andrew Radjenovic. Rovnaký počet gólov sa „vojakom“ podarilo streliť aj v prostrednej časti hry, pričom Andrew Radjenovic v 28. min vyhnal svojím druhým gólom v dueli z bránky Benceho Bálisza, ktorého nahradil Miklós Rajna.

V záverečnej tretine najskôr zvýšil už na 7:0 skúsený Milan Bartovič, následne sa však podarilo presadiť aj hosťom, keď sa v 55. min presadil Chris Bodó a pripravil tak Michala Valenta v bránke Trenčína o čisté konto. Na konečných 8:1 upravil gólom z presilovej hry Peter Ölvecký.

HK Dukla Trenčín – MAC Budapešť 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
Góly: 9. Dlouhý (D. Hudec), 15. Krejči (Ölvecký, Cebák), 17. Radjenovic (Starosta, Cebák), 28. Radjenovic (Krejči), 30. Sádecký (Bartovič, Krejči), 40. Rýgl (Bartovič), 42. Bartovič (Sádecký, Krejči), 58. Ölvecký – 55. Bodó (Orban)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Brown (Budapešť) 10 min za napadnutie rozhodcu, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák – Synek, Šefčík, 2053 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula – O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – M. Hlinka, Dlouhý, D. Hudec – Luhový
Budapešť: Bálizs (28: Rajna) – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

Košice si z Nových Zámkov vezú dva body

Hráči HC Košice zvíťazili na ľade Nových Zámkov tesne 3:2 po predĺžení.

Skóre duelu otvorila nová posila „oceliarov“ Roman Derľuk presným zásahom v dvojnásobnej početnej prevahe. Novozámčanom sa podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine, keď sa presadil Tomáš Pospíšil.

V druhej dvadsaťminútovke strhol vedenie opäť na stranu Košíc Ján Sýkora, ale o tom, že tento zápas nenájde svojho víťaza po 60 minútach, rozhodol vyrovnávajúcim gólom v 53. min Adam Zbořil. V predĺžení však napokon dva body Košiciam vybojoval Marcel Haščák.

MHC Mikron Nové Zámky – HC Košice 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 13. T. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil – 8. Derľuk (Marcel Haščák), 27. J. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Marcel Haščák (Šedivý)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Lokšík – Krajčík, Valo, 1258 divákov
Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, B. Fábry, Jakúbek – Slávik
Košice: Habal – Šedivý, M. Dudáš, T. Slovák, Koch, Derľuk, Čížek, McDowell – Suja, Brophey, Spilar – Ščerbatov, Ignatuškin, Marcel Haščák – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – P. Lušňák, Klíma, Hričina – Š. Petráš

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Bolo to vyrovnané stretnutie. Hlavne nás mrzí, že v úvode sme nevyužili čisté šance, ktoré mali Tomáš Pospíšil a Edo Šimun. Keby sme boli viedli, možno by zápas vyzeral trošku ináč. No nepremenili sme ich a v oslabení 3 proti 5 sme po teči dostali prvý gól. Ten úvod sme mali naozaj veľmi dobrý. Zápas ako taký bol boj, bolo tam veľa osobných súbojov. Ustáli sme oslabenia a v závere sme zápas dotiahli do vyrovnaného stavu. Paradoxne, nedali sme gól z najväčšej šance, ktorú sme mali v predĺžení. Následne sme urobili chybu a zápas sa rozhodol v prospech Košíc. Ten bod je pre nás určite cenný, myslím, že chalani vydali zo seba všetko.“

Peter Bartoš, vedúci družstva Košíc: „Vedeli sme, že nás v Nových Zámkoch čaká ťažký zápas. Chalani k tomu pristúpili zodpovedne a v prvej tretine sme sa dostali aj do šancí, no škoda, že sme premenili len jednu. Počas zápasu sme sa snažili byť v pohybe a nedovoliť domácim dostať sa ku svojej hre. Snažili sme sa ich držať čo najďalej od našej bránky. Škoda chyby v závere, po ktorej prišiel vyrovnávajúci gól. Chalani však bojovali až do konca a išli si po víťazstvo v predĺžení. Sme radi za dva body.“

Zvolen triumfoval v Miškovci až v nájazdoch

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Miškovca 4:3 po samostatných nájazdoch.

Už prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, keď na otvárací gól Michala Chovana odpovedal Alexis Loiseau. Domácim sa v prostrednej časti hry dokonca podarilo otočiť skóre zásluhou Bálinta Magosiho. Na jeho presný zásah však v 34. min reagoval Rastislav Špirko.

Aj záverečná dvadsaťminútovka priniesla po jednom góle na oboch stranách. Najskôr dostal „bryndziarov“ do vedenia Milan Kytnár, ale v 57. min opäť vyrovnal Matyás Vojtkó.

Keďže predĺženie o víťazovi nerozhodlo, na rad museli prísť samostatné nájazdy, v ktorých dva body pre Zvolen získal Petr Obdržálek.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HKM Zvolen 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 18. Loiseau (Harrison, Magosi), 31. Magosi (Loiseau, Harrison), 57. Vojtkó (Vas, Pance) – 6. Michal Chovan (Pöyhönen, Fraser), 34. Špirko (Mitchell, Vandane), 45. Kytnár (Obdržálek, Hraško), rozhodujúci sam. nájazd Obdržálek
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) a Mitchell (Zvolen) obaja 10 min osobný trest, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák – J. Tvrdoň, Konc ml., 1295 divákov
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Parizek, Albert, Vojtkó
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl, Hraško – Handlovský, Špirko, Vandas – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Šišovský, S. Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Kelemen

Aktualizujeme…

Viac na túto tému: #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica #HC 07 Detva #MHk 32 Liptovský Mikuláš