Triumf Bystrice nad Popradom a Nitry nad Detvou. Derby pre Miškovec

Hokejsti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi HK Poprad 3:2 v nedeľňajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

27.01.2019 18:56
Banská Bystrica, Poprad Foto: ,
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Poprad.

Úvodný gól zápasu strelil v 8. min útočník „baranov“ Eric Selleck, na ktorého zásah odpovedal ešte v I. tretine hosťujúci Dávid Bondra.

Domáci hráči získali v druhej dvadsaťminútovke náskok o dva góly, keď najprv v 24. min skóroval Marek Bartánus v oslabení a o 73 sekúnd neskôr pridal tretí gól Banskobystričanov Gilbert Gabor. Popradskí „kamzíci“ znížili na 2:3 v 29. min premiérovým zásahom útočníka Kevina Millera v súťaži, vyrovnať už však nedokázali ani pri záverečnej hre bez brankára.

Banská Bystrica zdolala Poprad prvýkrát v aktuálnom ročníku.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 8. Selleck (Marshall, Higgs), 24. M. Bartánus, 26. Gabor (Higgs, Mihálik) – 19. D. Bondra (Belluš, Buzzeo), 29. Kevin Miller (D. Brejčák, Miner)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Korba – Šefčík, Smrek, 2488 divákov
Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Šoltés – Matoušek, Koper, Kabáč – L. Lunter, Gabor, T. Török – Sojka
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Erving, Karalahti, Miner, Ťavoda, Salija – Abdul, Zagrapan, Takáč – P. Svitana, Heizer, D. Bondra – Kevin Miller, Mlynarovič, Buzzeo – Macík, Kundrik, Belluš

Hlasy

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „V Poprade sme mali problém s rýchlosťou súpera a jeho protiútokmi, v tomto zápase sme si dali na to pozor. Od začiatku mali moji zverenci patričnú energiu, vytvorili si šance, hrali ofenzívne. Brankár Popradu predviedol zopár dobrých zákrokov a držal tak neustále svoj tím v hre. Neskôr začali hrať hostia lepšie v strednom pásme, ktoré prehusťovali, ale my sme si s tým vedeli poradiť. Dôležité bolo, že sme boli stále agresívni. V tretej tretine sme hrali veľa v útočnej tretine. Som rád, že i napriek zníženiu sme boli pokojní a dodržiavali stanovený herný plán. Týmto sme dosiahli víťazstvo za tri body.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Bol to ťažký zápas. Predtým sme hrali s Bystricou zápasy doma, ktoré sme zvládli, no dnes sa nám to nepodarilo. Ubránili sme v prvej tretine oslabenie v trojici proti piatim, ale v druhej tretine sme inkasovali počas našej presilovky, respektíve tesne po nej dva góly, a to nás stálo body. V tretej tretine sme mali znovu presilovku, ale Bystrica veľmi dobre bránila, celú tretiu tretinu bola aktívna, prestrieľala nás. Naše fauly v určitých momentoch boli zbytočné. Zápasy s Banskou Bystricou sú veľmi fyzické, prispôsobili sme sa v tomto smere súperovi, no o našej prehre rozhodli chyby pri našej presilovke v druhej tretine.“

Nitra deklasovala Detvu

Hokejisti Nitry zdolali na domácom ľade Detvu jednoznačne 8:1. Skóre stretnutia otvoril v piatej minúte Juraj Majdan, ktorý z tesnej blízkosti zasunul puk za chrbát súperovho brankára. Práve rodák z Dubnice nad Váhom bol hlavným strojcom nitrianskeho triumfu.

Na začiatku 24. min už skompletizoval hetrik a neskôr sa asistenciou podieľal aj na góle Kalea Kerbashiana. Kanadský útočník rovnako ako Majdan nazbieral v zápase štyri body, no zdatne im konkuroval aj Samuel Buček s bilanciou 2+1.

Zverenci Antonína Stavjaňu si napravili reputáciu, ukončili sériu piatich prehier a Detvu zdolali aj vo štvrtom vzájomnom dueli v tomto ročníku.

HK Nitra – HC 07 Detva 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Góly: 5. Majdan (B. Rapáč, M. Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. B. Rapáč (S. Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. S. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. S. Buček (Bortňák) – 31. Martin Chovan (Z. Král, Murček), 60. R. Gašpar (Z. Král, Hodgson)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Hrušík (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku – Betker a Matúš Chovan (Detva) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich (SR), Nagy (Maď.) – Orolin (SR), Soltész (Maď.), 1727 divákov
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Scheidl, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych – Pätoprstý
Detva: Zalivin (41. Petrík) – Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Z. Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, M. Surový – R. Gašpar, Matúš Chovan, J. Tibenský – Hodgson, P. Valent, Pulščák

Hlasy

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Pretrhli sme streleckú smolu, ktorá trvala niekoľko zápasov. Možno sme si mali nejaký gól "vybrať“ už v Nových Zámkoch a nálada by bola veselšia. Teraz nás čaká v piatok výzva v Banskej Bystrici, takže uvidíme, ako sa s tým popasujeme."

Josef Turek, tréner Detvy: „My sme držali krok so súperom iba v prvej tretine. Síce sme ju prehrali, ale mali sme tam viacero šancí na strelenie gólu. Druhá tretina bola už v réžii domácich a my sme boli veľakrát vylúčení, čo sa nám nemôže stať s takým kvalitným súperom. Vďaka spomínaným presilovým hrám bol súper stále v tlaku. V tretej tretine to pokračovalo. My sme dali gól až v závere, keď už bolo rozhodnuté. Myslím si, že práve tie vylúčenia rozhodli o zaslúženom víťazstve Nitry. Gratulujem domácim k výhre.“

Jednoznačný triumf Zvolena

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina jednoznačne 5:0 v nedeľňajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Už v 2. min sa presadil útočník HKM Michal Chovan, na ktorého zásah nadviazal o štyri minúty neskôr Miloš Kelemen premiérovým gólom v sezóne. V druhej dvadsaťminútovke zvýšil náskok zvolenských „rytierov“ na 3:0 Michael Vandas a triumf hostí spečatili v tretej časti hry Martin Andrisík s Lukášom Handlovským.

Zvolen si triumfom udržal prvú priečku ligovej tabuľky, Žilina zostáva na poslednom 12. mieste a na predposledný Liptovský Mikuláš stráca osem bodov.

MsHK Doxxbet Žilina – HKM Zvolen 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 2. Michal Chovan (Vandane, Zuzin), 6. Kelemen (Holovič, Andrisík), 29. Vandas (Pöyhönen, S. Petráš), 51. Andrisík (Pöyhönen, Kelemen), 52. Handlovský (Ulrych)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kalina – Jobbágy, D. Konc ml., 543 divákov
Žilina: Mikoláš – Matejka, Kučný, Bagin, Jankovič, Dubeň, Piegl, M. Hudec, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Balej – Hrazdíra, Ondruš, Dominik Rehák
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl – Handlovský, Špirko, Vandas – Michal Chovan, Kytnár, Zuzin – Šišovský, S. Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Kelemen – Marcinek

Hlasy

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas. Neprezentovali sme sa výkonom, ktorý prináleží extraligovému tímu. Zvolen bol vo všetkých činnostiach lepší, všade bol skôr a predčil nás vo všetkom. Neviem si to vysvetliť, chceli sme bojovať a bodovať, ale k zápasu sme pristúpili úplne opačne. Mrzí ma to, dúfam, že to mrzí aj hráčov, pretože ja som sa niekedy na striedačke hanbil. Výsledok je možno pre nás ešte prijateľný, mohlo sa to skončiť aj vyšším rozdielom.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Podali sme veľmi dobrý výkon. Pomohol nám rýchly gól a odvtedy sme boli lepším tímom. Vytvorili sme si veľa šancí, ubránili sme presilovky a výborný výkon podal aj Tomek v bránke. Chlapcom ďakujem za výkon aj za víťazstvo.“

Zámky zdolali Trenčín aj po štvrtýkrát

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad domácim Trenčínom tesne 2:1. „Zeleno-bieli“ mali výborný vstup do zápasu, keď už v 65. sekunde skóroval Tomáš Urban. To, čo vyšlo hosťom v úvode prvej tretine, sa pre zmenu podarilo Trenčanom v druhej časti.

V 21. minúte svojim desiatym gólom v sezóne vyrovnal na 1:1 Branko Radivojevič. Zverencom Milana Jančušku sa proti Trenčínu darí, čo potvrdil na začiatku 39. min Patrik Rogoň. Jeho presný zásah bol napokon víťazný, keďže v záverečnej tretine už gól nepadol.

„Vojaci“ prišli o štvorzápasovú víťaznú domácu sériu a naďalej platí, že proti Novým Zámkom v aktuálnom ročníku ešte nezískali ani bod.

HK Dukla Trenčín – MHC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 21. Radivojevič (Ölvecký, Starosta) – 2. T. Urban (Šimun, Bajtek), 39. Rogoň (M. Novák, Ordzovenský)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Frimmel, Durmis, 2886 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Božík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Radjenovic, T. Varga – O. Mikula, J. Švec, Sádecký – Luhový, Dlouhý, D. Hudec – Špankovič
Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, B. Fábry, Jakúbek – Slávik

Hlasy

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Dnes sme vyprodukovali veľa chýb na to, aby sme boli úspešní. Vytvorili sme slabý tlak. Potrebovali sme vyhrať, ale momentov, ktoré sme mali lepšie zvládnuť, bolo z našej strany viac.“

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Priamy súboj o šestku a veľmi dôležitý zápas. Zvládli sme ho. Bol to vyrovnaný a bojovný duel. Bolo vidieť, že sa hrá o veľa. O ten jeden gól sme vyhrali zaslúžene.“

Triumf Miškovca nad MAC Budapešť

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 2:0. Hostia z Miškovca rozhodli o triumfe až v tretej dvadsaťminútovke, v 46. min skóroval Bálint Magosi a v 49. min pridal druhý gól János Vas. Išlo o štvrtý vzájomný duel maďarských účastníkov Tipsport ligy, DVTK si pripísal druhé víťazstvo. MAC triumfoval raz v riadnom hracom čase a raz po predĺžení.

MAC Budapešť (Maď.) – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 46. Magosi (Harrison, Loiseau), 49. Vas (Kulmala)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Novák – Kacej, Výleta, 1100 divákov
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó

Viac na túto tému: #HC 05 Banská Bystrica #HK Detva