Košice tesne zdolali Liptovský Mikuláš, v predposlednej minúte rozhodol Suja

Hráči HC Košice zvíťazili v sobotňajšom zápase 44. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže nad Liptovským Mikulášom 2:1.

26.01.2019 19:44
Jakub Suja Foto: ,
Jakub Suja z HC Košice.

V prvej tretine videli diváci po góle na oboch stranách, pričom sa strelecky presadili majstri sveta z Göteborgu. V 16. min otvoril skóre zápasu Ladislav Nagy a o tri minúty neskôr vyrovnal v presilovke o dvoch hráčov Marek Uram.

V ďalších minútach hrali prím brankári a už to vyzeralo tak, že sa v Spišskej Novej Vsi bude musieť predlžovať. V samom závere však strhli víťazstvo na svoju stranu „oceliari“. Autorom rozhodujúceho gólu bol 119 sekúnd pred koncom Jakub Suja, ktorý tečoval strelu Evana Bropheyho.

Košičania si tak napravili chuť po piatkovej prehre s Detvou a bodovo sa dotiahli na druhú Banskú Bystricu.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 19. Uram (Richard Huna, Róbert Huna) – 16. L. Nagy (T. Slovák, Suja), 59. Suja (Brophey, Koch)
Vylúčení: 0:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Soós (Maď.) – D. Konc ml., Pálkövi (Maď.), 524 divákov
Liptovský Mikuláš: Šimko – R. Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, M. Bača, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Piatka, P. Števuliak – Nechaj, Uhrík, Žiak
Košice: Škorvánek – Šedivý, McDowell, Koch, T. Slovák, M. Dudáš, Čížek, Michalčin – L. Nagy, Suja, Spilar – P. Lušňák, Ignatuškin, Vrábeľ – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – S. Petráš, Brophey, Klíma – Žitný

Viac na túto tému: #HC Košice #MHk 32 Liptovský Mikuláš