Vyhnanstvo sa blíži ku koncu. Liptáci by sa mali vrátiť na vlastný štadión 1. februára

23.01.2019 09:08

Vyhnanstvo hokejistov MHk 32 Litovský Mikuláš sa pomaly blíži ku koncu. Na štadióne Liptákov v ostatných mesiacoch prebiehala rozsiahla rekonštrukcia, pre ktorú museli nájsť náhradný domov v Spišskej Novej Vsi či Žiline.

Aktuálne však už nič nebráni tomu, aby sa hráči Liptovského Mikuláša vrátili na vlastný „zimák“, kde sa čaká už iba na stopercentnú prípravu ľadovej plochy. Prvý súťažný zápas v sezóne 2018/2019 by mal zimný štadión v Liptove zažiť 1. februára proti Detve.

„Aj posledné týždne sa na štadióne intenzívne pracuje. Už to však nie sú stavebné úpravy, ale skôr ide o administratívne veci, ktoré je potrebné ešte dotiahnuť. Reálnym termínom prvého domáceho zápasu je 1. február. Verím, že tento dátum už zostane v platnosti a budeme si môcť užiť prvý zápas v zrekonštruovanom štadióne,“ povedal podľa webu hokejportal.net brankár Ján Laco, ktorý je zároveň aj spolumajiteľ spoločnosti JL aréna, prevádzkovateľa zimného štadióna.

„Tešíme sa, že plánovaná rekonštrukcia zimného štadióna sa blíži ku koncu a pravdepodobne už nasledujúci týždeň bude štadión sprevádzkovaný. Tieto posledné kroky bývajú vždy najzdĺhavejšie, no zároveň ich je aj najmenej vidieť. Ide o administratívu, dokumentáciu či prípravu infografiky. Verím, že už budúci týždeň bude všetko ukončené a štadión bude prichystaný tak, aby mohli hokejisti vykorčuľovať na ľadovú plochu,“ povedal riaditeľ spoločnosti JL aréna Jozef Kasanický.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#MHk 32 Liptovský Mikuláš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku