Tragické Košice doma prehrali aj s poslednou Žilinou. Budapešť mala hody

Hokejisti Žiliny zdolali v zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže hráčov Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch.

15.01.2019 20:30
Zvolen, Nitra Foto: ,
Momentka zo zápasu HKM Zvolen - HC Nitra.

Počas celého zápasu boli „oceliari“ strelecky aktívnejší, ale hostia sa držali v hre o víťazstvo vďaka výbornej efektivite. Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 2:2, hoci Košičania vyslali na bránku súpera trojnásobne viac striel.

V tretej tretine boli domáci po góloch Šimona Petráša a Gabriela Spilara blízko k víťazstvu, viedli 4:3, ale desať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Ivan Jankovič. V predĺžení mohol rozhodnúť Žilinčan Rudolf Huna, ale nariadené trestné strieľanie nevyužil.

Mrzieť ho to však nemuselo. V nájazdovej lotérii uspeli hneď traja žilinskí hráči, pričom rozhodujúci gól si pripísal na konto Juraj Milý.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 43. kolo – utorok:

HC Košice – MsHK Doxxbet Žilina 4:5 po sn (0:1, 2:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. Suja (L. Nagy, Kafka), 39. Suja (L. Nagy, Spilar), 47. Š. Petráš (Brophey, Kafka), 54. Spilar (L. Nagy, Suja) – 20. J. Milý (Jenčík, Hvila), 35. Hrazdíra (Beránek, Dlugoš), 41. Hvila (Kučný, Rudolf Huna), 60. Jankovič (Kučný, Hvila), rozhodujúci sam. nájazd J. Milý
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, A. Nagy (Maď.) – Šoltés, Muzsik (Maď.), 2515 divákov
Košice: Škorvánek – Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, Dudáš, Michalčin, J. Cibák – L. Nagy, Suja, Spilar – Hričina, Galamboš, P. Lušňák – Š. Petráš, Ignatuškin, Klíma – Jokeľ, Brophey, Žitný – Kafka
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Turian, Piegl, Bagin, Dlugoš, Marek Hudec, Jankovič – Rudolf Huna, Jenčík, Hvila – J. Milý, Surovka, Dominik Rehák – Beránek, Podešva, Hrazdíra – Mendrej, Ondruš, Coma

Hlasy

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom sme mali približne 50 striel a nie sme schopní ho vyhrať. V prvej tretine sme mali veľa šancí, viackrát sme išli aj sami na bránku, no neskórovali sme a po chybách sme naopak inkasovali. Nie som spokojný najmä s premieňaním šancí a tým, že často po našej šanci inkasujeme gól po chybách.“

Stanislav Škorvánek, tréner MsHK DOXXbet Žilina: „Do Košíc sme pricestovali s vedomím, že nám nevyšiel zápas v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. To sme chceli odčiniť. Chceli sme sa odraziť od poctivej hry po celej ploche. To sa nám najmä v úvode príliš nedarilo. Domáci mali hneď na začiatku niekoľko brejkov, našťastie sme to ustáli. Bojovnosťou a nadšením sme zo zápasu vyťažili maximum. Výkon mužstva bol podporený výkonom brankára Fučika. Sme radi za dva body.“

Handlovský rozhodol šláger vo Zvolene

Hokejisti HKM Zvolen si na svojom ľade poradili s HK Nitra tesne 1:0. O víťazstve v zápase chudobnom na góly, v ktorom sa paradoxne stretli dva najproduktívnejšie tímy doterajšieho priebehu súťaže podľa počtu strelených gólov, rozhodol v 17. min zvolenský útočník Lukáš Handlovský.

HKM Zvolen – HK Nitra 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 17. Handlovský (Vandas, Fraser)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Németh (Maď.) – Orolin, Kis-Király (Maď.), 1427 divákov
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, D. Růžička, Michal Roman, Vandane, Pufahl, P. Halama – Handlovský, Kytnár, Vandas – Šišovský, Špirko, Mitchell – Obdržálek, Michal Chovan, Chlepčok – Andrisík, S. Petráš, Kelemen
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rais – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Kerbashian, A. Kollár, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, Fominych – Hvizdoš

Hlasy

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Videli sme veľmi dobrý hokej. My sme v prvej tretine začali puky v strednom pásme strácať, z toho vyplynul tlak Nitry, našťastie nás podržal v celom zápase brankár Tomek. V druhej tretine sme si vytvorili aj šance, aj tlak, hra sa vyrovnala a som veľmi rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Pracujeme na obrannom pásme, no chyby sa vždy robia, preto je veľmi dôležité, že nás držia brankári.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Určite na parametre ligy to bol veľmi dobrý hokej, ofenzívny, s emóciami, tak to má byť. Napriek tomu, že sme gól nestrelili, a takto sa zápasy nevyhrávajú, sme boli celý zápas aktívni, neprepadli sme panike, alebo depresii následkom rýchlo poskladanej zostavy. Hrali mladí a svoje miesto si proti ťažkému súperovi zastali. Pri inkasovanom góle sme urobili chybu v postavení, pri Handlovskom mal byť určite náš hráč. Dnes to nebol problém brankársky, ale premieňania šancí. Máme mladých brankárov, niekde začať musia a ak zostanú u nás, budeme mať dobrú dvojicu.“

Popradu stačil na víťazstvo jediný gól

Hokejisti Popradu zvíťazili nad Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 1:0. V Spišskej Novej Vsi, ktorá je prechodným domovom Liptákov, čakali diváci na gól až do záverečnej tretiny.

V 45. min skóroval Lukáš Paukovček, pre ktorého to bol deviaty gól v aktuálnom ročníku. Dobre sa zorientoval pred bránkou súpera a šikovným tečom prekonal Juraja Hollého.

Domáci sa následne snažili o vyrovnanie, necelé dve minúty pred koncom Anton Tomko odvolal brankára, ale hostia si víťazstvo postrážili. Český brankár Tomáš Vošvrda zaznamenal piate čisté konto a „kamzíci“ aj štvrtýkrát v sezóne zdolali Liptákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 45. Paukovček (D. Bondra, Ťavoda)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Valach – Durmis, Krajčík, 410 divákov
Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – P. Števuliak, M. Piatka, J. Sukeľ – Žiak, Uhrík, Nechaj – Oško
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra – Kundrik, Heizer, Olejník – R. Macík, Mlynarovič, Belluš – Lichanec

Budapešť deklasovala domácu Detvu

Hokejisti tímu MAC Budapešť zvíťazili na ľade Detvy jednoznačne 7:3. Najmä prvá tretina bola gólovo bohatá. Diváci videli pod Poľanou až šesť gólov – po tri na oboch stranách.

Rozhodujúca bola prostredná časť, v ktorej hráči Budapešti opäť trikrát skórovali a odskočili domácemu mužstvu na výraznejší rozdiel. Jedným z hrdinov stretnutia bol slovenský útočník Tomáš Klempa. Ten v tretej tretine uzavrel „gólový film“ zápasu a takisto ako jeho spoluhráč Jared Brown dosiahol bilanciu dva góly a dve asistencie.

MAC zužitkoval dve presilové hry a dokonca raz skóroval aj v početnej nevýhode.

HC 07 Detva – MAC Budapešť (Maď.) 3:7 (3:3, 0:3, 0:1)
Góly: 13. Golian (Murček), 16. J. Tibenský (P. Hraško, R. Gašpar), 19. Hodgson (Gachulinec, R. Gašpar) – 7. C. Langkow (B. Orban, C. Bodó), 14. C. Langkow (Dansereau, T. Klempa), 18. J. Brown (Garát, T. Klempa), 26. C. Bodó (B. Orban, J. Dudás), 33. J. Brown (T. Klempa), 36. T. Klempa (Dansereau, J. Brown), 49. T. Klempa (J. Brown)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Müllner – Stanzel, Šefčík, 265 divákov
Detva: Zalivin (36. Petrík) – Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, M. Šimon, Jendroľ – J. Žilka, Murček, Ščurko – Matúš Chovan, V. Fekiač, Hodgson – Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský – P. Valent, M. Surový
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – C. Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa – Szabad

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: „Prvá tretina sa skončila 3:3, dostali sme lacné góly, ale vždy sme sa vedeli vrátiť do zápasu. Druhá tretina rozhodla, z našej strany bola veľmi slabá, bolo tam časté vylučovanie a to rozhodlo o celom výsledku. Hrali sme tam veľmi zle a preto sme prehrali. V poslednej časti sme sa ešte chceli vrátiť do zápasu, začali sme dobre korčuľovať, dobre sme sa pohybovali, ale nevyjadrili sme to strelecky.“

Majoross Gergely, tréner MAC Budapešť: „Som veľmi rád, že sme dnes vyhrali, mali sme dobrú obranu, ale v prvej tretine sme robili chyby. Hovorili sme chlapcom, že súper má nebezpečné protiútoky a majú šikovných hokejistov, ktorí to vedia premieňať. V druhej tretine sme sa zlepšili, dokázali sme si vytvoriť náskok, hrali sme dobre, boli sme viac efektívnejší a preto sme vyhrali.“

Bystrica prišla o vedúcu pozíciu

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:2. Po dvoch tretinách bolo skóre vyrovnané, keďže sa strelecky presadili Tomáš Urban a Levko Koper.

Rozhodujúce momenty sa udiali na začiatku tretej tretiny, keď hostia spod Urpína doplatili na svoju nedisciplinovanosť. Nové Zámky mali k dispozícii dlhú presilovku o dvoch hráčov a Tomáš Urban strelil druhý gól v zápase. V 49. min si vylepšil štatistiky Adam Zbořil a s hosťami to vyzeralo zle-nedobre.

Štyridsať sekúnd pred koncom ešte vykresal iskričku nádeje Marek Bartánus, ale „baranom“ už na strelenie vyrovnávajúceho gólu nezostal čas. Navyše, druhou prehoru za sebou prišli o vedúcu pozíciu, keďže majú horšie skóre než hokejisti Zvolena.

MHC Mikron Nové Zámky – HC '05 Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. T. Urban (M. Novák, Bajtek), 45. T. Urban (Šimun), 49. A. Zbořil (J. Jurík, T. Pospíšil) – 17. Koper (Ďatelinka), 60. M. Bartánus (É. Faille, Higgs)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Jonák – Frimmel, Synek, 852 divákov
Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, A. Hatala, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, R. Hruška, M. Jakúbek – Rogoň, B. Fábry, Ondrušek – Slávik
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus – Róth, Koper, Gabor – Kabáč, O. Giertl, T. Török – Majerík

Hlasy

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Spočiatku zápasu nám chýbal pohyb a väčšia agresivita. Viac-menej sme sa v prvej polovici duelu úspešne bránili, no podržal nás Maťo Kristín. Myslím si, že bolo dôležité, že ku koncu druhej tretiny sme držali stav 1:1. Vtedy sme zlepšili pohyb, boli sme agresívnejší. Samozrejme, pomohli nám aj presilovky, získali sme jednogólový náskok. Umnou hrou, veľkou bojovnosťou a s pomocou brankára Kristína sme zápas dotiahli do víťazného konca.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „V uplynulých zápasoch sme prišli o množstvo energie. Neviem, čo by som k dnešnému zápasu povedal. Spočiatku sa nám podarilo súpera zavrieť v jeho tretine. Naša hra sa mi spočiatku páčila, no situáciu, aká nastala v tretej tretine, som v nikdy v kariére nevidel. Ešte som nezažil, aby boli na trestnej lavici naraz štyria hráči z jedného tímu. To bol zlomový moment zápasu. Jediné, čo by som na našej hre zmenil, bolo využívanie šancí.“

Trenčín trikrát skóroval za 27 sekúnd

Hokejisti Dukly Trenčín prehrali s Miškovcom 4:5 po samostatných nájazdoch. Pre domácich sa stretnutie vyvíjalo veľmi dobre. Bálint Magosi v 33. min zaznamenal svoj druhý gól v zápase, čím poslal Miškovec do vedenia 3:1.

Po skončení druhej tretiny však mohli byť spokojnejší hostia. Trenčania v priebehu 27 sekúnd zaznamenali až tri góly, keď postupne skórovali Marek Hecl, Radek Dlouhý a obranca Martin Rýgl. Zverenci Glena Hanlona sa však nevzdali. Spomínaný domáci kapitán dvanásť sekúnd pred koncom skompletizoval hetrik a poslal zápas do predĺženia.

Napokon rozhodla až siedma séria nájazdov, v ktorej na rozdiel od Ondreja Mikulu skóroval domáci útočník Nikandrosz Galanisz. Trenčín prehral piaty zápas vonku po sebe a pred ôsmim Miškovcom má v tabuľke už len dvojbodový náskok.

DVTK Miškovec (Maď.) – HK Dukla Trenčín 5:4 po sn (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 11. Kulmala (Galanisz, Pance), 19. Magosi (J. Milam), 33. Magosi (Galanisz), 60. Magosi (J. Milam), rozhodujúci sam. nájazd Galanisz – 11. Ölvecký (Sojčík), 36. M. Hecl (Sádecký), 36. Dlouhý, 36. Rýgl (Radivojevič)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Smrek, Gajan, 1010 divákov
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz, T. Slovák – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó
Trenčín: Šimko – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, L. Bohunický, Gula, T. Bokroš – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Obuchov, J. Švec, D. Hudec – J. Pardavý ml.

Viac na túto tému: #HC Košice #MsHK DOXXbet Žilina