Detva rabovala v Miškovci. Na Spiši prišlo na zápas 132 ľudí

Hokejisti Popradu podľahli na vlastnom ľade 1:3 Košiciam v piatkovom stretnutí 38. kola Tipsport ligy.

04.01.2019 19:46
SR Trenčín TL 38. kolo Nitra TNX dukla sádecký Foto: ,
Boris Sádecký z Dukly Trenčín strieľa na bránku Juraja Šimbocha z Nitry.

V úvodnej tretine sa hostia zásluhou Gabriela Spilara a Tomáša Klimu dostali do dvojgólového vedenia. V strednej časti hry sa presadil iba útočník Košíc Peter Galamboš. Za domácich v tretej tretine už iba znížil Samuel Takáč.

Podtatranci už tretíkrát za sebou zlyhali pred vlastnými fanúšikmi, keď predtým prehrali doma s Trenčínom (1:5) a Nitrou (1:6). Poprad nevyužil šancu dostať sa v tabuľke pred svojho súpera. Košice si ziskom troch bodov udržali prvé miesto so ziskom 82 bodov.

Tipsport liga – 38. kolo

HK Poprad – HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 48. Takáč (P. Svitana) – 13. Spilar (Pretnar, Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Pulli, Spilar). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Juhász – Rojík, Vincze, 3630 divákov
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, Ťavoda, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Lichanec, L. Paukovček, Belluš – R. Václav, Heizer, P. Koyš
Košice: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Pretnar, Šedivý – L. Nagy, Suja, Marcel Haščák – Kafka, Brophey, Š. Petráš – Hričina, Galamboš, Spilar – P. Lušňák, Klíma, Žitný – Vrábeľ

Roman Stantien, tréner Popradu: „My sme do zápasu išli s tým, že po dvoch vysokých domácich prehrách sme túto sériu chceli prerušiť. Nezačali sme zle, Košice však perfektne bránili stred klziska a šance im vychytal ich výborný brankár. V druhej tretine sme spravili zbytočné fauly hokejkou, oslabenia sme ubránili, ale potom sme dostali nešťastný gól po tečovanej strele. Tretia tretina bola výborná, nepremieňame však šance a prichádzame o body.“

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Pre nás bolo dôležité držať domácich ďalej od našej bránky. Naši hráči hrali prvé dve tretiny tak, ako sme si povedali na porade. V tretej tretine sme spravili niekoľko faulov a dostali sme sa do tlaku, ale chalani to zvládli.“

Žilina zostala posledná

Obhajca majstrovského titulu z Banskej Bystrice si bez väčších komplikácii poradil so Žilinou 5:3. Rozhodujúci náskok si vytvoril v druhej tretine, ktorá sa skončila 3:1 v jeho prospech.

Zo Slovákov v drese domácich sa trafil jedine Karol Sloboda, ktorý v 38. min skóroval v presilovke a zvýšil na 4:2.

Bystričania sú v tabuľke druhí, o bod za Košicami. Žilina zostáva na poslednom 12. mieste.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 8. Selleck (Higgs, Asselin), 31. Asselin (É. Faille, Southorn), 32. Higgs, 38. K. Sloboda (Selleck, Koper), 54. Asselin (Selleck, É. Faille) – 17. Hvila (Kučný), 34. Rudolf Huna (Jenčík, Hvila), 57. Jenčík (Rudolf Huna, Kučný). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Gegáň, Synek, 2719 divákov
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – L. Lunter, D. Sojka, T. Török – Sarvaš
Žilina: Mikoláš – Turian, Kučný, M. Hudec, Piegl, Bagin, Dubeň, Matejka, Mendrej – Rudolf Huna, Jenčík, Hvila – Hrazdíra, Surovka, Balej – Beránek, Podešva, Barta – J. Milý, D. Rehák, Síkela

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Začali sme veľmi dobre, sústredene, tak, ako sme chceli hrať. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia, tlačili sme sa do útočneho pásma, dlho v ňom aj hrali, dostali sme sa do vedenia, no dosť sme riskovali a v defenzíve nám vznikali diery. Tohto sa musíme vyvarovať, inak sme radi z víťazstva, tri body zostali doma.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Bol to pre nás ťažký zápas na horúcej pôde v Banskej Bystrici, ktorá neustále ukazuje kvalitný ofenzívny hokej. To sa aj potvrdilo, dostávali sme sa pod tlak súpera, mali problémy v obrannom pásme. Na druhej strane sme si vypracovali aj šance, gólmi sme sa dostávali do zápasu, ale oslabeniami sme prepadali do čoraz väčšieho tlaku, nevedeli sme na útočnú silu súpera dostatočne reagovať. Kvalita súpera bola enormná a my sa musíme poučiť z chýb, pôsobenie v súťaži postaviť na tom, čo sa nám podarilo i nevydarilo, nič iné nám nezostáva.“

Detva predĺžila víťaznú sériu

Hokejisti Detvy zvíťazili v Miškovci 2:1 v piatkovom stretnutí 38. kola Tipsport ligy. Domáci nastúpili iba s 15 hráčmi, no aj tak išli do vedenia, keď v 24. min skóroval Balázs Somogyi.

Ešte do konca druhej tretiny sa podarilo vyrovnať Matúšovi Chovanovi a v tretej tretine strelil víťazný gól Maroš Surový. Podpoľanci zvíťazili v treťom stretnutí v sérii. V tabuľke im patrí 9. priečka, na ôsmy Miškovec strácajú 10 bodov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC 07 Detva 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Somogyi (Ritó, J. Milam) – 38. Matúš Chovan (Z. Král, J. Tibenský), 47. M. Surový (P. Valent). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše J. Tibenský (Detva) 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik – Jobbágy, Bogdaň, 1125 divákov
Miškovec: Vay – Vojtkó, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Miskolczi, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Ritó
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon, – Matúš Chovan, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský – P. Valent, M. Surový

Zvolen rozhodol v druhej tretine

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Nových Zámkov 4:3. O svojom víťazstve rozhodli Zvolenčania v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. V záverečnej časti hry domáci mohutne finišovali, no dvoma gólmi Branislava Fábryho a jedným zásahom Janisa Andersonsa dokázali už iba upraviť skóre.

Nové Zámky nenaviazali na šnúru štyroch víťazstiev z predchádzajúcich zápasov. Zvolen si pripísal druhé víťazstvo za sebou a v tabuľke mu patrí piata priečka. Novozámčania sú na 6. mieste, na Zvolen strácajú osem bodov.

MHC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)
Góly: 42. B. Fábry (J. Jurík, Dundáček), 51. B. Fábry (M. Henderson), 59. Andersons (Rogoň, Štrauch) – 22. P. Zuzin (Michal Chovan), 27. Vandas (Kytnár), 34. Kytnár (Handlovský, Vandas), 39. Mitchell (Ulrych). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Valach – Krajčík, Pálkövi
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, A. Hatala – Pospíšil, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Šimun, T. Urban, Nejezchleb – Rogoň, B. Fábry, Bajtek, – M. Henderson
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, Vandane, D. Růžička, Pufahl – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, P. Zuzin – Šišovský, Špirko, Mitchell – Andrisík, S. Petráš, P. Halama

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Spokojný som len s treťou tretinou. Takto keby sme hrali celý čas, tak výsledok by bol iný. Prvé dve tretiny boli katastrofálne. Vo všetkom sme boli pozadu. Takéto dve tretiny sa nesmú opakovať. Škoda tej tretej tretiny. Mali sme šance na zvrátenie výsledku a mohli sme dostať zápas do predĺženia. Samozrejme, incident na konci zápasu ma mrzí. Vieme, čo za hráča je Fraser. To, čo si dovolil, to je vrchol. Som veľmi zvedavý, ako sa to dorieši, pretože z jeho strany to bolo úmyselné.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že prvé dve tretiny sme hrali veľmi dobre, boli sme lepším tímom, čoho výsledkom boli štyri góly v druhej tretine. V tretej tretine sme v tom chceli pokračovať, no neviem, prečo sme ustúpili. Zámky zvýšili obrátky, začali hrať tak, ako to dokážu. Boli agresívni, tlačili sa do bránky a my sme sa zbytočne začali báť o výsledok. Skoro sme prišli o tie tri body. Chcem poďakovať chalanom za výborný výkon a za tri body.“

Trenčín s ďalšou prehrou

Hokejisti Trenčína nezvíťazili už v treťom stretnutí v sérii, keď doma podľahli Nitre 2:3 po samostatných nájazdoch.

Všetky góly v základnej hracej dobe padli v prvej tretine. Úvodný strelil hráč Dukly Peter Ölvecký, no Lane Scheidl a Róbert Lantoši sa zaslúžili o obrat.

Ondrej Mikula ešte do prvej sirény vyrovnal a na puk v sieti si diváci museli počkať až do nájazdov. V nich rozhodol za hostí Samuel Buček.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Ölvecký (Holenda, Sádecký), 18. O. Mikula (Frühauf, Bartovič) – 8. Scheidl (Majdan), 12. Lantoši (Buček, Miroslav Pupák), rozhodujúci sam. nájazd Buček. Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Baluška – D. Konc ml., Výleta, 3854 divákov
Trenčín: M. Valent – Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Gula, T. Bokroš – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – O. Mikula, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Dlouhý, T. Varga – J. Pardavý ml, J. Švec, D. Hudec – Luhový
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Minárik, Čaládi, Hrušík – Pätoprstý

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: "S naším výkonom sme spokojní. Hralo sa tvrdo a fér. Na konci zápasu sme ustáli dôležité oslabenia. Počas zápasu sme si vytvorili dostatok šancí, no nepodarilo sa nám ich premeniť a preto sa musíme uskromniť s bodom.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Mal som pocit, že po Novom roku akoby hráči vypadli zo zápasového rytmu. Predviedli sme rýchle korčuľovanie a veľa nepresností. Ak hráčov mám za čo pochváliť, tak za zvládnuté nájazdy. Inak sme nehrali zodpovedne. Vyzeralo to, akoby sme si šli zahrať iba na rybníku.“

Prišlo 132 divákov

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali s MAC Budapešť 2:3. Duel sa hral v Spišskej Novej Vsi o 19.30 h večer a pozrelo si iba 135 platiacich divákov.

Po zápase St. Nicolaus ligy miestneho klubu proti Prešovu nezostala na štadióne ani polovica ľudí, ten videlo 317 divákov. Liptáci ešte desať minút pred koncom o gól viedli, no hostia stihli ešte v riadnej hracej dobe duel otočiť.

Víťazný gól strelil v 56. min Chris Langkow. Budapešť sa vďaka víťazstvu dostala v tabuľke o dva body pred Liptovský Mikuláš na 10. miesto.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MAC Budapešť (Maď.) 2:3 (0:1, 1:0, 1:2) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 30. M. Bača (Uhrík, Kurali), 47. J. Sukeľ (Čenka, Števuliak) – 14. Terbócs (K. Nagy, C. Langkow), 51. Terbócs (B. Orban, C. Langkow), 56. C. Langkow (Vokla). Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše B. Orban (Budapešť) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Snášel – Gajan, Stanzel, 135 divákov
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Fereta, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, J. Nemec – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Uram, A. Tamáši, R. Varga – J. Sukeľ, M. Piatka, P. Števuliak – Vybiral, Uhrík, Nechaj – Čenka
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Negrin, Burt, Vokla, Fejes – Terbócs, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, K. Nagy, Pápa – Szigeti, B. Majoross, Odnoga